БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ - хранене и захранване - 41

  • 66 149
  • 740
  •   1
Отговори
# 480
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
И мрежа пробвах и я хвърля по земята, както прави с играчките си. Написала съм също, че парчета съм пробвала всякакъв размер. Вчера 'и правих спелта с банани, днес парчета банан и ябълка - не иска.
Ще я оставя няколко дни и пак ще ги завъртя.

# 481
  • София
  • Мнения: 30 142
Тогава наистина я остави малко, явно не е готова още за плодовете. След време пробвай пак.  Peace

# 482
  • София
  • Мнения: 1 365
Райска ябълка от кога може? Сладкият картоф и спанакът запичат ли?

# 483
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Дъщеря ми много жестоко се запече от батат, а единствената реакция към храна до този момент даде към спанак -обриви по корема, които стояха 1 седмицца и разстройство. Бях купила бейби спанак от био магазин.

# 484
  • София
  • Мнения: 983
Райска дадох около края на 7 началото на 8 месец (при начало на захранването на 6 навършени). За запичането: при всяко дете,според мен, е различен ефекта ( на моите,например,не им действа разхлабващо слива,круша)
Спанакът е с доста нитрати и ако не е "проверен" може и разстройство да докара, и колики.

# 485
  • Мнения: 4 859
Райска ябълка-след 7-8-ми месец .Аз дадох след годинката.
На някои хора и дечица са им стипчиви на вкус,ако се замразят и извадят около час преди консумация ,вкуса повече им допада (ние си ги ядем така Simple Smile )
Спанака-разхлабва.
Сладкият картоф-предотвратява запек по принцип,аз съм попадала на 2 сорта-едните(по-тънки и издължени,оранжеви отвътре,) са почти като тиква на вкус и регулират стомахчето на малката.
Пресният спанак го кисна в студена вода,която сменям през половин час.

Последна редакция: пн, 06 фев 2017, 14:01 от lady_gothic

# 486
  • София
  • Мнения: 1 365
Благодаря за съветите и отговорите, май сме склонни към запек и все се чудя какво да давам.

# 487
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Тиквички, броколи, карфиол...
Момичета мога ли да давам всеки ден месо, че иначе нямам никакъв шанс - отказва всичко, което е без месо.  Crazy Laughing

# 488
  • Мнения: 1 746
Не я карам на сила. Предлагам, тя отказва. Последните 2 дни даже не съм предлага и за това питам дали е проблем, ако не яде плодове на 10м, че ме човърка, а и плодови сокове изобщо не съм въвеждала.

За плодовите сокове пък още по-малко трябва да се притеснявате. Не са особено препоръчителни. По-добре цял плод, когато детето реши да прояде.

# 489
  • Мнения: 2 140
Момичета дали правилно съм разбрала.... ако искам да замръзя пюренца в контейнери за замръзяване на кърма с капаче, мога да го направя без да има нещо специфично? Просто пълня контейнерчето след като е изстинало пюрето, оставям 1 см разстояние до капачката и затварям и пъхам във фризера? Не е нужно да ги оставям отворено известно време или нещо такова? Не мога да намеря статиячза замръзяването на пюре в такива контейнери и ще съм ви благодарна за отговорите.

# 490
  • Мнения: 1 119
И аз с въпрос за оризовата каша Blush
Трети ден я въвеждам, като я давам на обяд, смесена с малко плодове пюре (ябълка/круша). Съответно изместих зеленчуковото следобед (тиква/картоф/пащърнак). Правилно ли съм разбрала, че мога да я давам 5-6 дена на обяд и ако няма реакция към нея, да я изместя следобед и да си върна зеленчуковото на нейно място? Счита ли се въведена тогава или да изчакам 10тина дена преди да въведа нещо ново?
С какво ще ме посъветвате да продължа?

# 491
  • Мнения: 2 988
Ако си въвела само тиква, картоф и пащърнак, можеш да въведеш тиквичка, морков, сладък картоф. Ако коликите са отминали след тях може да опиташ- карфиол, броколи. Ако се появат газове или друг проблема коремчето, спираш този зеленчук и след време опитваш пак. А на колко е бебето?

# 492
  • Мнения: 3 595
Мишолинка - още след 3 дни даже бих ги сменила ако няма до тогава проблем. Аз така направих едно време като захранвах. Но ако искаш да изчакаш 5-6 изчакай. 10 е ненужно дълго.

# 493
  • Мнения: 1 119
Skeeter, не знам защо съм останала с впечатление, че трябва по-дълго да се изчака. Супер, благодаря bouquet
Didi i Mitko, само тиква, картоф и пащърнак от зеленчуците съм въвела, да. Правя си всичко вкъщи и заради това. Намислила съм после ще въведа морков, батат, банан, авокадо, броколи, карфиол, каша елда, пуешко месо, но не съм много сигурна в каква точна последователност Rolling Eyes Гледам да не давам и много запичащи. Иначе бебка не е имала колики или поне не са били силни.
Бебка е 6 месеца и 3 седмици. От почти месец захранвам.

# 494
  • Мнения: 3 595
Мишолинка - някои източници наистина казват по седмица на продукт, но това е прекалено дълго време. Обикновено ако има алергична реакция най-късно на втория прием трябва да се прояви. След първите 1-2 храни вече спокойно можеш да въвеждаш по 3 дни, иначе ще има да въвеждаш храни с години. Различно е само покрай глутена и месо/риба, там малко повече дни са добре. Но за плодове и зеленчуци 3 дни стигат напълно.

Общи условия

Активация на акаунт