Отговори
# 15
  • Мнения: 2 700
Чукам на дърво, но засега нямаме - 7 г. и половина.

# 16
  • Мнения: 2 255
На 1,4 мес. на горните предни  два зъба  #Crazy

# 17
  • Мнения: 2 180
Много индивидуални са нещата по принцип,а има и доза наследственост.Баща ми е получил първият си кариес на 26 години,а аз на 20.
Засега имам 2 направени,като първия ме наболява. Sick
А баба е на 68 г. и няма нито един кариес! Всички зъби са и в устата! Еееех,така се надявах да се метна на нея Flutter

# 18
  • Мнения: 987
аз редовно ( на 6-месеца ) я водя каката на зьболекар от 3- годинки. но пьрвият кариес и се появи сега на 5 и половина е. миналата седмица и го направиха.

# 19
  • Мнения: 2 241
На около 5 години му откриха два кариеса - на двата долни последни зъба - и съответно е с две пломби. Нямаше проблем при поставянето им, зъболекарката ни е много внимателна, малко го беше страх от машината (особено като забръмчи), но общо взето добре мина. Simple Smile

# 20
  • София
  • Мнения: 4 867
още нямат. единствените стоматологични интервенции на дамите са: возене на стола и показване на инструментите, съчетано с рутинен преглед, почистване на "зъбен камък" на виктория (все пак да й правят нещо в устата), вадене на млечни зъби на виктория (двата предни се клатеха дълго време без да падат и тя поиска да й ги извадят - наложи се упойка, но на нея не й мигна окото), сега виктория носи шини за корекция на зъбите.

кариеси до момента нямат.

# 21
  • Мнения: 533
Дъщеря ми беше на 4,5г когато и откриха първия кариес, след 2-3 месеца още 2. В момента има 4 пломбички в устата си. Първото ни посещение в зъболекарския кабинет беше ужасно, въпреки че аз я бях подготвила и бяхме ходили да видим как изглежда самия кабинет, това не и попречи да реве като магаренце без още нищо да са и направили. Първата и пломба и я направиха седейки в мен, зъболекарката имаше подход към децата, обясняваше всичко, което прави през цялото време и така преодоляхме страха.

# 22
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Васи няма кариеси все още. На Дени първия кариес се появи на 4,5г. Докато се убедим за зъболекар, станаха 5 броя. След като ги направихме /вече 6м/ нямаме нови. А тя иска да ходим при доктора и ходим за прегледи всеки месец.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 421
Чук, чук, да не чуе Дявола  Praynig, за сега нямат моите!!!
И моите.
И ние сме така. Аз си направих пломба за пръв път на 30 год. Дано децата да са като мен, а не като баща им.

# 24
  • Мнения: 9 990
На 2г и 9м.Сладко-в умерени количества, предимно шоколад, а не близалки.Не е заспивала с шише/ мляко или сок/, не е смукала биберони с мед и т.н.Миене на зъби-редовно.Прием на флуорни таблетки-както аз, така и детето.Ген-повече от прекрасен-аз съм добре, бащата-още по-добре-има само 1 пломба в устата си за 32 години.Кариесът обаче е факт, колкото и да се тръшкам.Намазаха със сребърен нитрат и толкоз-ще чакаме смяната.

# 25
  • Мнения: 510
Моята щерка е на 6 г и 4 месеца,няма нито един кариес и нито един клатещ се млечен зъб Party-от последното е мно-о-о-го тъжна,защото приятелките ий вече са беззъби.

И досега си пие профилактичните дози флуор,зъболекарят похвали профилактиката ни Wink.

# 26
  • Мнения: 328
Да чукна и аз на дърво!Все още нямаме кариеси.

# 27
  • Мнения: 369
Ние имаме един кариес на горен предпоследен кътник. Беше на около 2ги 3-4месеца .   Няма болка за сега и зъболекаря каза първо да я заведа няколко пъти при него профилактично без нищо да прави за да свикне . И след това да се опита да го пломбира.
Да се надяваме да не е ген защото мойте зъби са доста зле и ако се е метнала на мен ужаст #Crazy

# 28
  • Мнения: 115
Дианчето беше на 2г и нещо, когато забелязах някакви полепчета на предните 2 горни зъбчета...........Първоначално мислих че е от храната, опитах се да й мия зъбките, но неуспешно..............След като направихме консултация с децки стоматолог се оказа че това било кариес и емайла на зъбките е започнах да се рони............Започнахме да даваме флурин но без видим ефект, да мием зъбите сутрин и вечер, никакви бонбони и близалки...........бях предупредила да се махнат шишетата със сокове и близалките..............Но явно това е минало през ушите на свекърва ми и сега благодарение на нея имаме счупено предно зъбче!!!И много ме е яд, защото детето си страда.............от тая бабешка глезотия!!!Но се надявам поне постоянните й зъбки да излезнат здрави и хубави!!!

# 29
  • Мнения: 369
А дали трябва да я заведа на детски зъболекар (има ли въобще такъв), или при нашия дето си ходим newsm78

Общи условия

Активация на акаунт