вкостен и запушен слъзен канал - налагало се операция????

  • 3 147
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 033
Зорото, да ви пожелая успех с "боренето" на каналчето и да споделя как беше при нас.
Дъщеря ми беше също със запушен слъзен канал. Минахме през какви ли не капки - Офталмосептонекс, Тобрекс, Гаразон, не бях спирала масажите, но се наложи да й направят интервенцията на 6 месеца. Оказа се, че е неуспсешна, така че на 8 месеца повторихме процедурата. Оттогава нямаме проблем. Остават си май най-вече притесненията на майката, зашото все пак има анестезия.
Още веднъж дано оченцето се оправи от самосебе си.   bouquet

# 16
  • Мнения: 1 427
Йоана беше на 8м.,когато й откриха запушен слъзен канала.Лекарката каза , че е малко късно и едва ли ще се оправи с масажи и капки , но всъщност така стана.Тобрекс и масажи и сега нямаме проблем.Дано и при вас се оправят така нещата.

# 17
  • Мнения: 33
На 31.03 направиха сондиране на слъзните канали на дъщеричката ми.Няма и месец от тогава и отново се появи секрета който така я измъчва от самото раждане.Утре 20.04 сме на контролен преглед ,но мен вече ме мъчи притеснението че ще се наложи нова сонда.При нея проблема както ни каза лекарката са изключително тесните канали.

# 18
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
На 31.03 направиха сондиране на слъзните канали на дъщеричката ми.Няма и месец от тогава и отново се появи секрета който така я измъчва от самото раждане.Утре 20.04 сме на контролен преглед ,но мен вече ме мъчи притеснението че ще се наложи нова сонда.При нея проблема както ни каза лекарката са изключително тесните канали.

За съжаление много често има рецидив - но става и от първи път - конкретен пример - дъщеря ми - само веднъж и това беше.
Би ли споделила кой извърши манипулацията, ако не е тайна разбира се.
Или поне мъж или жена лекар? Имам някакво усещане за женски пол - но аз си имам моя си теория по въпроса.

# 19
  • Мнения: 33
Извърши я доктор Иванова в Алуксандровска болница -детска очна клиника.Каза че самите канали при нея са прекалено тесни и е успяла да мине с най-малката сонда за да го поразшири.Неприятното е че след като спряхме капките секрета отново се появи.

# 20
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Неприятното е че след като спряхме капките секрета отново се появи.

Наистина това е много неприятно.
Ако се наложи повторна манипулация пак ли нея ще избереш? Специално за манипулацията имам предвид, не говоря за пргледи и прочие.
Никой да не скача, моля - но моята теория за операторите е нещо като за композиторите. Аз за велик класически композитор жена newsm78трябва доста да се позамисля......но пак да подчертая дебело - това си е моя теория, базирана от споделени мнения във форума от майки с подобни проблеми.

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Съжалявам за всички, които са имали рецидив. Толкова е неприятно.  Sad  Cry
Слава богу, нашето сондиране бе успешно отраз. Чувала съм за много голяма успеваемост на нашата докторка, която прави сондирането. Liorena, от женски пол е (за статистиката ти Wink)

Nevi2005, прави ли масажи 7-10 дена след манипулацията, едновременно с капенето на капки?
Много е важно да се масажира още известно време!

# 22
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Liorena, от женски пол е (за статистиката ти Wink)

Ама разбира се, че има и изключения.
Те моите статистики са главно - пропуснах да напиша - от МА, София

# 23
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Liorena, от женски пол е (за статистиката ти Wink)
Те моите статистики са главно - пропуснах да напиша - от МА, София
А, така може  Wink

# 24
  • Мнения: 33
Да и масаж правих и продължавам да правя и капки-Тобрадекс капах и сълзенето отново започна и гурелчетата се появиха.Относно д-р.Иванова мога да кажа само добри думи,защото я познавам повече от 10 години и проблемите който имах с очите на голямата ми дъщеря се оправиха пак благодарение на нея.Мисля си ,че едва ли бих могла да обвиня нея за неуспеха на първото сондиране,защото жената веднага след манипулацията ми обясни че при беба самите канали са прекалено тесни и едва е минала с най-малката по размер сонда.

# 25
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Да и масаж правих и продължавам да правя и капки-Тобрадекс капах и сълзенето отново започна и гурелчетата се появиха.Относно д-р.Иванова мога да кажа само добри думи,защото я познавам повече от 10 години и проблемите който имах с очите на голямата ми дъщеря се оправиха пак благодарение на нея.Мисля си ,че едва ли бих могла да обвиня нея за неуспеха на първото сондиране,защото жената веднага след манипулацията ми обясни че при беба самите канали са прекалено тесни и едва е минала с най-малката по размер сонда.

Съжалявам, че се е случило така. Стискам палци от тук нататък!   bouquet

# 26
  • Мнения: 20
На моето момиченце на 10 месеца й правихме операция. Казаха, че сме закъснели правело се до 6-7 месец. После се наложи на едното око да го направиме отново. Не е страшно, претиснението е голямо. Не сме имали повече проблеми. Преди това детенцето се мъчеше, вечно с тези гурли и сълзички. Кожата под очичките се беше променила. Все ни изписваха капки. Просто не попаднахме на подходящ лекар. В медицинска академия има детско очно отделение, само с деца се занимават.

# 27
  • Мнения: 40
Ако мога да Ви успокоя с това кето напиша е добре.Зо общата упоика-тя е неизбежна защото детето трябва да бъди неподвижно,а самата упоика е райски газ или дриг такъв газ.След като му направиха сундажа синами на 8м, ве замаян за 15мин което ни казаха че е нормално .След това си ве същия.

# 28
  • София
  • Мнения: 418
Любима темичка - при нас масажите помогнаха, но Ангел беше на три месеца, когато го заведох при лекарката на Лио   bouquet. Масажите продължиха десет дни, много интензивни и упорити, едновременно с АБ капки. Оттогава - нито помен, а преди това три месеца промивки и антибиограми, и секрети - ужас просто!

# 29
  • Мнения: 378
Момичета - искрено благодаря на всички ви - за отговорите , за помощта която ми оказахте.
Ние направихме манипулацийката - засега всичко е наред - очето вече не сълзи , няма гурелчета - но все още сме на АБ капки - на Тобрадекс! И съм много много доволна от д-р Кемилев - човека седна и обясни всичко както си му е реда - абе истински доктор!

Пак благодаря на всички ви!

Общи условия

Активация на акаунт