БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ - хранене и захранване - 41

  • 66 164
  • 740
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 2 140
Момичета, здравейте, не знам в коя тема да попитам. Иска ми се да сменя Аптамил, с който дохранвам от време на време с Лактана Био, тъй като Аптамил ни докарва запек.Иначе сме главно на кърма и след 3-4 дни почваме захранване. Чудя се обаче дали Лактана Био става за постоянна консумация, все пак има пробиотици вътре?

# 436
  • София
  • Мнения: 30 144
Момичета, здравейте, не знам в коя тема да попитам. Иска ми се да сменя Аптамил, с който дохранвам от време на време с Лактана Био, тъй като Аптамил ни докарва запек.Иначе сме главно на кърма и след 3-4 дни почваме захранване. Чудя се обаче дали Лактана Био става за постоянна консумация, все пак има пробиотици вътре?
Да, става и регулира перфектно стомаха на детето. Изгледах първото си дете с това мляко. Много съм доволна. За съжаление малкият не харесва вкуса ѝ и установих, че другите млека не могат да регулират изхожданията така, както Лактана. Какво толкова по-различно има в нея, не знам, но е факт, че децата нямат запек, което не мога да кажа за Аптамил и Нан. И при нас Аптамил доведе до запек и засили коликите. Иначе чета ласкави отзиви за Аптамил, но явно е до дете.

# 437
  • Пловдив
  • Мнения: 221
Здравейте майчета! Бебето ми се храни с АМ на Аптамил. Вече е на 4 месеца. Храним се с много зор, бяхме на всевъзможни доктори и пускахме изследвания, всичко е наред. Пробвах да сменя млякото с лактана био, но също не се приема. Въпросът ми е към майките, които са хранили с Аптамил и впоследствие са го сменили с друго мляко - какво се хареса на бебчетата ви?
П.С: Иначе Аптамил добре и понася, няма запек, а коликите бяха поносими, вече отминаха.

# 438
  • София
  • Мнения: 30 144
Здравейте майчета! Бебето ми се храни с АМ на Аптамил. Вече е на 4 месеца. Храним се с много зор, бяхме на всевъзможни доктори и пускахме изследвания, всичко е наред. Пробвах да сменя млякото с лактана био, но също не се приема. Въпросът ми е към майките, които са хранили с Аптамил и впоследствие са го сменили с друго мляко - какво се хареса на бебчетата ви?
На мен ми се наложи дохранване (кърма+АМ) и започнах с Аптамил по препоръка на педиатър. Сега съжалявам, защото Аптамил така ни запече, че в чудо се видях. Смених с Лактана Био, но вече беше късно. Аптамилът е с по-приятен вкус и бебето просто отказа Лактана. Тогава вече се видях в приключение. Всичко е много индивидуално, но на нас засега ни харесва Hipp, а аз не бях голям фен на марката. Другото мляко, което е хубаво, е Holle. Проучвах млеката доста (състав, отзиви, разговори с педиатър). Аз лично съм си ги степенувала така, но всяко дете е различно. Трябва да пробваш някакво мляко, което е по-"вкусно".

Лактана Био
Holle
Hipp
Aptamil
Humana
Milumil
NAN
Babylove (DM)
Bebelan
Friso

# 439
  • Мнения: 4 859
Milumil е най-близко до вкуса като на Аптамила,но не знам как ще ви се отрази на коремчето.Ние след Aptamil ,минахме на Humana.
Пробвай с Hipp според мен
(моето дете го пиеше ,но пък не и понасяше,обаче ние сме единичен случай).
Какво имаш в предвид под храни се със зор?Само на АМ ли сте ?
Моето дете от малко отказваше АМ и минахме през всички марки,само и само да хапне нещо,но честата смяна на млека не е препоръчителна.

# 440
  • Пловдив
  • Мнения: 221
Със зор означава, че я храня само когато спи, иначе отказва и плаче.

# 441
  • Мнения: 2 988
Мишенце, радвам се, че си открила правилното мляко. Peace

# 442
  • Пловдив
  • Мнения: 221
Докато търсих информация за holle попаднах на това http://www.dnes.bg/health/2011/04/11/otkriha-arsen-v-detski-hran … izvoditeli.115866 от 2011 година е, но ме постресна.

# 443
  • Мнения: 1 602
Със зор означава, че я храня само когато спи, иначе отказва и плаче.

Ние бяхме по същия начин. Племеницата ми която вече е голяма и тя беше така. Отказваше мляко всякакво.
Ние бяхме предимно на Аптамил , но минахме и през. ХИП и през Фризолак , НАН. Лактаната не съм я пробвала защото ми идваше скъпа. Най доволна бях от Аптамила. Бебка най много хапваше от него и не съм имала проблеми със стомахчето. Акаше си по 3,4 пъти дневно. От ХИП имахме звески колики дори когато беше минал периода на коликите. Млякото не се разтваряше добре и от него се запече въпреки , че е с пробиотици. ( тук е момента и да вмъкна , че честата смяна на млеката НЕ е хубава!!!) До към 6м я хранех със голям зор после свикна и си хапваше доволно.
Някой деца просто не желаят мляко с каквото и да го смениш. Други са си злояди и не само млякото ми почти всичко отказват.
Лично аз много мразех да ме тъпчат и да ми казват какво и кога да ям и сега гледам да не тормозя децата и да не ги гоня само и само да хапнат още една лъжичка.
Ако качвате в норма няма защо да се притесняваш.

# 444
  • Пловдив
  • Мнения: 221
stefyyyy, все едно аз съм го писала твоя пост 😀 Аз като малка бях доста злояда и до ден днешен помня как ме преследваха с храната. Баткото и той е злояд, и аз много мразя бабите когато го тъпчат. Беба обаче ми го връща тъкано сега  Wink

# 445
  • Мнения: 4 859
Със зор означава, че я храня само когато спи, иначе отказва и плаче.

И дъщеря ми беше същата-само докато спи,иначе рев и гърчене. След няколко месеца мъки казаха,че има скрит'тих' рефлукс и минахме на лечебно мляко,въпреки че тази диагноза не беше потвърдена.И аз пробвах различни млека,защото спадаше на тегло,но реално не открих нещо ,което да се 'хареса '.След захранването,слагах АМ в пюретата и кашите,а после започна да го приема с бисквити,но това след годинката.Дотогава беше мъка.
На колко сте?Кърмено ли е било бебето?
Дано е само период при вас ,и при децата на АМ има т.н. кърмаческа стачка.

# 446
  • Пловдив
  • Мнения: 221
Кърмихме се активно до 2 месец, след това дохранвах с Аптамил и си го ядеше. След поставяне на първата ваксина започна да отказва някои хранения до момента, в който отказа изцяло да се храни будна и се принудих да я храня заспала. Това със скрития рефлукс си го мислех но според мен е много трудно да се хване и е дежурната диагноза за такива случаи. Наддава добре, защото не и пропускам хранене, но това е с цената на много усилия все да я улучва да спи.

# 447
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Пшеницата с какво е най-добре да се въведе? А сирене преди годинката Ок ли е?

# 448
  • София
  • Мнения: 30 144
Мишенце, радвам се, че си открила правилното мляко. Peace
Правилно мляко няма за мен. Гледам да елиминирам дохранването, което ми коства много усилия, но няма как, кърмата си е кърма.

Ние точно от Аптамил получихме ужасен запек, колики и беше едно голямо чудо! ooooh! Напъваше се по 24часа, ръмжеше, свиваше крака. Изобщо мъка. В този ред на мисли, колкото и да не е препоръчително да се сменя мляко, трябва да се провба, не всички бебета ядат каквото мляко им се даде.

Milumil има вкус на ванилия. Децата много го ядат и затова често докторите го препоръчват за злояди деца.

mimoce, ако се установи някакъв вид рефлукс, защо не говориш с доктора и не пробваш AR формула?

Докато търсих информация за holle попаднах на това http://www.dnes.bg/health/2011/04/11/otkriha-arsen-v-detski-hran … izvoditeli.115866 от 2011 година е, но ме постресна.
Не съм запозната много със случая, но нямаше ли нещо с конкуренти връзка или се лъжа?! Май се доказа, че не е вярно. newsm78

# 449
  • Мнения: 4 859
Освен да пробваш още една марка мляко от изброените-Hipp  и Milumil се харесват  .Така като пишеш не ми се вярва да е от вкуса,след като досега бебето го е приемало без проблем,но може да помогне.
За.скрития рефлукс(киселинен мисля че беше)-при него има и едно.специфично извиване на бебчето на дъга,хълцане,уригване често и т.н.АR формулите облекчават състоянието,както и твърдата храна.Но трябва да се прегледа от гостроентерелог .Надявам се да нямате такъв проблем.
'Спящото хранене' поне при нас беше до време ,след 7-я месец някъде почна да се събужда и да плюе биберона.
Колкото и да е странно има деца,макар и много малко,които не харесват вкуса на АМ.Захранването може да оправи проблема,а както писах и преди-може да е период на бебешки инат .
Лекарите при нас вдигаха рамене-здраво уж дете,а не иска да яде и само сменяха млеката или ми казваха да слагам каша/безглутенови бискви (които обаче са много сладки)в шишето.

Общи условия

Активация на акаунт