Ноемврийската дружина премина половин година! (тема 3)

  • 54 009
  • 707
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 4 954
Теичка, само изчакай да пропълзи. Simple Smile Моят скитосва целия апартамент и току е докопал нещо, което не трябва. Имам време за каквото и да е само, докато спи или някой е с него да го наблюдава. Вчера го оставих без надзор и обърна купата с котешката вода.

# 361
  • Мнения: X
Тя от много време пълзи. Просто я слагам на пода на килимчето като съм в стаята. Търча по нея с учебника, но няма как. Добре, че сега й е по-интересно прикрепяне към дивана и "ходене".

# 362
  • Мнения: 2 299
Моята дъщеря откакто пропълзя е голяма „беля”, слагам я на киличмето за игри, обграждам я с възглавници и играчки и след 1мин, тя вече ги е избутала и е на паркета. Уж съм покрай нея докато пълзи, ама за секунда да си отместя погледа или да реша да направя нещо, тя е задърпала някой кабел, изправила се на шкафа на тв и дърпа рутера. Един ден я пуснах в кухнята на пода и правя салата, ММ тъкмо се връща и ми вика „гледай какво прави детето”, поглеждам тя рови в купата на котака и разхвърля гранулите, а до нея има 5 играчки, ама те не са интересни. За това гледам да я оставям да пълзи, когато нямам друго за вършене, за да мога да я наблюдавам, че тя само се засилва към кабелите, коша, обувките...когато имам да свърша нещо я оставям в кошарата и тя някой път се заиграва там, ако не я взимам. Та за 1 седмица се случи 2 пъти да идва до вкъщи бащата на ММ, през деня, като сме само със София и аз си върша нещо в кухнята, тя в кошарата играе, изправя се и баща му отива да я види и първия път „майка ти те затворила в тази кошара”, вчера: „ей, майка ти пак те е затворила в тази кошара”... направо ми прикипя...викам на ММ ще я оставя един ден да баща ти да я гледа, да видим ще ми прави ли още такива коментари тогава. Как да я пусна да пълзи, докато имам нещо да свърша при положение, че тя ходи на контактите, бута телевизора...ще вземе на някой ръб да се удари...ама много лесно отстрани да говориш...

# 363
  • Мнения: X
Аз затова ще купувам кошара зс игра тези дни. Направо следващият път му я пусни да лази в краката и ще получи дискова херния докато я гони из хола.

# 364
  • Мнения: 1 478
Мойта още не пълзи и много обича да си седи на стола и да се люлее. Незнам какво щях да правя без този стол Laughing, а в началото бях решика да не го ползвам, защото не ми вдъхваше доверие. И аз се къпя докато малката спи, тя заспива в 7 вечерта, така че имам достатъчно време. Мъжът ми работи до 11 вечерта и ако го чакам да си е вкъщи да се изкъпя, щесе осмърдя мнооого Joy. Имаме бебешки монитор и го пускам докато си взимам душ. Дори и когато ММ си е вкъщи вечер често си се къпем заедно с монитора в банята. Веднъж или два пъти се беше събудила ,но той се беше изкъпал вече и бързо отиде при нея.
Нещо тая храна хич не се харесва, 2-3 лъжички и край, устата се затваря и почва едно мрънкане. Дано е само период, не пе досега е била от кой знае колко ящните Wink

# 365
  • Мнения: 4 954
А защо просто не оставяте децата да пълзят извън килимчето за игри? В смисъл, каква е идеята?  Thinking  Не мога аз да ограничавам детето. Няма бънджита, проходилки, кошари, да си расте на воля и да пълзи и да се изправя където му хрумне. Аз по него и така. Бабите много държат да е на едно място за игра и толкова, ама не им се връзвам хич. Как ще огранича дете, на което сега му е времето да изучава света, да пипа, ближе, чупи, трака и бърка? Нали така се стимулира и физическото, и умственото му развитие?

# 366
  • Мнения: 1 308
Маргаритка, вчера заспа към 19 след като цял следобед не спа и се събуди след час. Нямаше начин отново да заспи към 21-22 и пак излязохме на разходка  Crazy Прибрахме се към 23 и нещо и вече спеше в столчето за кола, обаче слагайки я в креватчето се събуди и до 1 се приспивахме  Tired Сутринта се събуди в 5:10. Не знам дали е зъбче или просто е нощна птица, ама това приспиване вечер е много трудно. Края на месеца ще дойде майка ми за седмица и се надявам, играейки с баба си да се изморява повече и да спи по-лесно  Mr. Green

Момичета, от днес започнах овесените ядки. След това смятам да дам ръж, ечемик и пшеница - всяко по 5-6 дни ще въвеждам. Имам пюрета на Холле банан с грис, тях трябва да ги дам след въвеждането на пшеницата или може и по-рано?
Лек ден!

# 367
  • Мнения: 1 090
И аз не мога да разбера идеята да сложиш бебе в кутия метър на метър и да си играе. У нас 'кошарата' е хола, а сега като пълзи като мръдна аз, мърда и той. Сам също чат пат си прави разходки, на които аз тайно го шпионирам Wink
Иначе не ме оставя за минута! Навсякъде е след мен и не ми оставя възможност фа свърша кой знае какви неща.

# 368
  • Мнения: 1 478
Момичета има ли такива от вас които ще се върнат на работа тази година. На мен майчинството ми е само една година и скоро трябва да мисля варианти къде ще я оставям  Cry. Направо не ми се мисли какво ще ми е Cry
И още един въпрос, колко време след месото започнахте глутена? Аз го въвеждам много бавно, засега само пиле през 2-3 дни, реувайки с жълтък, след това мисля да започна с пиуешко или заешко ако намеря, но нога ли и междувременно да започна с каша с ниско съдържание а глутен за закуска?

# 369
  • Мнения: 2 299
Ами просто нямам стая в която да я пусна и да ми е спокойно. Както казах тя се насочва към разклонители, контакти, тв удря го, дърпа рутера, на секциите има ръбове, храната на котката, котешката тоалетна...етажерката за обувките. Няма как да я оставя и да отида да си върша нещо друго. За това я пускам да пълзи по малко, няколко пъти на ден, когато мога да съм покрай нея, за да не ѝ позволявам да бара неща, които не трябва или да внимавам да не се удари на някой ръб, да не се прискрипе с вратата или да не лапа неща, които не трябва. А през другото време в което сме вкъщи и аз искам да свърша нещо я оставям в кошарата, да си играе там, на безопасно място, за да ми е спокойно.
Все пак и аз съм човек и имам нужда да си направя нещо за хапване през деня, да хапна, да отида до тоалетна, да си измия зъбите, да взема душ...съвсем елементарни нужди при които предпочитам бебето да си играе в кошарата, вместо да бързам и да бягам да я видя през няколко секунди дали не бара нещо, което не трябва или дали не се е ударила някъде.

# 370
  • Мнения: 117
Мойта пък бебка още не пълзи, но пък се врътка като пумпал и така се придвижва Grinning Много взе да се буди и киселее през нощта зареди зъбите...някой давал ли е чай блевит суеньо и има ли ефект?

# 371
  • Мнения: 4 954
Аз обеопасих къщата. Доста пари струваше, но всички контакти, ръбове, кабели, чекмеджета, шкафове с препарати, фурни, перални и други са обезопасени. Само тоалетната не съм, но там не е проявил интерес да оди все още.

# 372
  • Мнения: 2 299
И ние с ММ си говорихме, че е време вече да взимаме обезопасителни приспособления, ама пак незнам колко ще ефективно. Тъй като сега като я пусна в хола да пълзи, влиза под масата, там има от тези табли под плота на масата, там има ръбове, изправя се на секцията където пак ръб, имаме 2 шкафа към секцията на които едната врата е дървена, другата от стъкло и удря с ръка по стъклото. Изместя я от там, казвам ѝ не...след 10секунди отново думка по стъклото. И се сетих за един случай от моето детство, които ми беше разказвала майка ми преди години, като съм била малка и съм ходила да натискам копчетата на един касетофон и тя ми направи забележка...аз прибера ръцете зад гърба и като се обърне да прави нещо, аз пак започвам да натискам копчетата...та може и на мен да се е метнала по това.  Joy

# 373
  • Мнения: 4 954
Просто всички деца са така. Обезопасяваш доколкото е възможно, но са далеч от времето, когато можеш просто да ги оставиш без надзор. То и в кошарата могат 100 неща да се случат, ако не ги наблюдаваш. Един път ММ така се беше разпоредил с бебето, за да си вземе душ. Ставам аз от леглото и виждам бебето, затворено в кошарата и цялото оповръщано, картинка. След това един час разправии да оправя щетите, нали.

# 374
  • Мнения: 919
Карамел, всички бебета и деца са така - правят всичко забранено и съответно интересно. Като си спомня като съвсем малки как се бяхме омазали с грима на мама...Как си бяхме правили сами подстрижки в стил "кажи ми кой ти е фризьора да не ходя там". И какво ли още не. А най-голямата ни беля беше играта на пациент и доктор. После  сестра ми лежа в болница, а е била на 2-3г.
Аз лично се моля за малки бели, да няма такива страшни по възможност. И по тая причина знам, че грам не трябва да се оставят сами толкова малки.

Общи условия

Активация на акаунт