Майски мами 2016- Тема 1

  • 33 714
  • 749
  •   1
Отговори
# 75
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Офелия не кърми в движение, бебето трябва да е в кошница за кола и здраво вързано с колани.
Не може да е дебело бебето на 1 месец ме се притеснявай  Hug
Амини ти си герой  bouquet! Мама за възхищение и аз не знам с две как бих се оправяла.

# 76
  • Мнения: 13 961
Офелия, майка ми идва в делнични дни през деня. През останалото време съм с ММ или сама.
Мисля, че не е препоръчително да се кърми в движение.

# 77
  • Мнения: 2 532
Моята поспаланка пак се успа. Както сука около 21ч, после в 2:30, а сутринта чак в 7 без нещо аз се събудих подгизнала и я разбутах за кърмене. Някое друго бебче на кърма прави ли чак такива интервали нощем. 1 по-дълъг не ме притеснява, ама 2...дали няма да ми намалее кърмата така newsm78

# 78
  • Мнения: 1 109
Моето момче прави нощем интервали от по 4; 4 и 1/2 часа. Предната нощ направи една пауза от 6 часа и половина и ми скри шапката. За жалост  беше от 20:30 до 3, та не можах да извлека полза за себе си Simple Smile)

# 79
  • Мнения: 187
Офелия, и у нас мислят, че я прехранвам. Утре.прави 40 дни,а вече е 4.7 кг при 3200 родена и 3000 изписана. Педиатърката ме успокои, че е нормално при кърмено бебе и да не се шашкам Grinning
Цветна палитра, и аз от това за кърмата се притеснявам, макар че през деня явно й стига, щом е стигнала горепосочените килца Simple Smile Обикновено яде последно в 12-12 и нещо нощем, буди се често между 4 и 5.30, понякога в 6 - зависи колко е яла последно. Педиатърката ме посъветва отначалото още щом си спи, да не я будя, за да си й почива стомахчето, а и да се избегне нуждата от отказване от нощното хранене. Ако те притеснява това за кърмата, изцеждай вечер след последното хранене. И по принцип изцеждането ще поддържа количеството. Иначе и аз съм се будила подгизнала. Всеки ден вече сменям тениските, слагам подплънки... екшън Simple Smile
В жегите обаче подозирам, че графикът ще се развали. Снощи яде в 1.30, събуди се в 4 и я храних, после спа чак до 9 без нещо и тогава пак я храних. Не ми се иска да се обезводнява, но дано да не се отрази на иначе добрия график, който поддържаше досега.

# 80
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Дрийм много добре е качила  Simple Smile ! Още по добре ми звучи вашият режим.

Снощи яде постоянно между 21 и 23 след това заспа, в 02 се събуди, кърмихме се до 03 после добавка, смяна на памперс, повърна 2 пъти и сменяхме дрехи, гушкахме се и към 3. 45 заспа. Събуди се в 6.15 същата процедура до 7.30, после пак в 9.20 се събуди и се хрнаихме до 10.30 .

За памперсите вие на колко време сменяте? Аз сменям на всяко хранене през нощта а през деня на 2 / 2.3о часа. Нашите памперси имат един индикатор, които също показва когато са пълни  Laughing .

# 81
  • Мнения: 2 532
Аз сменям на 2-3ч през деня и когато се наака, че обича на сух памперс да я върши тази работа Laughing През нощта я сменям, когато се събуди за хранене(2-3-4). Сутрин рано обаче невинаги сменям, защото някой път се разсънва и трябва цялата къща да става в 5-6-7 Tired Ако не е пълен, я оставям така за още няколко часа. Не е протичал Peace

# 82
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Да забравих да кажа и разбира се когато е наакан сменяма вендага  Simple Smile . И аз нямам проблем с протичане, само веднъж беше сложен накриво памперса и протече веднага странично, без да беше пълен.

# 83
  • Мнения: 26
Момичета, имам въпрос относно ваксините. Бихте ли ваксината на 30тия ден или я отложихте за втория месец? Педиатърката ми го предложи,но не обясни кое е по-добре. Каза,че избора е наш... Единственото,което каза е, че 6валентната е от мин година на нашия пазар..

# 84
  • Мнения: 13 961
Мимозка, на моите деца им биха ваксините на 2-рия месец поради ниско тегло.
Памперсите сменям преди всяко хранене и като се наакат  Grinning Ползвам единицата на белия Pampers, както и тези на Лили и не ми пропускат.

# 85
  • Мнения: 2 532
И ние не сме я били още. Сега като ходим и то май имало недостиг някакъв на ваксини, и не било сигурно.

# 86
  • Мнения: 1 557
Аз дори не знаех, че се бие първия месец, педиатърката директно ни каза втория. На вас изписаха ли ви противоалергични капки преди ваксините? Нашата каза да давам три дни фенистил, явно се презастрахова от някаква реакция. В аптеката фармацевтката беше много учудена и според нея не се дават, но мен ме е страх и май ще ги използваме  като им дойде времето.

# 87
  • Мнения: 528
Гледам, че обсъждате разходките. Ние днес излязохме сутринта по-раничко и по-добре, че днес беше такава жега.  ooooh! За първи път излязохме двете сами, вярно - на близо, но пък се справихме доста добре.  Sunglasses Дано и на по-дълга дестинация да се справим.
Пъпчиците не ни се разминаха, но пък бързо минават с кремчето на Биодерма, което Амини беше споменала. Минавам с бебешката мицеларна вода и след това с него, по препоръка на неонатолог и определено минаха много бързо.  Peace

# 88
  • Мнения: 2 532
Офелия, нито с баткото, нито сега са ми изписвали Фенистил превантивно. Да не би да има някаква предразположеност към алергии? Някой алергичен в семейството?

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Здравейте, мамчета,
Големи жеги, едвам издържам.
Ние още не сме излизали на разходки, защото сме на село и седим на двора. С баткото бях по цял ден на  разходка и се кърмехме навън без проблеми. В началото имах малко притеснения , но после свикнах и нямах проблеми. Надявам се и с бебока да е така Simple Smile
Ваксинните вече за от 2ри месец, не от 1ви. Ама, ние с тази шарка дето я изкарахме няма скоро да ги бием.
За режима на хранене- по принцип се храни на около 3 часа, но онази вечер се буди през два часа, не знам защо. Снощи го кърмих в 12 , после се събуди в 05:00 и в 06:00 .
За пъпките с връхче и аз знам, че е бебешко акне и ще мине само, но и аз мажа с кремчето за подсичане.
Не ползвам слънцезащитна козметика. Мисля да мажа с Джинджира алба при необходимост. Пише, че предпазва от слънцето.
Роси, абе нещо не я виждам поканата за групата във фейса. Как се казва групата?

Общи условия

Активация на акаунт