Бременна в 32 седмица- да остана в Англия или да се върна в България

  • 6 681
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Здравейте момичета, бременна съм в 32 седмица и имам много малко време да взема решение , къде да родя... тук в Англия или в България... Със съпругът ми се чудим, кое решение е по-добро за детето и за нас, а самата чуденка тръгна от там, че на ъпругът ми му предложиха по-добра работа в България... мен от друга страна тук в Англия ме притеснява вакината против коклюш, която се поставя по време на бременност... така или иначе трябва да се приберем в България, но кога е по-добре сега или месец след като родя ... изчетох за ваксините, ако ги започнем тук има малко разминаване ... незнам , много съм объркана, може би и затова пиша толкова хаотично ... помогнете , моля Rolling Eyes newsm78

# 1
  • Мнения: 7 325
Защо те притеснява ваксината за коклюш?

Аз мисля, че е добре да родиш и да поставиш ваксините там където смяташ да отглеждаш детето си. На голямото ми дете сложиха ваксина, която в държавата в която живея не се поставя. Обясниха ми, че това заболяване не съществува тук и затова е извадена от календара.

# 2
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Аз бих те посъветвала да се върнеш, щом мислите да живеете тук. Едно раждане в добра частна болница с нищо не отстъпва от раждане в Англия (не съм раждала на двете  места, но съм много доволна от раждането си в Бг). Още повече винаги е добре да си раждаш в позната страна, на родния език да говорят лекарите (колкото и добре да го знаеш, си е чужд), да те видят близките и да ти помагат първите седмици...А и с малко бебе да се пътува не е най-приятното нещо, ако бременността е лека, по-добре бременна. Със сигурност бих избрала да се върна на твое място.

# 3
  • Мнения: 120
Относно ваксината против коклюш изчетох много, като цяло последните няколко години из интернет пространството , а и между хората се върти мнението за опасност от ваксините ( но без тях не може, особено в България) , много мнения има по въпроса , че по време на бременност не е желателно да се пият хапчета или да се поставят ваксини, ако не е наложително ... знам , че тази ваксина е предложена през 2012 година тук в Англия, когато всъщност е имало най-висока смъртност на деца под 1 година от магарешка кашлица... три са страните предлагащи тази ваксина -Америка, Англия и Нова Зеландия, много хора живеещи в Англия пишат, че тя не е тествана , че за първи път се поставя на бременни жени и да няма доказателства че вреди, но няма такива и че не пречи... от друга старна съм наясно, че никой не може да ти даде 100 % сигурност... четох, че всъщност през 2012 са починали 12 деца и само две от майките не са били ваксинирани( не знам колко достоверна е тази информация) , затова се колебая... а относно поставянето на ваксините си напълно права, че е най-добре където родя там да ги поставя, защото например в България магарешката кашлица не е толкова разпорстранена както тук! Благодаря за мнението

# 4
  • Мнения: 120
Аз бих те посъветвала да се върнеш, щом мислите да живеете тук. Едно раждане в добра частна болница с нищо не отстъпва от раждане в Англия (не съм раждала на двете  места, но съм много доволна от раждането си в Бг). Още повече винаги е добре да си раждаш в позната страна, на родния език да говорят лекарите (колкото и добре да го знаеш, си е чужд), да те видят близките и да ти помагат първите седмици...А и с малко бебе да се пътува не е най-приятното нещо, ако бременността е лека, по-добре бременна. Със сигурност бих избрала да се върна на твое място.
Благодаря  bouquet

# 5
  • Мнения: 7 325
И аз си *паля* глвата с ваксините, та разбирам страховете ти. В Испания също се слага. Имаше миналата година случаи с бебета и решиха да я слагат на майките.

# 6
  • Мнения: 120
И аз си *паля* глвата с ваксините, та разбирам страховете ти. В Испания също се слага. Имаше миналата година случаи с бебета и решиха да я слагат на майките.

Явно това заболяване става все по-разпространено, или пък Западните старни отново са с едни гърди напред... третото ми предположение е , че отново захранваме някоя фармацевтична компания( Най-вероятно Американска)... постоянно се пускат нови болести, които мутират, изобретяват се нови ваксини, лекарства... както споделиха някои майки за противогрипната ваксина, ами ти незнаеш тази година кой вирус ще е на " мода" ... може би най-големия ми проблем е недоверието... иначе имам приятелки, които отказаха ваксината, бебчетата им са добре... но това е много индивидуалено решение, никога незнаеш кое е правилно и кое не, май най-грешно е бездействието  bouquet

# 7
  • Мнения: 120
А в Испания задължителни ли са или по избор, защото тук в Англия са по избор, но всеки път не забравят да ти напомнят риска, което отново обърква , уж изяснилата се ситуация

# 8
  • София
  • Мнения: 38 489
Върни се тук, има достатъчно добри болници за раждане, а освен това ще ти е 100 пъти по-лесно с документите.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 433
това с ваксините при бременни ми е много странно
имам приятелка в Англия, която я отказа, тя е зъболекар
ми нима може да се предвиди  от какво ще боледува бебето, та за всичко да се хакат ваксини
сега модерна е тази за момиченцата, против рак на шийката на матката, но аз лично въобще не смятам да подлагам дъщеря си на такова вмешателство
Според мен, ако можеш я избегни тази ваксина
за смъртността при бебетата от магарешка кашлица си имат вина и западните лекари, защото там изключително трудно предписват АБ, в обратната крайност на нашите естествено
с едно назначаване на АБ/от групата на макролидите, към които е чуствителен бактерия, причинител/ 
На запад с изчакването и лечение със симптоматици, се получават тези трагични резултати.
Докато нашите джи-пити- та обикновено нахакват АБ и няма такива резултати

Последна редакция: ср, 08 юни 2016, 12:08 от galia2007

# 10
  • Мнения: 1 825
След като на мъжа ти са му предложили добра работа в България и смятате да се връщате, раждай си в България. Едното раждане в Англия никакви привилегии не дава, освен ако нямате английско гражданство. Единствено главоболия с документите след това и родена в Англия, Лондон.

# 11
  • Мнения: 7 325
До колкото знам са желателни, не задължителни. Аз съм За ваксинирането, но не всичко което се предлага. Преди около половин година в нашата част имаше случаи на менингит, този който не влиза в календара с ваксините. Голяма истерия беше. Нямаше ваксина из аптеките, поръчваше се и се чакаше с месеци. Педиатри от болницата идваха в училище да изнасят обяснителна лекция на родителите. В Англия ваксината била от скоро в календара. Аз я търсих, четох, мислих, премислях, коментирах с други майки работещи в болниците и не я сложих. Дано не съм сбъркала.
За противогрипните ваксини - тук не се слагат на всеки. Когато бях бременна исках да сложа на голямото си дете ( в училищна възраст ) да не ми домъкне нещо. Мислех си, че е като в Бг. всяка година педиатърката ваксинираше децата от квартала под строй. Оказа се обаче, че ако човек няма астма или други заболявания които биха усложнили грипа, не се слага ваксина.
Та какво да ти кажа. Сложна работа това с ваксините. Хем да се слагат хем да не.


И още нещо. Ако ще раждаш в България порови из темите, че миналата година имаше проблем с ваксините.

# 12
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Тази ваксина не е задължителна, аз не съм я слагала.

Кога ще се връщате? Ако ще се връщате за постоянно, не виждам смисъл от раждането в Англия. Най-много да си спестиш някой лев от рушвети по доктори и акушерки /което няма значение, всеки си преценява/ и занимаване с документи - регистрация на бебето, апостил на акта за раждане и т.н., което си изисква пак време. 

# 13
  • Мнения: 120
Благодаря за мненията ви, много  bouquet полезно е всичко, което казвате, още повече когато човек е объркан  bouquet

# 14
  • Мнения: 120
Тази ваксина не е задължителна, аз не съм я слагала.

Кога ще се връщате? Ако ще се връщате за постоянно, не виждам смисъл от раждането в Англия. Най-много да си спестиш някой лев от рушвети по доктори и акушерки /което няма значение, всеки си преценява/ и занимаване с документи - регистрация на бебето, апостил на акта за раждане и т.н., което си изисква пак време. 
Идеята е за постоянно връщане към България. в нашия случай , ако се връщаме, поне аз трябва да тръгна най-късно другата седмица, защото след 34 седмица полетите са забранени, по обективни причини... иначе от приятелки, раждали в англия знам, че раждането в България е за предпочитане ... Благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт