Ноемврийската дружина премина половин година! (тема 3)

  • 53 985
  • 707
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 200
Днес направих бисквити от лимец на моя малък звяр. Дадох му ги с кисело мляко и малчо направо се побърка. То реване за още, то тръшкане. Абе много му харесаха. Simple Smile Сега чак захранвам с кисело мляко, а от глутеновите е ял само овесени ядки. Днес лимецът му беше за първи път и много се радвам, че ги хареса, защото меся тесто и правя нещо сладко за първи път в живота си Simple Smile

# 646
  • Мнения: 4 954
Аз вече ползвам преходна чаша. Супер доволна.

# 647
  • Мнения: X
Във Фанастико на био щанда има един био кус кус, който предполагам е ок да се дава и ще взема. Вчера педиатърката пак ме посъветва да започна с попара със сирене (козе или биволско), но гастрото изрично ме предупреди, че е рано. Освен това педиатърката ми каза да сменя режима, да намаля кърменето до 3 пъти, и да въведа вечеря. Тя е страхотна, но някак си предпочитам да следвам схемата на гастроентероложката. Утре съм при нея и ще видим с какво и как ще продължим, но млечни не смятам да давам.

# 648
  • Варна
  • Мнения: 477
Аз вече ползвам преходна чаша. Супер доволна.
Понеже моята не искаше шише с биба, купих чаша още на 6 м. Пие без проблем. Даже вече й взех чаша със сламка - също пие. Обаче това пусто ядене.... ooooh!
Аз правих банички с плънка от сладък картоф - натъпка си цялата в устата Laughing
Охайо, дай рецепта за тези бивквити. Аз вчера й дадох препечена филийка, обаче й залепна май за гърлото, и няма да давам скоро. Вече се чудя какво да й готвя. Храня я с пръсти като гардже - печени/сварени зеленчици, жълтък, варено месце, но не мога да преценя количеството дали е достатъчно. Пасирана храна категорично ми отказва. И държи тя да се храни сама Confused

# 649
  • Мнения: 421
Мале, доста съм опуснала в темите. Давам бързо синтезирано инфо. Вече сме на 9м и 14 дни. Ядем обща храна, но нямаме нито един зъб. След последната консултаця сме 10 кг и 73 см. Като цяло, това е Simple Smile

# 650
  • Мнения: 110
Маргаритка, ами вие сте супер със яденето, какво!?
Щом иска да се храни сама и не желае пюре според мен дори е по-добре така.
А аз се чудя как да науча малкия звяр да хапва нещо различно от пюре. Яде си всичко, но имам в предвид, че не иска да яде парченца. Голям проблем са наистина. Не знам как да го науча да хапва храна с по-гъста конститенция и с парчета. Тревожа се, че няма да мога да го науча да се храни ooooh!
Дъщеричката на моя приятелка само 10дни по-голяма от моя син вече се храни сама. Прави и филийка хляб с масло и нещо сладичко отгоре, реже и го на кубчета, оставя я в стола за хранене и тя миличката сама си хапва докато майка и си шета по къщата. А ние!?   Confused

# 651
  • Мнения: 919
Теичка, сети ли се да питаш за възглавница?

И аз бих искала рецептата.Simple Smile

Моята буба също иска да я храня с пръстите. Иска и сама да се храни обаче отхапва големи парчета и се дави. А веднъж й дадох зърна царевица, които уж смачках, обаче излязоха цели после. Обаче пък страшно й се харесаха. Освен да пробвам да й накъсам/нарежа съвсем малки парченца от нещо да видим как ще действа. А какво мазало е като й дам нещо сама да го яде...





Буболинче, браво на момъка! Добре расте. Не се ли притесняваш да е на обща храна? Все пак в нея има сол и т.н. Това значи ли, че си въвела белтък и прясно мляко? А също и всички меса? Извинявай, че така те разпитвам, но ми е интересно. Аз мисля около годината малечка да мине на обща храна.

# 652
  • Мнения: 919
Умишлено пускам отделен пост, за да не би покрай другите теми да не се види.

Момичета, наближава края на темата. Предлагайте теми за заглавие, за да мога да пусна анкета.

# 653
  • Мнения: X
Beboche, забравих...  ooooh!
Аз си мисля, че не бива да драматизираме толкова с храненето. Цял живот ще се хранят сами. Когато са готови ще започнат. Всяко детенце е различно. Аз взех гърне, но не я слагам. Има време, ще се научи. От толкова четене вече ми писна да съпоставям с други деца, да се притеснявам защо не прави това или онова. Добре се развива, пораснала е с около 2,3 см, емоционална е, говори си, пълзи като за световно, вече има обувки и си стъпва навън подпряна, не е злояда. Няма какво повече да очаквам от нея на този етап.

# 654
  • Мнения: 144
Само аз ли изпитвам ужас да дам едри парчета? Явно да. Когато има по едро парче в пюрето и прави позиви за повръщане. Искам да му дам нещо различно от пюре и каша да дъвче и отхапва. Но колко да е голямо? Половин банан например дали е добре?

# 655
  • Мнения: 4 954
Успех с дъвченето имам единствено с хляб. Но пък с хляб, който харесва да дъвче, пробутвам всички други непоносими като консистенция пюрета. Давам пюре, давам хляб, той дъвче и гълта. Като възрастен го кара. Манджа, хляб, глътка вода, манджа, хляб, глътка вода....  Laughing Вярно, не е без зор, реве, оплаква се, че покрай хляба трябва да дъвче и другото, но като крайна мярка става. Все ще свикне в един момент.

# 656
  • Мнения: 543
Добре се развива, пораснала е с около 2,3 см, емоционална е, говори си, пълзи като за световно, вече има обувки и си стъпва навън подпряна, не е злояда. Няма какво повече да очаквам от нея на този етап.

Теичка, казваш го обаче от позицията на майка на дете, което прави над средното от нещата за тази възраст (пълзи, стъпва, яде). Я опитай да чакаш да се обърне за първи път на 7 месеца. Или пък всеки ден да ти отказва ядене. Ще се притесняваш и още как.

По въпроса с парчетата - малкия умира за парченца, но винаги се дави и вече ми омръзна да му ги вадя от устата и да му треперя. Малък е още явно и не умее да сдъвче, не разбира как и какво и затова ще спра да му давам за седмица, две колкото и жално да ме гледа.

Не пълзи (но се влачи по корем). Не се изправя. Не стъпва. Въобще не бързам с тия развития. Да е жив и здрав, всичко ще научи.

# 657
  • Мнения: 144
Ами ще трябва явно да се престраша да му дам и аз, ама ще гледам като не сме сами  Simple Smile
Моят синковец също малко по бавно ги прави нещата. Изтормозих се за това седнало положение, че все се клати и свлича и накрая малко преди да стане на 9 месеца най-сетне седеше стабилно. Сега обича да седи и да си играе с уолкъра например. Прави опити да се изправя, но си сяда на колената и до там. Скоро и това ще стане. Аз откакто бях бременна все за нещо се притеснявам, ха ха.

Последна редакция: вт, 09 авг 2016, 18:15 от Di_A_Na

# 658
  • Мнения: 150
Ина, добре сте пораснали. Браво!
Моята буба за месец беше качила 400гр. и докторката й каза, че било доста за тия месеци. Ама сме ок според мен, защото малката съвсем не е дебела, а и е висока.
[/quote]
И на мен ми се виждат доста, но доки каза че е от детската кухня. А той с удоволствие си изяжда всичко, даже и още търси.
Аз също съм спряла да се тревожа- не лази и не се изправя. Като го държим прави крачки, но след 10-15 крачки и краката му омркват. Иначе има желание, личи му. Но всичко с времето си. Дете с дете еднакво няма! Например аз съм се отпуснала да ходя сама на 9 м. и 20 дни. Това е все едно Гого след 12 дни да проходи- напълно невъзможно. Всичко с времето си!

# 659
  • Мнения: 919
Нищо, Теичка. То и аз мисля, че е рано още за възглавница. По-натам ще е.

Ина, права си. Всяко дете върви индивидуално. Аз се притеснявах доскоро, че малечка не сяда. и не пълзи, а сега освен, че прави двете неща, се и изправя сама на крачетата си. Някак изведнъж взе да прави и трите неща сама.

Диана, ти бременна ли си отново? Ако е така, честито!

Общи условия

Активация на акаунт