Ноемврийската дружина премина половин година! (тема 3)

  • 54 023
  • 707
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 090
Така е, не може да се остави без надзор бебето. Аз, ако реши да се отдели от мен, или не тръгне веднага след мен, го шпионирам. Искам да се научи и сам да се забавлява без компания в помещението.
Много е смешен като налапа зарядното на телефона, което е включено в мрежата. Понеже удря лек ток и прави леки гримаси, но продължава да го джвака. Не си мислете, че го оставям да се забавлява по цели дни така..просто се е случвало, а и аз преди това съм пробвала и знам, че не е  болезнено Simple Smile

# 616
  • Мнения: 919
Мерси за отговорите!

Естлар, доста добре си обезопасила.

Аз единствено в собствено й легло и кошара за игра я оставям за съвсем кратко малечка. Примерно да ида до тоалетна. Но да я оставя свободно на пода примерно не си го представям изобщо.

# 617
  • Мнения: 2 299
Моята дъщеря много разхвърля...от където мине си личи. С играчките си почти не играе, но всичко друго - дистанционни, зарядни, кабели, телефони, списания, пластмасови бутилки...са и много интересни. С големи усилия се опитва да се изправи, приплъзне ако са по нависоко и да ги събори, евентуало после да ги лапне.
Когато трябва да свърша нещо в къщи я оставям в кошарата, ама естествено се изучи и като я сложа вътре започва да се дере, да вика, реве...
Иначе я пускам да пълзи, да се изморява, но както казах е голяма беля...все намира нещо, което не трябва да го дърпа, хвърля или лапа...направо се чудя как всеки път успява да докопа, нещо което не трябва, а един път не се заигра с нейните си играчки...
Аз взех бънджи, като беше на 7 месеца някъде, първата седмица голям кеф...подскача вътре, натиска играчките....и до там...сега вече не иска да стои повече от 2мин вътре, реве...та ще го пенсионирам, че само място ми заема от повече от месец. Чудих се за проходилка да взема, да си се разкарва из апартамента с нея, ама се чудя дали няма да е радост, колкото беше с бънджито.
Гледах уокър, ама и на мен ми се струва малка още...тя се изправя по мебелите, евентуално като се държи може да направи някоя крачка, пълзи, но още не може сама да стои изправена без да седне на дупето си.
Аз я пускам да пълзи и се въртя около нея, за да оправям след нея и да не ѝ позволявам много, много да бара непозволени неща, оставям я и по малко сача, докато прибягам до другата стая да занеса нещо или като простирам...там я гледам през прозореца, но си е сама в стаята...

# 618
  • Мнения: 1 478
Аз съм решила да мина без проходилка и без уолкър. Гледах ги преди няколко дни и се отказах. Буба още не се изправя, не пълзи, не казва срички, но се седи стабилно сама, не може още да се изправи и седне от легнало положение. От скоро почна да "целува" или по-скоро да ме яде Grinning. Всяко нещо ще дойде с времето си.
Да се оплача, днес за първи път ми дойде, нещо на което изобщо не му се зарадвах Cry
Иначе си се кърмим, особено нощно време.  Напоследък е голяма мъка с яденето, дали я мъчат зъби не знам, няма все още нито един.

# 619
  • Мнения: 144
Ние пък едва сега взехме бънджи под наем, от един сайт. Реших, че няма смисъл да куоувам, даже и втора употреба, та сега голямо скачане пада. Уолкъри имаме даже два, единият е наследство от приятелка, другият е дървен и е подарък за кръщенето му. Кръстихме го още катп беше на 4 месеца, че тогава кръстницата беше в БГ. Но засега играе с тях само, и то много, защото не се изправя все още.Проходилка няма да взимама. Като цяло се заиграва с играчки, ако досега ги ползваше само да ги джвака, то сега го виждам как разглежда детайлите и ги попипва. Майка ми каза, че аз съм била същата. Много е смешен, опитва се да су закопчава сам колана на столчето за хранене Laughing На нас ни избива пети зъб  Shocked

# 620
  • Мнения: 919
Вероника, и моята буба  се опитва да ме яде. И аз се чудя опит за целувка ли е това.Много е миличко във всеки случай.

Аз се чудя може ли вече възглавница да се слага. Малечка отдавна спи настрани и всякак се върти. А завчера легна с главата на краката ми и така заспа. Реално е единичен случай, но се зачудих дали не търси да й повдига главата нещо като спи. 

# 621
  • Мнения: X
Моята щерка заспива с няколко играчки ит мек плюш, като гушка едно слонче, а понякога я виждам поставила главичка върху един бобър 😂 Според мен е рано за възглавници и скоро няма да слагам. Всъщност ще взема да питам педиатърката в понеделник.

# 622
  • Мнения: 200
Мами, как са коленцата на вашите малчугани?

Колената на моя са постоянно червени и подути от пълзенето. Слагах мои чорапи отрязани като наколенки, но му се смъкват, а и времето е толкова горещо, че детето ще се свари, и без това му слагам чорапчета на ходилцата, че там пък си разранява палците.

# 623
  • Мнения: 2 299
Ами ние сме навсякъде с ламинат...попринцип кожата ѝ е доста чувствителна и се зачервява бързо и колената така, ама не са се разранявали. За сметка на това вечно е одрана и ударена някъде...уж съм при нея, не съм видяла да се удари, а после гледам някъде ожулена, раничка...
Има наколенки за бебета щом се разранява може да потърсих и да вземеш такива.

# 624
  • Мнения: 200
Имаше само на едно място и то за момиченце - розови. Накрая ги взех и не му станаха Simple Smile

# 625
  • Мнения: 2 299
Имаше само на едно място и то за момиченце - розови. Накрая ги взех и не му станаха Simple Smile
Големи ли са? Аз не съм взимала, ама предположих, че щом са за пълзене и при прохождането трябва да са малки и да се разтягат за да стават на бебетата.
Гледах и панталони с мекичко на колената и на дупето...тъкмо ще предпазват и ще стават за по хладните месеци.

# 626
  • Мнения: 200
Имаше само на едно място и то за момиченце - розови. Накрая ги взех и не му станаха Simple Smile
Големи ли са?

Не, много са му малки.

# 627
  • Мнения: 110
Вие какви шишета ползвате за млякото на бебочовците. Нашето е Авент, но от многото миене е доста захабено вече пък и доста време си го използваме искам да го сменя, но си мисля, че ще е по добре да е друго. Това на Авент ми излезна доста скъпичко. Самото шише го купих 20лв след това сменяхме биберона 5 пъти, а биберона е 7,50лв. Сутринта пак се е скъсал, тъй като този последния който купих е с прорезчета и на 3 степени, но май е по-поддатлив на късане и сутринта до като съм го мила със четка за шишета се е скъсал.Та се чудя вместо да вземам нов биберон да купя ново шише.
Да се похваля излязоха ни първите 2 зъбчета едното снощи проби, а другото сутринта  Party

# 628
  • Мнения: 200
Аз съм с шишета на MAM и съм много доволна - имат и система за самостерилизация - т.е. напраени са така, че да могат да се стерилзират в микровълнова. Също и формата на биберона е такава, че да е трудна за изпускане/изплюване. Обаче и те също се захабяват, нормално е при честа употреба. От друга страна не са ми се късали биберони.
И все пак може би е по-добре да останеш с Авент, защото е по-добре да не се сменя формата на бибероните, тъй като бебето може да има проблеми със свикването с новата форма.

# 629
  • Мнения: 2 299
И аз съм с Avent natural. Не съм ползвала други, но не мисля да ги сменям, малката си ги харесва, а аз съм доста доволна от уредите на Авент, които имам вкъщи, та вярвам че и шишетата им са хубави.
Моите шишета не ми изглеждат кой знае колко захабени и за сега само бибероните сменям и на мен не ми е густо, като трябва да дам по 14лв за 2 биберона, а аз имам 6 шишета. Иначе до сега само 1 биберон ми се е късал, използвах шишето само за вода, доста време 5,6 месеца сигурно и накрая го скъсах, като го миех с четката.

Общи условия

Активация на акаунт