Дете на 3 год. и рисуване

  • 8 218
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 840
От дете на три и половина не очаквам повече от 10 минутки да се заседи пред лист и с молив в ръката.  Peace

Уф, моето, ако го докара до 10 минути, направо си е постижение. В повечето случаи дори не желае да седне на масата. Но не го и насилвам.

Чудя се за някаква дъска - от тези на стойка, на които едната страна е магнитна и може да се рисува с маркери (или да се закачи лист), а другата страна е за тебешири. Дали няма да му дойде повече вдъхновението? Синът ми много обича магнити, прави истории от тях, а за съжаление хладилникът ни е вграден и не може да реди на вратата му магнити. Вие имате ли опит с такива дъски? Знам, че е индивидуално, ама да попитам все пак.

# 16
# 17
  • Мнения: 544
Не се притеснявайте излишно! Упражнявайте се вкъщи, има и много идеи в интернет за подобряване на фината моторика, може в дъждовните дни или вечер да правите по нещичко. А преди фината моторика е грубата моторика. Да се катери, да виси, по детските площадки да играе, да виси на лост, всичко това за горната част на тялото.  Peace

# 18
  • Мнения: 11 747
Аз и до днес, на почти 40 години, съм трагичен художник. Не познавам някой толкова зле. Нищо не мога да нарисувам. С оцветяването не съм имала проблем. Много интересно на 3 и половина как ли съм се изявявала  Laughing В училище беше кошмар. На 18-20 години се бях пробвала да нарисувам нещо като гарга или друга птица, съвсем просто, все едно отдалеч погледнато, стана доста прилично куче  Thinking Не се шегувам. Иначе влязох за да си сверя часовника за моето дете, то е по- малко с 6 месеца, доколкото разбирам. Желание за драскане има огромно, задържа интерес повече от достатъчно, но къща и човече никакъв шанс да нарисува, чудя се за 6 месеца дали ще се променят толкова много нещата. Затворена линия рисува и още някакви неща имаше,които приличаха наистина на нещото, което твърди, че е.
За катеренето и висенето забелязвам, че на много деца в тази възраст не им е позволено.

# 19
  • Мнения: 874
Това за катеренето и висенето не мога да си обясня защо не им се позволява на децата?! Моето се катери само по пързалки от 2 годишно (че и по-малко) и винаги съм се чудила защо хората ме гледат странно, че го оставям да се катери сам?!  newsm78

Иначе и аз съм много зле с рисуването и затова и не очаквам чудеса от малкия Simple Smile Достатъчно добре се справя с други неща (например да си сваля и слага сам гайките от колелата на едно дървено конче)

# 20
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Оцветяването развиа моториката. И колкото излиза, толкова.
Важно е да е забавно за да продължава. Само така може да има прогрес.
Детето е малко за прецизно оцветяване. А за рисуване още повече.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 502
Голямото ми дете е почти на 7 и до ден днешен ми казва, че е имал страхотен ден в детската градина, защото не са ги карали да рисуват. Не му е приятно, не може, рисува грозно и сякаш е на 3. Миналото лято нарисува страхотна медуза, много хубава- оказа се, че не било медуза, себе си бил нарисувал.  Иначе е сръчен по-скоро, никак не го виждам изостанал. Просто не иска и не може да рисува.За мен беше странно това, отне ми време да го възприема, защото аз рисувам прилично. Имам рисунки от много ранна възраст, на които си личи чудесно какво е нарисувано.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 817
За рисуването - аз и до ден днешен не мога да рисувам. И не обичам да го правя.
Под "не мога" имам предвид, че 3 годишни деца рисуват по-добре от мен. В училище ми пишеха 2-ки и 3-ки най-редовно по рисуване.
Не съм се притеснила особено за фината си моторика.  hahaha Joy
Съответно не очаквам чудеса и от децата си.

За катеренето - оставям ги. Ето днес, например, синът ми на 2 го оставих да се катери по една пързалка, стъпалата на която представляваха метални пръти и бяха на разстояние едно от друго почти колкото е височината от стъпалото до коляното му. Първите 15-20 пъти му помагах, "придържах" го, обяснявах му какво трябва да прави - кой крак след кой, къде да се държи и т.н. Не за друго, просто имаше нужда от това - страх го беше и т.н. Накрая сам си се качваше.

# 23
  • Мнения: 137
Моят син също хич не го бива в рисуването. Бях приела, че не го влече, не му е в това таланта и не се притеснявах особено, още повече, че в други области изпреварва връстниците си с години.
Един ден обаче, след поредното споменаване на "проблема" в детската градина, още докато говорех с учителките изведнъж ми светна лампичка - баща му е левичар, но всъщност пише и с двете ръце. Загледах го по-внимателно през следващите дни и се оказах права - той просто не е решил все още с коя ръка му е по-удобно. Рисува по-често с дясната, а пише с лявата. Понякога обаче прехвърля молива от ръка в ръка и продължава с другата. Учителките също не бяха забелязали дотогава и ми потвърдиха, че така му е два пъти по-трудно и най-вероятно това е причината за изоставането... Възможно ли е и при вас да е нещо такова?

# 24
  • Мнения: 11
Ами все пак е момченце. Те като малки не са големи художници  Laughing Според мен няма смисъл за притеснение  Hug Показвай му все пак човечета,цветенца.

Късмет!  bouquet

# 25
  • Мнения: 924
Ами все пак е момченце. Те като малки не са големи художници  Laughing Според мен няма смисъл за притеснение  Hug Показвай му все пак човечета,цветенца.

Късмет!  bouquet

Полът не е отговорен за правилното развитие на подрастващо дете!
Не трябва родителите да налагат своята представа за развитие в подрастваща възраст!!!
В противен случай, това остава емоционални травми,страхове, ниско самочувствие, грешна самооценка и тн...

# 26
  • Мнения: X
И моето е на толкова и не ще да рисува, а аз и баща му имаме талант за това. Да не говорим, че баба му и двамата му дядовци са преподаватели по изобразително изкуство  ooooh! .

# 27
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
но къща и човече никакъв шанс да нарисува, чудя се за 6 месеца дали ще се променят толкова много нещата.

както не всички деца прохождат, проговарят и прочие на една и съща възраст, така е и с рисуването.
моето дете рисува с удоволствие, обикновено с бои.
чак на четири години и половина нарисува първото си човече.
за сметка на това рисува едни абстрактни линии и цял разказ прави по тях. Crazy

аз давам свобода - избира си сам с какво да рисува, има и подръчни неща за печати - коркови тапи, пластмасови капачки, каквото той прецени, че може да се ползва за печат.
ама водни бои, има и в тубичка. фулмастри, моливи, пастели също. понякога рисува с водни бои и с молив прави фини линии... взела съм му и бои с брокат - там няма спирка  Mr. Green маже, плеска...

вчера го изкарах на двора, наслагах по листа пяна за бръснене и тук-там от боичките от тубичките. почна с четка, после с ръце "рисуваше". bowuu

в една кутия съм подредила изрязани части от стари карти, парченца от игри, на които липсват части (пъзели, мемори), от календари изрязани числата, цветни квадратчета, кръгчета и прочие.
детето си избира и си лепи колаж. пак си измисля истории, получават се интересни неща.

# 28
  • София
  • Мнения: 477
Не виждам нещо притеснително. И нашия батко не обича да рисува, нито да оцветява. Казва, че не може и не иска. Това не означава, че не напредва в други насоки, като математика, преразказ на приказки и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт