Тор за цъфтящи цветя?.

  • 1 589
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Здравейте.  Купих си тор за стайни и градински цъфтящи растения, въпроса ми е дали мога да ги поливам по на често с тази тор, дали ще им бъде добре или могат да умрат от предозирване и с въпросната тор мога ли да поливам и растенията ми, които не са цъфтящи , ще ги подхранва ли или няма да им се отрази добре?.

# 1
  • Мнения: 25 441
А торът има ли си име, производител, формула NPK?  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 31
Това с торовете и препаратите за цветя е голяма мъка.  Редовно ми се случва да си купя цвете и след 2 -3 месеца е заминало. Уж следвам стриктно указанията на цветарите в магазина, но явно пропускат да ми споменат някоя малка тайна или някоя химия, с която са го хранили те....

# 3
  • София
  • Мнения: 4 176
Те ги държат в друг разтвор.

# 4
  • Мнения: 727
На самия тор трябва да си пише каква дозировка да използваш. Иначе да, ако не дозираш правилно има вероятност да ги "изгориш" растенията.
Мари М, много често купуваните цветя умират след известен период, защото за да са в добър търговски вид, т.е. обилен цъфтеж, красива листан маса и т.н., в оранжериите ги блъскат с какви ли не химии за ускоряване на растежа, което ги изтощава. Затова по-скоро вкъщи трябва да се оставят известен период без "стимуланти", да преболедуват и да тръгнат наново със свежи сили.  

Общи условия

Активация на акаунт