Каква е вашата класацията за интелигентност на нациите?

  • 2 023
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
.....а там , където стои покрита с чаршаф зад решетки най-много да прави елементарни причинно следствени връзки.

.....
ленитууууууу, изби рибата направо с това Twisted Evil.
само да те прочетат местните там жителки и гледай къв сеир ще гледаме Laughing

ако говориш за  жените в арабските не мисля, че е имала точно Нас предвид. не змнам някоя от нас да е емоционално, физически или интелектуално ограничена или затворена. дори мога да твърдя, че имаме повече свобода от някои жени от "нормалния" свят.
 голямо желание за сеир нещо newsm78 hahaha

иначе за твърдението й за такъв начин на живот е права, но не за всички случаи. зависи дали се прави разлика между обща култура и образование. не са много страните, в които достъпа до култура е забранен. който иска може да израства интелектуално.

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
И аз се сетих за Айнщайн като видях тази тема  Thinking Супер интелигентен, но е имал проблеми с общуването.

# 17
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
айде сега с 4аршафи ли се покриват някъде, и 4аршафът не е критерий за неинтелигентност  , нито пък образованието, което някъде някой може да полу4и или си позволи и да блесне със световна диплома е пък критерий за велик ум. гениите си се раждат такива, а интелигентни хора има навсякъде, даже и след племенно живеещите.аз много съм била изненадана от индийците в областта на технологиите и  информатиката и  дават доста свежи идеи, не говоря за индия и условията там. което, показва, 4е хора на които се дават възможности за развитие и те имат потенциал развиват себе си и разкриват заложбите, там където условията позволяват или държавата стимулира умните хора то се вижда.и освен това светът ве4е е едно село, рамо до рамо у4ат все пове4е и разнородни националности и поне полу4ават по равен старт за изява- било то по сутиен и къси гащи ли ще ходят на лекции или с три 4аршафа и няколко фереджета- акълът блести и се оценява.
да класираш нации си е 4иста загуба на време за мене по каквото и да е било ,мерене на атрибути, тестване  или експериментиране с интелигентност, просто хората са разли4ни и зависими от средата, хайде на науката!

# 18
  • Мнения: 514
 "Българският филиал на международната организация на най-интелигентните хора в света "Менса" оспорва мнението на ирландския проф. Ричард Лин, че сме сред последните в Европа по коефициент по интелигентност. Председателят на Управителния съвет на "Менса България" Боян Александров уточнява, че няма никакви данни за методиката на изследването, проведено в университета в Ълстър, Северна Ирландия. Според появила се на 27 март в британския "Таймс" публикация на Ричард Лин българите сме 20-и в Европа с IQ 94, далеч под средното за света 100. Александров припомня, че от явилите се няколко хиляди души на теста на "Менса" у нас, половината са с IQ 148 и повече - резултат, какъвто покриват едва 2% от хората по света. Той, разбира се, не е представителен за нацията, но извиква сериозни съмнения за обективността на ирландеца.
 Има различни определения за интелигентност, но нито едно не е общоприето, обясняват от "Менса България". Най-разбираемото е, че интелигентността е способност да се вземат бързо правилни решения в непознати ситуации. Т.е., способност на мозъка да събира и обработва информация, да използва стари знания в нови ситуации. Повечето хора обаче я свързват с постигането на високи резултати при решаване на математически задачи и езикови тестове. Затова мнозина се учудват, че някои от съучениците им със скромни оценки в училище постигат забележителен успех в кариерата."

 Това е статия, която преписах от български вестник.

# 19
  • Мнения: 2 825
Да пусна нещо което намерих в клюкарника, че е точно по темата... като бистрим Ентелигентността на нациите, да се видим пък ние колко сме Ентелигентни Wink

 http://vassillun.hit.bg/IQtest.html

# 20
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
128 за 4мин 52сек

# 21
  • Мнения: 2 379
Леле, мацки, ми че то аз се явявам гений Mr. Green



Тестът не е верен! Трябваше да съм поне "Отвъд границите на измеримата гениалност" Twisted Evil Joy

Интелигентност не се доказва нито с тестове, нито с национална принадлежност Peace

# 22
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
shrew, съвсем на място е статията  Wink
Това ми напомня един документален филм за едно момче от Индия, Akrit Jaswal . То имало IQ по-високо от това на Айнщайн. Било тествано не само в Индия но и в Щатите, The Gifted Development Centre.
И когато отива в Кралството да се срещне с двама известни учени и да направи съответните тестове излиза, че е изостанало в развитието си в определени области, в сравнение с неговите връстници  newsm78 В следствие го посъветваха да се върне пак в училище и да учи редом с наборите си, а след като завърши училище, е добре дошъл на Острова да завърши образованието си. Иначе детето беше наперено, със супер самочувствие и високо IQ Wink
Леле piccolina, страшна си  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 5 475
мразя такива класации, защото мразя да се обобщава за една нация от наколко хиляди човека.
колкото до обема. не е важен колко е голям мозъка, а колко се използва от него. до колкото знам всичките човеци още не сме стигнали и до 1/2 от възможностите му.

абсолютно подкрепям! Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 423
това е докарало на света не малко проблеми , а бая народ е изчезнал в газови камери заради малоумници , които всъщност май  произлизат от най-интелигентна Германия.

Или, както казва един мой познат, немец, стигнало се е дотам, защото когато
немецът прави нещо, го прави като хората, а не като нас, българите.

Статистиката не я уважавам.
Но! Според мен интелигентността на една нация се мери по това
как живеят пенсионерите й и на какво дередже е държавата,
обираща данъците на въпросната нация. Не коментирам.

# 25
  • Мнения: 6 167
.....а там , където стои покрита с чаршаф зад решетки най-много да прави елементарни причинно следствени връзки.

.....
ленитууууууу, изби рибата направо с това Twisted Evil.
само да те прочетат местните там жителки и гледай къв сеир ще гледаме Laughing

ако говориш за  жените в арабските не мисля, че е имала точно Нас предвид. не змнам някоя от нас да е емоционално, физически или интелектуално ограничена или затворена. дори мога да твърдя, че имаме повече свобода от някои жени от "нормалния" свят.
 голямо желание за сеир нещо newsm78 hahaha

иначе за твърдението й за такъв начин на живот е права, но не за всички случаи. зависи дали се прави разлика между обща култура и образование. не са много страните, в които достъпа до култура е забранен. който иска може да израства интелектуално.

да не търсим под вола теле.
ако имах предвид жените в арабския свят щях да го кажа.

исках да кажа, че е важно човек да получава шансове да получава образование и да си разширява мирогледа. а има места и времена, когато за жените е било доста трудно.

Лично моето мнение е, че човек се ражда с определен потенциал, който никак не е малък, но който обаче не се измерва с  тестове с триъгълничета, квадратчета. не вярвам на такива тестове. за мен е важно дали човек се стреми към знание, култура и образование.
такъв човек за мен е интелигентен. не е въпроса само да имаш заложби някакви, а и какво правиш с тях.

много ми хареса постинга на Лиска , и по-точно частта за пенсионерите (мнението на немеца обаче за мен е  цинично).  предполагам, че е точно така.

Абе темата не е лесна.

Но все пак темата е за изследването, нали така.....

# 26
  • Мнения: 907
Ама знанието, културата, образованието или стремежът към това не изчерпват интелигентността. Става въпрос и за умение да използваш това, което имаш, да се образоваш целенасочено, да се сработваш със съответни хора (никoй нищо не може да постигне сам) за дадена цел, което обикновено е да живееш добре. Иначе как ще обясниш че с целия си стремеж към наука и образование в БГ не успяваме там. Нали не сме най-необразовани и тъпи, а по икономически показатели сме накрая (в Европа).

Последна редакция: чт, 20 апр 2006, 16:06 от MegiX

# 27
  • Мнения: 6 167
Ама знанието, културата, образованието или стремежът към това не изчерпват интелигентността. Става въпрос и за умение да използваш това, което имаш, да се образоваш целенасочено, да се сработваш със съответни хора (никoй нищо не може да постигне сам) за дадена цел, което обикновено е да живееш добре. Иначе как ще обясниш че с целия си стремеж към наука и образование в БГ не успяваме там. Нали не сме най-необразовани и тъпи, а по икономически показатели сме накрая (в Европа).


да, права си. затова мисля, че интелигентността е комплекс от неща, а не верни и неверни отговори на тестове с квадратчета и триъгълничета.
има стотици фактори за успех.
и друг път съм препоръчвала книгата на Юлиян Генов " защо толкова малко успяваме" - тя отговаря според мен доста пълно на въпроса Що хем българина е толкоз умен , хем не успяваме като нация да изградим стабилна и просперитетна държава.
  bouquet

# 28
  • Мнения: 1 393
Според мен това са пълни глупости (имам предвид зададената тема като цяло).
И в България има пълни тъпаци и супер интелигентни хора в същото време, и в Германия, и в Зимбабве и навсякъде.
До индивидуален човек е, не до нация.
Да не говорим че има интелигентност и интелигентност (според Х.Гардър например има седем различни вида такава и един човек може да има много високи показатели в една или повече от тях, а в останалите никакъв да го няма  Wink).
Така че на мен тази тема ми е безпредметна.
Но поне ми беше приятно да прочета няколко наистина интелигентно написани и интересни мнения.  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 907

да, права си. затова мисля, че интелигентността е комплекс от неща, а не верни и неверни отговори на тестове с квадратчета и триъгълничета.
има стотици фактори за успех.
и друг път съм препоръчвала книгата на Юлиян Генов " защо толкова малко успяваме" - тя отговаря според мен доста пълно на въпроса Що хем българина е толкоз умен , хем не успяваме като нация да изградим стабилна и просперитетна държава.
  bouquet

Не я знам книгата за съжаление. Мислила съм си обаче много по въпроса защо швейцарците, всъщност доста посредствен народ, успяват. И съм стигнала до извода, че силата им е в умението да работят заедно, да преодолеят себе си в името на общите интереси, да се изслушват, да са коректни и пр. такива наглед "дребни неща". Докато ние много се палим, цупим и сърдим за цял живот (е, аз гледам да изкореня това в себе си  Grinning ).

Общи условия

Активация на акаунт