Мнения за Оазис строй Пловдив и техните Оазис /1-7/

  • 123 764
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 475
пуснах темата, докато все още търсехме жилище, за да чуя обективни мнения и от тук за тези апартаменти. това, което аз научих, вече съм го споделила от моя гледна точка, която никой не задължавам да приема. това, че разни хора от фирмата с по 1 мнение от форума, което е видно, че се регистрират само да си правят реклама не е чак толкова лошо ... лошото е, че те си позволяват да обиждат на ниво кой ходил в чужбина, гроздето било кисело, вкус към остарели соц.жилища, което говори само за едно ужасно ниско ниво и за простотия и злоба. това, че някой не е харесал с нещо жилищата, които предлагат и споделя мнение тук защо е така, не значи, че трябва да си позволяват да обиждат .. ами да-жилищата са кутийки, тесни, малки стаи и са на къра. и цената на квадрат не излиза толкова ниско, колкото се рекламират ... иначе като цена на цялото жилище изобщо не са скъпи, но на практика не получаваш толкова площ за живеене. в интерес на истината за ново строителство като качество биват що годе, почти няма оплакващи се, спазват сроковете на строеж, не лъжат със строенето на зелено. но както казах - всеки сам преценя какво търси и за какво да си дава парите.
иначе за правописа и на мен ужасно ми вадят очите разни неграмотни изцепки от хора с иначе големи претенции за компетентност

# 31
  • Мнения: 5
При положение, че в момента има супер много строежи в града и избора е голям ,да се надъниш на къра в някакъв измислен "оазис" с 50 % общи части от квадратурата  ,си е направо харакири.

# 32
  • Мнения: 22
"При положение, че в момента има супер много строежи в града и избора е голям ,да се надъниш на къра в някакъв измислен "оазис" с 50 % общи части от квадратурата  ,си е направо харакири. "

 Ние търсихме дълго , но в града  се оказа че няма толкова много предложения. В малките кооперации който харесахме се оказа ,че са свободни предимно последните етажи(което нас не ни устройва).
Гледахме също и в други комплекси("Орхидея" и "Корона") ,но и там се оказа че квадратурите са сходни. Общите части са малко, но цената на кв.метър е по-висока и като цяла за определената от нас сума получаваме еднаква квадратура.
Много от мненията който прочетох са далече от основната тема, а именно качеството на строителство .

Последна редакция: пт, 20 мар 2015, 16:52 от di1976

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Не знам изобщо дали да пиша, той форума се е превърнал...... Ние имаме жилище в Оазис 3 и сега си чакаме другото в Оазис 4. Да общите части са доста, но всеки преценява какво иска. Аз исках 3 стаи и ги имам - дори и по малки, но всеки си има стая. В Пловдив за тези пари няма тристаен апартамент ново строителство. Апартамента ни е 76 кв.м. - чиста площ 56 кв.м. с избата 60кв.м. Къде в Пловдив има апартаменти 56 кв.м. тристайни - чиста площ за 29500 евро.
Колкото до квартала на мене ми харесва.
Да тези които не им харесва може да споделят, но това е тяхно мнение не на всички.
Хайде, че ще кажете, че и аз правя реклама.
Ако някой го интересува нещо, ако мога ще отговоря. Има и плюсове има и минуси, зависи за кой кое е от по голямо значение, цена, локация....

# 34
  • Мнения: 22
Моля, за мнение за качеството на строежа.
Има ли пукнатини по стените в следствие на слягане на строежа.
Моля и за малко инфо как е транспорта в този квартала(има ли затруднения или се пътува удобно без големи закъснения).
Предварително благодаря за отговора.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 243
Аз съм в Оазис-1. Да, има пункнатини във всички апартаменти и понякога има лоша миризма от канала. Това са минуси. Но плюсовете за мен са много повече и лично моето семейство е доволно от инвестицията. Апартаментът е 103 кв. по документи, 85-86 реални. Само ще отбележа,  че преди това живеехме в стар панел и определено мога да усетя разликата, най-малкото токът ни е поне наполовина.

# 36
  • Мнения: 4
Здравейте, и аз да споделя.
Ние си закупихме апартамент в Оазис 3. Колкото за срока - коректна е фирмата, спази го точно. Капарирахме апартамента си януари 2014, взехме ключа ноември 2014. Вече няколко месеца живеем в апартамента и общо взето нямаме оплаквания. Да, има много голям дял общи части, от 74 квадрата нямаме и 50 квадрата чиста площ, но пък си имаме две отделни спални, кухня и хол, тераса. Обаче: за хора като мен и съпругът ми, които държат на детайлите, изпълнението е "мижи да те лажем". Ще изброя някои дребни, но все пак съществени детайли: 1. Няма права стена - нито ламинат можем да наредиш, нито гръб на кухнята да си сложиш, без да се налага да побългаряваш и доизкусуряваш. 2. Имахме теч още при издаването, месец по-късно го спряха уж, още съхне - 5 месецапо-късно още не можем да си боядисаме стената.  Sad 3. Наклонът на плочките на терасата не знам накъде е, но водата никога не стига сифона и наоколо "тинясва" - нужно е щом завали да притичвам с мопа. 4. Не знам откъде и защо, но всеки път, когато съседите готвят, целият аромат пристига у нас на 9-я етаж - вероятно нещо хордата не е като хората, предстои да разберем. 5. Твърди се, че се издава на шпакловка и замазка, но реално шпакловката е толкова неравна и груба, че няма как да не шпакловате на ново целия апартамент. 6. Вратите - те са изкривени, не се затварят добре, налага се да натискаш, за да щракне и пак не се затваря, а ваденето на цялата каса и донаместването си е приключение. НО това, което най, ама най ми тежи е, че се оказа, както и предполагахме, че когато сме натъпкани толкова много хора в що-годе евтинко жилищно пространство, се получава съседство с доста невъзпитани хора - хвърлят си фасовете дето им падне; цапат, дават безумни идеи... Последната такава - да си чипираме асансьора. Лично мое мнение - ако сега трябваше да избирам и имах още 10 хил евро нямаше да дойда тук. Предпочитам някоя 5-6 етажна сграда с по 1-2 апартамента на етаж - по-малко хора, по-малко трафик и борба за паркиране, по-лесно вземане на решения за общите части. Относно местоположението на комплекса - ами ако сте без кола - далечко си е от цивилизацията. Но сега като построят и Оазис 4, надявам се и път да им прокарат и да култувират малко наоколо, че сега наистина изглежда като в полето. Мога да редя още, например така рекламирана розетка за интернет и ТВ е празната в средата на стената; ти може и да си дал маса пари за специални первази с кабелен канал, но все пак тази розетка е на метър от перваза и шанса да скриеш кабелите - нулев. В заключение: ако съседството с много и разнородни по възпитание и поведение хора не ви пречи, имате личен автомобил, не държите на детайлите - това е точното място за вас. Но ако имате малко по-високи изисквания и малко повече средства, огледайте се още. Дано съм била полезна!  Simple Smile Heart Eyes

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 89
И аз живея в оазис 3. Да ипотечен кредит банката дава на акт 16, но цената не е 540 евро. Ние купихме без кредит, но апартамента имаше акт 16 и цената пак си беше 390 евро на квадрат. Проблема не е в това че ако има акт 16 цената е по висока не не е. Но апартаментите се изкупуват на зелено и после няма избор, ако изобщо нещо е останало. Ние изкарахме късмет, че хората не успели да си платят жилището на акт 16 и се отказали. Просто улучихме късмет. Сега в оазис 4 платихме преди акт 14 за да ползваме отстъпките които не са малко, но и риска си е по голям. Надяваме се всичко да е наред. А УниКредит както пише в горният коментар не знам какви са лихвите, но по далече от тях. Вноската ми беше със 100 лева на месец отгоре ужас..... За това теглих от инвестбанк там ми предложиха най добра оферта, но аз говоря за потребителски кредит. За ипотечните не съм много в час. Извинете за грешките пиша от телефона.......

# 38
  • Мнения: 23
Аз също си купих в Оазис 3, и съм доволна. Няма криви стени, както коментираха, и канализацията си е добре. Много тихо и спокойно място. Що се отнася до транспорта, не се оплакваме. Предвижваме се бързо. Не мисля, че съм направила грешка, според някои коментари. Всеки си има мнение. Едни искат на шумно място, но централно, други държат на спокойствието. Всеки решава сам.

# 39
  • Мнения: 1
Здравейте,някой знаели с коя банка строителя осигурява кредит  100% за апартамент, и как се кандидатства за такъв кредит.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Здравейте ! От няколко дена търся информация за тези комплекси , но почти нищо не откривам , освен тази тема . Интересувам се специално за бъдещият Оазис 5 в ж.к. Тракия. В събота мислим да отидем до офиса им , но ми се щеше да разбера предварително нещо от закупили и вече живеещи в тези комплекси . Има ли някой , който се е възползвал от техните банкови кредити и как точно стават нещата с тях . От сайта им разбрах , че има 500 евро първоначална вноска , но после какво е , що е ? Примерно , давам капарото . Кога се подписват договорите , кога банката отпуска кредита , от кога се започва с изплащането ? Питам тези неща , понеже в момента сме на квартира и предполагам , че за няколко месеца ще плащам и наем , и евентуален заем , но колко точно месеца ? И ако поискам да ни покажат готов апартамент в Оазис4 , сходен на този , който сме избрали , дали ще се съгласят ... На едно място при описанието на апартаментите в Оазис 5 в графа "особености" пише климатик , но в сайта не се споменава за такъв - има ли , няма ли ... И последно - пише че има в продажба паркоместа - те в брой ли са , или може да се добавят към кредита?
Стана много дълго , но ще съм много благодарна на всички за мненията и отговорите Ви !

# 41
  • Мнения: 429
Здравейте, аз също се интересувам и ще съм много благодарна, ако някой сподели някаква информация относно Оазис 5. Разпитахме за Оазис 4, но в последствие се отказахме. Знам, че първоначалната вноска е 1000лв, после след около 5-6 месеца се заплаща 10% от цената, тогава се сключва и договора, 40% на акт 14 и на акт 16 другата половина. Показват готови апартаменти  Laughing Банките, с които може да се сключва договор за ипотечен кредит обаче са само Уникредит и Инвестбанк...

# 42
  • Мнения: 1 789
Моля тези, които живеят в такива жилища и са купили на първи етап, да кажат дали шумът е голям ( когато се строи следващ етап) ? Също така как подържате общите части? Благодаря.

# 43
  • Мнения: 23
E, няма как да няма шум, докато се строи и другият етап- търпимо е. А що се отнася до общите части с това се занимава  професионален домоуправител Пловдив. Ние плащаме по 10 лв. на месец.

# 44
  • Мнения: 20
Оазисът в Смирненски е хубав и става. Ходила съм на гости там. Тези в Кичука обаче 3 и 4 са кошмарни. Хора това са гета!!! С по 11 апартамента на етаж!!! Събрани селяндури на едно място!!! Боже опази! Да, евтини са , но все пак това е жилище и се купува веднъж или два пъти в живота! Хубаво си помислете! Sad

Общи условия

Активация на акаунт