Ноемврийската дружина премина половин година! (тема 3)

  • 53 950
  • 707
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 919
Мерси за отговорите, момичета!

Ние от самото начало я къпем с душа във ваничката й. Преди не се плашеше, но в последно време е страшно. Никога не сме пълнили ваната предварително. Но да подчертая, че си имаме парно в банята, чиято температура можем да регулираме. А и тя реално бързо си се пълни ваната. Ние в началото нали пазехме пъпчето и реално мм я държеше над ваната и я поливахме с душа. И така си остана. Само дето като падна пъпа си я слагахме вече в коритото.

Последна редакция: ср, 10 авг 2016, 12:20 от Beboche2015

# 676
  • Мнения: X
Откакто започнахме да я къпем в банята всеки път я плакнем с душа и не е имало проблем. Дори аз сама я къпя понякога- слагам ваничката на пода в банята, пускам вода, насапунисвам я с олиото и след това я плакна. Докато траят процедурите се занимава с гумени играчки за вана. След това се хили и като я сложа на спалнята за масаж се почва едно въртене и мрънкане ако й се спи.

# 677
  • Мнения: 144
Къпя го под душа, без корито. Вече не се впечатлява.

# 678
  • Мнения: 110
Днес бебко имаше 39° температура. От какво може да е се чудя!? Първите две зъбчета вече избиха не виждам да са подути венците за други. А може и някакъв вирус да е дано да не е..
Дадох му Панадол 5мл и сложих лепенка куул пач. Но доста време мина докато се снижи. Притеснявам се..  Confused
А малкото ми мишленце никакъв знак не даде, че му е зле играеше си, викаше си милото.

# 679
  • Варна
  • Мнения: 477
Днес бебко имаше 39° температура. От какво може да е се чудя!? Първите две зъбчета вече избиха не виждам да са подути венците за други. А може и някакъв вирус да е дано да не е..
Дадох му Панадол 5мл и сложих лепенка куул пач. Но доста време мина докато се снижи. Притеснявам се..  Confused
А малкото ми мишленце никакъв знак не даде, че му е зле играеше си, викаше си милото.
Отивай на лекар утре, при тях много бързо се развиват нещата, и аз не разбрах как моята направи бронхит. Вече предпочитам да съм малко параноична ...

# 680
  • Мнения: X
Еми, всичко да минава бързо !  Hug
Днес бяхме при гастрото, девети започнат и десети ще въвеждам както следва : грах, зелен фасул (през 10 дни на бобовите), между тях домат и чушка, после праскови, свинско и млечни. Млечните ще бъдат въведени в 4 последователни седмици като ще започна с млечна каша, следващата седмица сметана и извара, после масло и накрая обезсолено сирене. Дано всичко е наред. Доволна съм.

# 681
  • Мнения: 110
Вече сме и с разтройство  Cry Sad утре отиваме на лекар

# 682
  • Мнения: 919
Еми, дано всичко е наред! Пиши после как е малчо.

Теичка, аз съм въвела сирена, а извара не. Това значи ли, че сега няма нужда да я въвеждам отделно, ако реша да дам? И за свинското ми е интересно. Знам, че се дава около годинката уж, а ти казваш десети месец.

# 683
  • Мнения: 4 954
Подредбата на млечните е масло=> извара => кашкавал => сирене => кисело мляко => мляко (след годинката, готвено може след като са приети всички останали). Т.е. ако си въвела сирене успешно, не виждам защо да се притесняваш за нещата надолу по веригата. Ако някой много се притеснява може първо да ги въведе термично преработени и чак тогава в суров вид.

# 684
  • Мнения: 2 299
Аз по схемите за млечни съм виждала, че препоръчват първо масло около 7,8месец, обезсолено сирене 8,9м, извара - 9,10м, кисело мляко след 10м. , кашкавал след 18месец, както и прясно мляко за пиене. След годинката може прясно мляко в десерти, кремчета.



# 685
  • Мнения: 1 478
Тази схема за млечните и аз я бях чела някъде. При нас така се получиха нещата, че първо дадох млечна каша на Слънчо. Успях да заквасява кис мляко вкъщи и давах няколко дни от него, още не съм давала сирене и извара, мазло замо като гхи.
Май май тия схеми дето само гледам, накрая хич не спазвам.

# 686
  • Мнения: 574
Снощи четох за млечните, пишеше че кашкавала трябва да е последен, защото най-трудно се преработвал от организма. Масло, сирене, извара, кисело мляко, кашкавал.

# 687
  • Мнения: X
Не знам как е за дечицата без алергия, но за моето това в схемата. Бебоче, свинското е малко тежко, затова се дава веднъж на 10 дни, но не е потенциален алерген, затова може и преди годинка.

# 688
  • Мнения: 4 954
Зависи от кашкавала. Принципно се отлага във времето заради съдържанието на сол. Иначе това, което четох, е че заради по-дългия период на зреене съдържа по-малко казеин от сиренето, буквално нищожни количества. Говоря за твърд много добре узрял кашкавал, обаче. Изварата също е по-лека от сиренето, защото е пресечен белтък по дефиниция. И педиатърката ме посъветва да почна с масло и извара преди сиренето!! Киселото мляко последно. Прясно не давам под никаква форма до годинката.

# 689
  • Мнения: 17
Момичена, сиренето узряло ли трябва да е или може и прясно?

Общи условия

Активация на акаунт