Фестивалът на народната носия Жеравна

  • 13 341
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2
Здравейте! Мога да предложа къща за 20 човека в с.Катунище. Запазили сме си я от миналата година, но излязоха непредвидени неща и няма да успеем да отидем. Цената на къщата за двете нощувки на фестивала от 19.08.2016 и 20.08.2016г. е 1000 лв., което означава по 25 лв. на човек за нощувка. Има двор, където можете да си направите барбекю или да си разпънете масите. Къщата се отдава цялата.

# 16
  • Мнения: 146
Който е ходил и минали години може ли да сподели цената на носия под наем. Пише на сайта, че на входа могат да се наемат носии за фестивала.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 850
60-70 лв

# 18
  • Китна Тракия
  • Мнения: 180
Който е ходил и минали години може ли да сподели цената на носия под наем. Пише на сайта, че на входа могат да се наемат носии за фестивала.
и аз изам такъв спомен з ацеи, моя съвет е да си потърсите от някое читалище  Wink

# 19
  • Мнения: 146
Благодаря ви. 60-70 лева наистина е много. Ще потърся по ансамбли и читалища.

# 20
  • Мнения: 5 316
Момичета, гледах в програмата на фестивала, че след 12 ч. в неделя входът е свободен и без носии. Да питам тези, от вас, които са го посещавали дали ще има какво да се види след закриването или всички се изнасят тогава? Нямаме възможност да отидем за всичките дни, но ако има нещо след 12 ч. може да се разходим, хем да разгледаме Жеравна и Котел Simple Smile

# 21
  • Варна
  • Мнения: 287
В неделя обикновено остават след 12 занаятчиите, които използват максимално възможността да продадат нещо от стоките си и има свирня на живо, всеки може да се включи в хората. Мисля, че музикантите приключиха към 2-3ч миналата година. Но по програма няма вече нищо организирано, рядко е останало и нещо за хапване, а и понеже пускат хора без носии, обстановката малко или много се разваля и атмосферата е съвсем различна.

# 22
  • Мнения: 5 316
Сигурна съм, но и не можем да си позволим да дадем 60 лв. за вход и още три пъти по толкова за носии, без да включвам спането и храната  Confused

# 23
  • Варна
  • Мнения: 306
Бихте ли ми казали дали през деня е много горещо(с носията) и вечер нужна ли е връхна дреха?

# 24
  • Мнения: 9 052
Бихте ли ми казали дали през деня е много горещо(с носията) и вечер нужна ли е връхна дреха?
Зависи. Ако вали става доста хладно, ако пе4е е ужасна жега  ooooh!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 850
Чак ужасна жега в гората не е  Peace

# 26
  • Варна
  • Мнения: 306
Това е добре, че иначе ще е топло с носиите  Peace

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 850
На мен като ми е топло през деня махам сукмана и оставам по риза. Като се замисля това се е случвало веднъж, за 6 години.   Peace

# 28
  • Варна
  • Мнения: 306
Дано да не е много горещо  Wink. А проверяват ли в торбата какво носим?  Мисля в нея да сложа несесери, в които да си подредя нещата, но не знам дали ще е проблем, тъй като несесерите са от изкуствена материя.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 850
Не, не проверяват, но е добре да не се виждат когато се ползват 😀

Общи условия

Активация на акаунт