Малка сватба

  • 7 930
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
Здравейте. Искаме малка сватба. Или по скоро подпис в гражданското и после се чудя за църквата. Дали да ходим да сключваме църковен брак като ще бъдем ние и кумовете ,родителите ни и сестра ми с мъжа си. Чудя се в случая каква рокля да подбера. И въобще каква ще е такъв вид сватба.

# 1
  • Мнения: 29 390
Както го чувствате за правилно, така го направете. Ако искате църковен брак, защо не?

На нашия подпис бяхме само с кумовете, като роклята ми беше много семпла, цвят шампанско, с презрамки и до коленете. Това също е до усещане....
Преди няколко дни видях булка с пола тип "Туту", отдолу с клин и розови кецове, имаше и було на главата.....

Та, свят широк.... Peace

# 2
  • Мнения: 141
Както желаеш така, щом искате малка и скромна сватба си е ваше право. Както казва Natali_ въпрос на усещане. Аз исках такава но не се разминах. Исках по същия начин с много малко хора, най-близките но в последствие стана със цялата рода от двете страни  Crazy Ако ще кръщавате децата си е хубаво да имате и църковен брак също и вие да сте кръстени преди това. Това си е вашият ден тъй че каквото решите вие  Hug

# 3
  • Мнения: 6 993
Здравей  Hug Чудесно е, че искаш такава сватба, поне според мен  Hug
На първата си сватба, която беше само подпис в гражданското, бях с бяла риза и много хубава бяла пола. Бях с черни ботуши. Нямам снимки онлайн от това събитие.
Разведох се  Mr. Green след 4 години.
На втората сватба, която аз пак исках да е малка, ама ММ - не  Rolling Eyes, та в единия ден беше само подписването и си беше моят ден само с наистина най-близките, другият - празненството в ресторанта с приятелите и роднините.
Та на първия ден - носех плетена на една кука бяла рокля. Можеш да ме видиш тук:
Скрит текст:

И тук съм с черни ботуши, не се виждат, но не са същите като от първата сватба. Laughing
А това беше роклята ми за партито с роднините, тя също не е типично булчинска:
Скрит текст:
122 by Mihaela Ed, on Flickr

Църква не съм имала в нито един от случаите, защото нито аз, нито те двамата сме вярващи. Но ако това е твоето желание - направи го  Grinning Можеш и да изчакаш. Сега една моя позната ще прави църковен брак няколко месеца след сватбата си, ще са само с родителите.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 523
Ето и нашия албум /бошке, минаха 11 години/: http://dilianavk.snimka.bg/family/wedding-album.274145.all
Подписахме с кумовете, почерпихме се. После заминахме за Турция и там си направихме още снимки.
Църковен брак нямаме, децата ги кръстихме преди 3 години.

# 5
  • Мнения: 92
ММ не иска голяма сватба. Било го страх ли сзенична треска ли един господ знае. Та това е причината. А пък и в днешно време ако дадеш 10000 за сватба общо взето връщаш 4000 дали има няма. Та и къща правим и по добре там да инвестирам. От друга страна се женищ веднъж.

# 6
  • Мнения: 1 355
По мое време, преди около двадесет и няколко години, родителите правеха сватбите на децата си. И при нас беше така, та много много избор нямахме. На сватбата си се запознах с някои от гостите. Бях взела вече много красива за онова време гръцка рокля под наем, но баща ми се запъна и ми скапа настроението, та се наложи да я връщам и в последния момент да купувам, естествено не толкова красива. Освен това от цялото тичане нищо не разбрах, вечерта бях като пребито куче, а и беше една жегаааа - ужас голям.
Вторият път сложихме по един подпис пред кумовете и толкоз.
Та както си решиш. Хубаво си е да се видиш в бяла рокля, после да не го мислиш цял живот, но ако ще си теглиш кредит за да си направиш сватба, не си струва просто години напред да плащаш. И такива познавам.
Аз бих посъветвала дъщеря ми да си направи в много тесен кръг с една хубава бяла рокля, ако ме послуша де.
Когато съм говорила с познати, никой не е съжалил, че не е поканил повече гости на сватбата си.

# 7
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Еовин,
 прекрасни снимки .

За мен сватбата ( независимо от броя на гостите)  трябва е организирана така , че да се харесва на младоженците. Все пак ще е  техният спомен от  един от най-паметните дни в живота им.
Трябва и да е весело ....  Peace

На сватбата на брат ми преди много години имаше близо 200 човека , много от които не бях виждала никога  в живота си - лели, чичовци до десето коляно . Много от тях не станаха от масите през цялата вечер.
Била съм на сватби с по 20-30 човека , които са били супер весели и  с много игри, закачки и изненади . Тях съм запомнила повече , защото ми е било приятно и  много забавно .....

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Църковният брак на родителите не е задължително условие да се кръсти едно дете. Задължително е само кръстникът да е кръстен.

# 9
  • гр. София
  • Мнения: 564
На нас също ни предстои да сключим граждански брак и след това да се венчаем в края на Юли. Преценихме, че предпочитаме малка сватба с най-близките ни. За целта мислим да наемем някое малко хотелче или къща за гости и там да го отпразнуваме, но.... за съжаление финансово няма да ни излезе май толкова евтино... Да не говорим, че искам например просто обикновена бяла дълга рокля / аз съм си доста закръглена / - ми няма! или са безбожно скъпи  ooooh!
Та така, направете го така, че да е прекрасен празник, а пък с колко гости ще сте.... има ли значение, особено ако не познаваш половината?!?

# 10
  • Мнения: 233
Оженихме се на морето 2011 г.само с кумовете и първите ни деца Simple Smile, а бяхме бременни с кумата с вторите ни Simple Smile... Обадих се в ритуалната зала в Несебър, разбрах какво ми трябва, пратих всички документи по мейла, носихме оригиналите в деня. Избрах ден по време на годишната ни морска почивка с кумовете, свързах се с местен фотограф и беше страхотно ❤, не сме се венчали в църква, но някой ден ще го направим пак заедно, вече и с вторите ни деца. Избрахме си празнични дрехи, бяла рокля, но не булчинска с червени акценти за всички. (Цветя, копчета, обици...). Дори сама си нарисувах и украсих тематични чаши за шампанско и шишето...Та, може да го направите на някое красиво място, не сте много хора и не коства никакви усилия, когато си с близки за всичко можете да се разберете.

Последна редакция: чт, 02 юни 2016, 10:58 от Z♥

# 11
  • Мнения: 92
Благодаря ви. Така когато те подкрепи някои изглежда по приемливо. В интерес на истината и аз незнам що ми е 100 човека като повечето от тях ще ги видя тогава и после чак след кои знае колко време.

# 12
  • Мнения: 72
 Аз също правих малка сватба и ми беше много спокойно и се получи много добре. На обед подпис и ресторант с най-бризките роднини. Около 25 човека и бях с прасковена рокля, дълга малко под коляното. Вечерта само с приятели в пиано бар и бях с черна рокля. Направи го както ти се чувстваш най-комфортно. Това е вашият ден и правилата ги определяте вие

# 13
  • Варна
  • Мнения: 12
Здравейте. Искаме малка сватба. Или по скоро подпис в гражданското и после се чудя за църквата. Дали да ходим да сключваме църковен брак като ще бъдем ние и кумовете ,родителите ни и сестра ми с мъжа си. Чудя се в случая каква рокля да подбера. И въобще каква ще е такъв вид сватба.

Здравей! Ние с моя мъж се оженихме сега на 21 май. Тъй като аз съм бременна в 7 месец, решихме да не правим голяма сватба, тъй като сега ще имаме нужда от пари покрай бебето. Бяхме общо 10 човека. Аз много държах да имам бяла рокля, защото не се омъжвам всеки ден (но все пак това е строго индивидуално за всеки ). Беше си като сватба, само че в умален вариант. Ходих на грим, прическа, имахме фотограф с нас (който наехме за половин ден). Направихме си граждански брак, църковен, после ходихме за фотосесия и накрая бяхме запазили една маса в един ресторант за вечерта, за да се почерпим. Дори бутониери направих за всички, украсихме си шампанското и чашите, имахме подаръчета за гостите, които раздадохме в ресторанта, една малка тортичка, която също вмъкнахме в ресторанта. Общо всичко ни излезе около 3000 лв, като се има в предвид, че започнахме да събираме отдавна пари за голяма сватба, но бебчето малко поизпревари нещата. А и роклята ми беше малко по- скъпа, защото се наложи да я правя по поръчка, тъй като не успях да си намеря такава, която да ми стане. Искам да кажа, че беше много хубаво, дори и само с родителите. Не съжалявам, че не направихме голяма сватба, защото с тази потроших доста нерви, пък ако трябваше да организирам голяма щеше да е ужас!!! Така че, както го усещате така го направете!!! Успех в начинанията и много семейно щастие ви пожелавам!

П.С. А ето я и моята рокля Simple Smile

# 14
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Ivenceto,
Била си много красива булка,  с прекрасна рокля.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт