Ноемврийската дружина премина половин година! (тема 3)

  • 53 990
  • 707
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 574
Естлар, нищо не каза педиатърката. Попита сокчета дали давам, каза че повече вода трябва да й давам да пие. Иначе никой който я види няма да предположи че наддава малко, защото е много пухкава и всички много й се радват. Откакто се роди си е с бузки и гривнички по ръцете и краката. Чудех се дали не е време да въведа закуска, но мисля да изчакам да мине морето, началото на другия месец и тогава, ще имаме още преглед и ще видим и тогава колко ще е наддала.
Последните дни усетих гърдите си много празни и вчера ми дойде, още ги усещам така, каквото и да ям и пия, почти никакъв ефект. Интересно, че мляко си потича и дори успява и да върне накрая като се нахрани.

# 286
  • Мнения: 2 299
Бяхте отворили тема за хлебопекарни, аз от доста време исках да си взема, но ММ все ми мрънкаше, че той не ядял хляб (не изобщо, но доста малко),а аз без хляб не сядам на масата и той не, хлебопекарна няма да купуваме. Наскоро пак му споменах, че искам да си вземем...той нищо не каза и днес ме изненада с една, смилил се е че в понеделник имам РД и е решил да ме зарадва.Взел ми е на Тефал. Нали не трая, веднага я пуснах и след малко чакам да видя резултата.
Иначе от известно време правех във фурната, по една лесна рецепта и се получаваше вкусен, но това миене на тесто от съдовете ме спираше да правя по често, по 1-2 гъби за чинии хвърлях, че ставаха целите в тесто и няма махане, после пък обирам от мивката...и желанието ми секваше.

# 287
  • Мнения: 1 308
Привет, момичета!
Моята дъщеря от вчера се разхожда из цялото креватче, държейки се за решетките. Прави малки, но стабилни стъпчици  newsm68 Вчера й купихме и кошара за игра, та и нея я обикаля и разучава с венци.

От вчера въведох телешко месо от купешко пюре, обаче напоследък пюретата ги яде само с каша. Самостоятелно не й харесват нито зеленчукови, нито месни. Старая се да не я тъпча с каша, понеже я запича и знам, че качва тегло, но слагам по лъжица-две, за да хапне и от пюрето.
Дадох пуешко, телешко месо и кайсия от купешки пюрета. Възможно ли е от домашно приготвени да направи реакция или щом като съм дала от бурканче, вече се счита за въведено? Тази седмица ще въвеждам и глутена с овесени ядки. Колко време трябва да се въвежда? Много станаха въпросите, но ми е доста притеснено за тоя глутен  ooooh!
Спокоен следобед!

# 288
  • Варна
  • Мнения: 477
Нимфея, не знам дали не си избързала с телешкото. Аз въпреки, че имам домашно телешко няма да дам тази година. Въведох пиле - домашно хапва си го.
Като ви слушам как напредвате с вървенето и пълзенето и ми става  Shocked
Ние още не стоим стабилно седнали, току се катурне на страна.

# 289
  • Мнения: 1 308
Маргаритка, в менюто, което имам от гастрото, първо месо е пилешко или телешко, обаче реших вместо пилешко да дам пуешко. Лекарите ми "дадоха" зелена светлина за въвеждане на доста плодове и зеленчуци, единствено репичките са след годинката. Но въпреки това предпочитам да захранвам по-бавно.
Изобщо не се притеснявай за пълзенето и прохождането, всяко дете е различно, ето нашата дъщеря пък все още няма зъбче
Mr. Green

# 290
  • Варна
  • Мнения: 477
За пореден път се изумявам с това захранвяне, телешко като първо месо Shocked
Аз мислех да въведа царевица -каша, но чета, че препоръчват овес и ечемик за първи каши - глутен ooooh!

И ние нямаме зъбче, но го чакаме от около месец. Последно преди толкова време се наспах Sad

# 291
  • Мнения: X
В царевицата няма глутен.
Аз започнах с овес. Тези дни ще й дам и от друга глутенова култура. От днес започнах с пуешкото. И така 2 седмици, след което пилешко. Към 10-ти месец ще мислим за други меса, вероятно. Риба след годинката и така. Следвам съветите на гастрото. Аз за пореден път се убеждавам, че колкото специалисти, толкова и мнения относно захранването.
Бебето постоянно иска да бъде изправено, само се хваща за еди плот до дивана и си прави стъпчици подпряна на него 😃 Бънджито й омръзва бързо и смятам да се възползвам от идеята на Нимфея и да го разменя за кошара за игра, щом ще си я обикаля. Но първо ще попитам педиатърката до кога да го ползваме това бънджи. То е ясно, че зависи главно от детето, но според мен то си свърши работата.

# 292
  • Мнения: 543
Вече нищо не чета за захранването - малкият (пу-пу) си хапва добре всичко. Въвела съм месо,зеленчуци, плодове и глутена започнах без много, много да му мисля. Риба - август като се приберем от ваканция. В България не знам кое къде какво е прясно и нищо ново няма да въвеждам. Ще давам готови пюрета вероятно. Ние имаме проблеми от друго естество, така че мисля само върху тях да се съсредоточавам. Mr. Green

При нас сега започна фазата със спането по корем. Колко време отне на вашите бебета да свикнат с тези нови умения и вълнения?

П.П. Изкарахме първа седмица на ясла без да боледуваме. Просто не мога да не се похваля Simple Smile


# 293
  • Мнения: 2 299
Аз когато търсих бънджи, попаднах на информация, да се ползва бънджито до 77см на детето имаше и килограми...ама при тях ми се губи спомена колко бяха. Ортопедът изказа мнението си, че е по - добре бънджи и проходилка да се ползват след 8 месец... може би се ползва до стабилното прохождане на детето.
И аз това исках да кажа, че в царевицата няма глутен.
Овес е хубаво да въвеждаш около седмица и след това да продължиш с ръж...пшеница, около месец всеки ден да се дава глутен. Това са препоръките.
За колко време горе долу излизат зъбче при вашите деца? Моята дъщеря има първо зъбче от скоро, но е излезнал малко над венеца за 4,5 дни някъде успя да избие до там.

# 294
  • Мнения: X
Моята дъщеря ползва активно бънджито от седми месец по препоръка на ортопед и педиатър. Ще купувам и уолкър по-натам.
Зъбче изникна на 7-ми месец буквално дни, след като го навърши. Около 4-5 дни и изникна. Ще й купувам паста и накрайник (за паста ще проуча), за да й измивам зъбчето вечер и устната кухина. Още не съм се съветвала със стоматолога, но четох на доста места, че се мие от изникването на първо зъбче.
Спи по корем от много време, откакто започна да се върти.

# 295
  • Мнения: 4 954
Моят не ползва такива екстри, а сега вече е късно за тях. Пълзи активно в преследване на другия домашен добитък и не ще да е на едно място. Кошара за игра има и го затварям вътре, за да ходя до тоалетна без проблем. Повече не изтрайва.

# 296
  • Мнения: 1 308
Благодаря ви! Точно това ме интересуваше за глутена. Бях взела 7 култури на Хипп, но реших да го въведа постепенно с овес-ръж-ечемик и пр.
Теичка, всяко месо ли въвеждаш по 2 седмици? Домашно ли ползваш или от бурканчета? Моята дъщеря напоследък е доста злояда, та реших месото да го въвеждам с купешки пюрета.
И моята дъщеря отдавна спи по корем като по някое време в съня си може да се обърне по гръб. Обаче събуди ли се и веднага се врътва по корем.

# 297
  • Мнения: 144
Здравейте. Ние вчера се върнахме от моренце. Пу пу, мина без инциденти. Аз доста се притеснявах да не пипнем някой чревен вирус. Малко преди да тръгнем започнах омнибиотик панда да му давам и ще продължа с него 3 месеца. На плаж преди обед, взехме басейнче, но сипвахме питейна вода, играчки за пясък да си шляпа с тях. От там купихме My baby boat, което е пояс с гащи така че и във водата влизахме без проблем, но само два пъти, че имаше доста вълни.
Много съм доволна, за пръв път от толкова време наистина си починах.Взехме апартамент с кухн. бокс под наем. Малкият спа без проблем с баба си на разтегателен диван в хола, а ние с мъжа в спалнята. Казвам ви, отспах си. Ставах по 1-2 пъти да го кърмя, но въпреки това успявах да се наспя. Следобед също поспивах с малкия и просто сега съм като преродена Laughing . Детето се държа чудесно и оставаше баба си да поспи. Това при все, че му избиват двата горни зъба  Mr. Green
Започнахме овесената каша. Сега искам да дам овесени ядки и след това ръжените ( защото искам да си му давам ядки, а не каши).  Но се чудя каква да купя. На повечето, включително и био, пише, че може да съдържат следи от соя и фъстъци например. На биосвят знам, че не пише съдържание, но може би просто не са достатъчно съвестни да го отбележат, защото и те пакетират фъстъци. Дайте идеи за конкретни марки? Аз все така предпочитам био продукти поне в този начален период на захранването.
Малкият вече седи доста стабилно, ноо се случва да си полегне назад. Не пълзи, ако не броим едно странно приплъзване назад което прави и редовното търкаляне настрани чрез което си се придвижва. Не се е изправял още. Но го виждам как от ден на ден става все по-пъргавичък и знам, че скоро ще се случват нещата. Ние също имаме кошара за игра, но хич не обича да седи в нея. За бънджи май закъсняхме. Преди 3 седмици беше 76 см/9100 г Thinking Бих взела за да пробваме, но в момента няма от кой.

# 298
  • Мнения: X
Нимфеа, по 2 седмици всяко месо, да. Така ме съветва гастрото.

# 299
  • Варна
  • Мнения: 477
Не съм казвала, че в царевицата има глутен, опитвам се да избегна глутена, и си мислех да въведа царевица, а те я отричат и препоръчват овес и ечемик, което си е глутен.

Общи условия

Активация на акаунт