Януарчета 2016-5

  • 34 181
  • 733
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Циндил, откъде мога да се сдобия с такива предпазители? Изглеждат супер, трябва да взема по спешност ! Simple Smile

# 16
  • Русе
  • Мнения: 764
Благодаря за новата тема! bouquet
Ева падна от дивана преди около седмица.  Sad Много плака милата. Аз се обърнах за секунда да оставя нещо на мивката /дивана в холокухнята стои постоянно разпънат/, а тя беше на средата му сложена. В шезлонга задължително и закопчавам колана, иначе като нищо ще я намеря на пода.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 797
Циндил, откъде мога да се сдобия с такива предпазители? Изглеждат супер, трябва да взема по спешност ! Simple Smile
Купих нашата от Хиполенд /онлайн поръчка/, но нвсякъде ги има - преграда за легло за бебета.
http://detence.bg/140-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4 … D0%B3%D0%BB%D0%BE ето в примерен сайт
купила съм си и предпазители за контакти, шкафове, врати и ъгълчета на маси.

# 18
  • Мнения: 683
Мерси за темата!
Ние добре караме засега почивката. Дали от солидната храна или от въздуха кърмата сякаш ми се е увеличила. Но пък и беба нещо стачкува или просто й е шарено и интересно. Но нощем също не компенсира  newsm78 буди се по-малко от колкото у дома. Снощи се пробуди чак в 3 часа. И все по-често като се събуди не сучи, а само ме погледне или се гушне още повече и заспива пак. През деня също спи повече. Абе май трябва да сме на море цяло лято  Laughing иначе на плаж разбира се не я водим, само на разходка край морето с раничката късно следобяд и то не всеки ден. Изненада ме сьщо като почна да си оглежда и играе с играчките в количката.

Ние ще навършим 5 м на 1.06 и тогава ще захраня, тъй като дохранвам с малко АМ. Ако може да го спрем ще е добре.

Щях още да пиша, но забравих за какво  Joy

# 19
  • София
  • Мнения: 904
Джинджър, дори след време, когато ядат кухня, вечер се дава нещо леко, като супичка.. Това поне от мои наблюдения. А и нова храна се дава до обед, за да може да се проследи за реакция. Разбира се, всеки сам си решава. А и заместването почва от обедното, пак по мои наблюдения, после следобедното, и после закуска. Поне аз така ще процедирам. Но не съм много компетентна, просто си правя изводи, от това което съм прочела.

Принципът наистина е това - обедно, следобедно, закуска и вечеря. Но пък и детето ще си покаже и прочетеното малко се променя.  С първото ми дете заместих вечерното хранене късно, давах му да суче, пък той човека се дърпаше, хапеше, ревеше, будеше се по 3-4 пъти на нощ. Кърма имах. Чак в момента в който му дадох каша като последно хранене около 21.00 часа, това дете се успокои и спеше нормално. било е около годинката му. След 2-3 месеца се отби сам - дърпаше си главата, хапеше /като се сетя още се потрисам/. Млякото и съответно калция си го набавяше от киселото мляко - изпиваше на ден по една кофичка.

# 20
  • Мнения: 337
Добро утро, благодаря за темата. 
Вчера ни хвана дъжд навън.  Количката беше по мокра и от мен. Много съм ядосана. Една торба с пари а такъв боклук.  Сега като се прибера ще си взема моята и край. Стара не Стара т'ва е.После ще купя нова по лека. И без това избирах поне 4 месеца, нямам сили пак. Ужасно съм 😞 разочарована.
Баткото също го захраних по схема на обед, следобедно закуска и вечеря.
Нашето столче има и 30,45 и 90. Аз също го слагам за 5 мин буквално.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 797
martinelaa, няма ли покривало количката? И мен вчера ме хвана дъжда, но е ок. първият половин час даже му хареса на Филип, но после му писна да не вижда нищо и рева. Разбира се спря да вали, че даже и слънце изгря, когато се бяхме почти прибрали. Аз обаче адски мразя жеги и лято и не знам какво ще правя сега с тези ежедневни рзходки. Филип също мрази да го пече.
Вашите бебета гледат ли бейби тв? срам, не срам, пускам му го, защото като стане в 5,30 и не знам как да го забавлявам...По-натам, когато започне да седи и да играе повече ще му огранича тв-то

# 22
  • Мнения: 337
Еми има.  Сложих дъждобрана за летния кош. Че ми беше под ръка. Плат и найлон. Ужаст. Чорапите му бяха мокри. До главата му капело?!?!? А сенника прогизна и това за само 20 мин не силен дъжд. Ами аз не го слагам пред Тв. Ще изчакам. Ама няма срам тук. 😀 какво да кажа Аз като баткото слагах в прохидилка?!?!? Аз имам двор и като не е на кеф го мятам в количката и навън.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 180
   Катя, благодаря за темичката. И нас вчера ни понаваля, но бяхме близко и успяхме бързо да се приберем.
   Сега в горещините не знам как ще е. Докато се оправим с каката станало 11,00. Вечер пък на кака и се играе до късно, а на бебка и се спи. Нямам търпение да попорасне вече.
   Зори още не се заглежда по телевизора. Покрай каката телевизорът си тръгва на бейби тв, но малката не му обръща внимание. Има един период може би към 9-10 месец на бебетата много им правят впечатление рекламите. Случвало ми се е Габи да реве, почва реклама - тя я изглежда като в транс и после продължава с ревовете. Даже с ММ сме се шегували, че им правят нещо на рекламите да привличат. Други майки са ми споделяли същото.
   Иначе според мен няма правилно-грешно. И майката е човек и гледа да и е по-лесничко. Аз също съм купувала проходилка, но при нас се оказа грешка, защото апартамента ни е тесен и с килими и Габи нямаше къде да я кара. И второ я купих когато се изправи в леглото, но тя вече пълзеше и изобщо не и беше интересно вътре. Та я подарихме нова-новеничка.
   Засега толкова. В петък сме на консултация и ваксина, а ММ е на семинар 2 дена та ще съм сама. Дано няма реакция от ваксините  Sad

# 24
  • Мнения: 5 108
Аз го държа в мен като гледаме футбол или тенис, срам не срам ама с голям мерак даже го обръщам към телевизора като дават спорт. Не че обръща много внимание на телевизора, по-скоро се кефи че може да зяпа наоколо.
Ей тъкмо се зарадвах, почти 3 седмици не ме беше будил по цяла нощ с 2-3 изключения да го кърмя към 4 ч и тази нощ направо ме шамароса - в полунощ, в 3, в 5, в 6 и после спа до 9 ч.  Twisted Evil Предпочитам да спи до 6-7 и после да си играем или да излизаме на разходка, ама кой ме пита  Twisted Evil
Сега е точно в 20 седмица, дали не е от това? Последните 2-3 дни беше по-неспокоен от обичайното.
Frozy, за ритането ти съчувствам. Докато му правя масажа и тоалета след баня ме шути постоянно, най-често в гърдите, много боли. А откакто се върти е битка да го оправя след баня, някой път се чувствам безпомощна направо  Twisted Evil
Вчера започна и да си вдига краката и да ги държи, далеч са от устата още, но отиват на там нещата. Искам да му купя чорапи с дрънкалки, мисля че много ще се забавлява с тях.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 641
Ох, гърдите, там болиии. Пазя ги, то не е добре сега да ги ритат. А Сами и докато се кърмим размахва крака и е голамо пазене.
Не съм се сетила за чорапки с дрънкалки, идейно е Simple Smile той си се радва и само на краката си, или на шарените си чорапки Simple Smile
Определено смяната на памперсът става все по-голямо приключение. То е дърпане на краката към устата, ритане, дърпане на кърпата и всичко това е голямо забавление Simple Smile
Сами много се заглежда във футбола. Може да е кисел, крив, има ли футбол всичко забрава и иска да гледа.

# 26
  • Мнения: 5 108
Ох, то и аз се старая да пазя гърдите, но с това нашето шило отнасам по някой друг ритник Sad

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 317
TEREZA83, рекламите без майтап се правят да въздействат и подсъзнателно. Давали са филмчета на тази тема то общообразователните канали. Peace
Преди малко Борко си удари носа в масата, докато Преско го държеше. Поплака си милото. Ама не ме слушат като обяснявам, че не е кукла и не могат да предвидят всичко, което го заплашва. Crossing Arms
И Борко доста рита, докато го сменям, но все още не се е светнал да се върти, слава Богу. И той си държи краката, но още не ги е налапал. И този момент ще дойде скоро.
Хапва си кашата с голям кеф, утре мисля, че ще заместим напълно обедното хранене. Той днес почти не сука след кашата, а рева като се изпразни купичката. Не ще само мляко вече човека. Simple Smile
Като въведа зеленчуците след някой и друг ден, ще изместя кашата следобед.

# 28
  • Мнения: 159
Katia_N, благодаря за новата тема.  smile3525

Знам, че тепърва ще се удрят, падат, стават и какво ли още не малките човечета, това са нормални неща, случват се, но въпреки това изтръпнах докато четох.  Weary

Жорко постоянно се върти и отдавна започнах да му сменявам памперса на спалнята.
Даже предварително си приготвям нещата, защото вече е много бърз, за секунди се завърта и тръгва на някъде по голо дупе.  newsm62
По телевизор, компютри и телефони страшно много се заглежда, направо е като хипнотизиран. Аз обаче не му давам да гледа, защото не е хубаво.

Вчера бяхме на консултация. Седмица преди да направи шест месеца е 9150 гр., 72 см.  newsm47
Обсъдихме набързо захранването и след няколко дни започваме с пюренца.
Сложиха и ваксините и слава Богу този път ги понесе по-добре. Остава ни още една след месец и после малко почивка.
Иначе в летния кош му харесва, разглежда наоколо с голям интерес. Вдигам го за известно време на първото ниво (около 30 градуса) и после го свалям да си легне.
Днес за първи път го сложихме седнал във ваничката. ММ го държи, а аз го къпя. Определено е по-лесно така. Имаме си и гумени патета, с които Жорко да си играе.  newsm08

# 29
  • София
  • Мнения: 1 235
Малкия още не се сеща, че може да си лапа краката, ама каката следобед ми каза, че когато е бил по корем си е вдигнал дупето и се е предвижил леко напред. 😨 Не е ли рано?
Преградата е готина, но не е ли късичка,за да прегради спалня? Ще трябват няколко?  ☺
Нас ни е валял дъжд, но дъждобрана си пази и количката и дребчо бяха сухи.
Сутрин му пускам Бейби ТВ, за да отида спокойно до тоалетна и да закуся.
Да питам майчетата на момченца: Докъде стигнахте със забелването на пишлетата? Аз в началото се притеснявах, ама мисля, че вече е готов. ☺

Последна редакция: ср, 15 юни 2016, 22:22 от GERY80

Общи условия

Активация на акаунт