Януарчета 2016-5

  • 34 190
  • 733
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 797
аз си поръчах сенника, не помня писах ли. Утре ще го доставят.
Пробвах днес да дам на Филип пюре от тиквички с царевица на Гербер. Една идея по - добре реагира от тиквата на Хип, но все пак го изплю. Физиономиите, които прави при дегустацията са безценни Mr. Green говорят сами за мнението му за тези пюренца.
Момичета, има ли някаква техника на хранене? Той всичко избутва с езика. Как да го накарам да яде. Не може нищо пък д не му харесва. може ли утре да смеся това пюре с млякото му? Много течно ще дойде, но поне леко познат вкус да има. Купих и сладък картоф, мисля да му забъркам и едно домашно пюре, ако не иска купените. ако не стане със зеленчуци да пробвам ли плодовете или да не бързам? Мислех, че ще е по - лесно..

# 61
  • Мнения: 159
Чудесни новини, браво на Сами и другите бебоци!  smile3525

Frozy, в метрото с количката ли беше? Аз още не съм качвала Жорко и мисля скоро да пробвам.

tanya_79, аз точно бодитата харесах. Струва ми се, че материята ще е чудесна за лятото - много тънка и мека.
Днес открихме летния сезон. Жорко е по потниче и панталонки и му е топло. Гръбчето му беше мокро. Как ли ще е като почнат истинските горещини...

Мажа го с кремчето на Биодерма, продължавам да давам и Вигантол.

purpletka, аз бях писала, но пак да похваля шишето с накрайник. Определено го препоръчвам. Жорко само от него пие водичка, иначе не иска.

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Циндил, пробвай да смениш лъжичката. Вчера опитах да дам пюре от морков, яде две лъжички и повече не настоях. Днес зяпна първия път, но после беше мъка. Накрая смених лъжичката и о, чудо, изяде половин пюре. Лъжичката, която хареса е силиконова в долния край, само дръжката е от пластмаса, първата беше пластмасова цялата, сигурно му се е видяла твърда   newsm78
А смученето на лъжицата е инстинкт, имай търпение, ще се научи.
Блек айс, бодитата сигурно наистина са хубави, пишеше че са памучни, просто очаквах да са плътни.
Аз вече давам една капка Вигантол. Започнахме от три, така че си е истински напредък.
Днес включих климатика в къщи. Работи в едната стая, ние сме в другата на отворени врати. Вчера се скъса да реве следобед, спеше му се, а беше много горещо в къщи и само се потеше. Днес спи вече два часа.

# 63
  • Мнения: 984
Хахах нещо не ми се е получило съобшението, ето линк към подложката:
https://www.google.bg/search?q=лорели+duo+comfort&client=ms- … bXd1OvRr4u0PyM%3A

И аз купих същата подложка - пълна боза. Калоян в момента спи върху нея - целия е вир вода... трябва да измисля нещо друго.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Да се отчета и аз след преждевременната консултация (само 3 седмици са минали от последната). 6550гр., 64см. +350гр., 1см. Взеха му кръв. Смя се на лаборантката през цялото време, въобще не реагира на убождането. Shocked Урината я взех супер лесно. Той нали почти не пишка през нощта и реших да го изхващам веднага щом се събуди. Като отворих памперса тъкмо пишкаше. Чак се ядосах на себе си, че не съм достатъчно бърза и го изтървах. Но докато наместя колектора и той хууубаво се изпишка пак. Sunglasses
Кръвните му изследвания не са наред. Хемоглобинът му е 95, някои от другите показатели също не са съвсем в норма или с гранични стойности. Явно съм му прехвърлила таласемията (как пък я прехвърлих и на тримата, да му се не види! ooooh!), но дано да е само това. В понеделник ще се чуя с педи, че малко се притесних. Rolling Eyes
Пишката се оказа почти забелена от само себе си. Д-рката ме пита дали правим нещо, ама ние нищо не правим. Rolling Eyes Тя обаче каза, че е много добре и да продължавам да се мъча да правя нещо, пък каквото-такова.
Вигантол по 1 капка, като пропускам от време на време умишлено.
Кашата я яде с удоволствие, може да се каже, че заместихме едно хранене. Днес обаче си иска да суче по-често, явно е жаден. Вода не ще да пие. Май ще пробвам и аз с твърд накрайник. Може пък да му хареса. newsm78

# 65
  • София
  • Мнения: 1 641
На коя марка е чашката с накрайника? Аз ги гледах, но не можах да си харесам.
Да, с количката в метрото. Първоначално се услуша и огледа, но аз веднага му дадох шише с мляко и той много бързо спря да обръща внимание на обстановката.
На връщане заспа преди да влезем в метрото и така и не се събуди.
У дома е 23-24 градуса и бива, поти се, но малко. Но много се разсейва и не суче през деня така съсредоточено, та мама продължава да се цеди... На шишето и да се оглежда не е драма.
Ние имаме едни други постелки, но той чак така не се потил на вън, но и ние не сме излизали следобяд. Обаче у дома май му е топло нощтно време с ромперче и май ще го оставям да спи по по-тънко боди или по памперс. Като спи до мен аз го загрявам допълнително, иначе винаги е спал завит само до кръста, а като се събуди първата му работа е да се отвие.
От синфлорикса или от топлото време, но вдигна към 37 градуса и е леко зачервен, а нормално темперетурата му е около градус по-малко.
Сами когато го дохранвах с лъжичка му давах с най-обикновенна чаена лъжичка. Не сме имали проблеми и дори сам си отваряше устата.

# 66
  • Мнения: 5 112
Както ви казах че Коко не пие вода, така вчера след ваксината изпи набързо 40 мл в колата, после през нощта към 5 ч като се размърда и засмука палеца го пробвах първо с вода - изпи 30 мл и продължи да спи без да се кърмим. Днес до тук от обяд е изпил близо 90 мл. Жегичка му е и си пие вода от шишето с биберон М директно.
По принцип съм му купила две чашки уж с мек накрайник на Томи Типи, но на едната си е баш твърд пластмасов но доста тънък. На другата изглежда като силиконов но не е много мек. Не съм го пробвала още с чашките, явно си има усет човека кога да пие вода.

# 67
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Попринцип ако избутва с език, или просто по някакъв начин не искат нова храна, казват да се направи почивка няколко дни и пак да се пробва. Малкия от първия ден си отваря устата и приема всякакви лъжички.

# 68
  • Мнения: 154
Здравейте,
Рядко се включвам. Браво на порасналите бебоци. Надявам се, че и нашата госпожица ще е дръпнала вече малко, поне да стане 6 кг. Мислех, че със захранването ще прояви по-голям интерес към храната, но за момента удряме на камък. Хапва две-три лъжички и почва да се мръщи. Поне почна да пие вода.
Имам един въпрос - как се справяте с комарите у дома? Тъй като изпарителите не стават за под 3 години, открихме един за деца, оказа се за над годинка. Доколкото знам има на Чико някакви машинки с ултразвук, но нямало никакъв ефект от тях. Уж имаме комарници навсякъде, но все си намират начин да се шмугнат. Вчера не успях да прогоня една гадинка, та за всеки случай я намазах с едно бебешко кремче, поне нея да не ядат.
Хубав и малко по-прохладен следобед ви пожелавам Simple Smile

# 69
  • Мнения: 457
Кате, благодаря за темата и дано нещата с хемоглобина бързо да се оправят при вас! Вие каква точно каша на Милупа взехте?

Да дам и аз отчет от последната ни консултация.  Вече е 7.250 и 66 см на 5 месеца и половина. Уж не върви много голямо бебе, а си имаме доста пухкави гънки Simple Smile Захраних също така с пюре от ябълка и круша и днес ми отказа зеленчуковото. Явно след като опита и сладичките ще си имаме повече проблеми със зеленчуците.
Вода отказва да пие, но ще съм по-настоятелна тези дни в жегите. В къщи сме на климатик. Пускаме го в другата стая при отворени врати. Спалнята ни е южно изложение и не се спи иначе.
От вчера минахме и на летния кош. Ами сто пъти е по-добре от преди. Гледа си спокойно, по-прохладно ще и е, а и си спи в напълно легнало положение. То преди беше едно набиране, мрънкане и нон-стоп коремни преси, чак жал ми ставаше.

Някои от вас вече минахте кръв и урина на бебенцата, а ние ще сме другия месец. Чувала съм че има едни малки пликченца/ лепенки в аптеките, които се слагат в памперса и така се събира урината при момченцата. Ще влезна да попитам дали има и за момичетата.  newsm78

Ако някой още не е получавал майчинство да звъни на ной и да ги притеснява. При мен се бавеше и се наложи да звъня, та на 15-тата минута ми вдигнаха и се оказа, че работодателя ми е внесъл декларацията предсрочно ( преди да е изтекъл и последния болничен) и те не могли да ми я входират в системата. Както и да е, оправиха сами нещата и след няколко дена ми го преведоха накуп.
Ох малко дълго стана, ама рядко сядам на компютъра. Хубав и спокоен ден. 

# 70
  • Мнения: 973
Ние с Матей бяхме два-три дни из прованса.Добре му се отрази.Тренираме го за морето.Дай боже! От днес се опитах да дам тиквичка с картоф и така се разплака с погнуса.Набутах му млякото. За утре се чудя с мляко ли да разредя?Друг ли нов зеленчук да опитам? Или да мъча,  като днес. Не ми се връща към предишно,  също.
Много се чудя и нещо за ваксината. Нали хепатитната е към шествалентната. Нашите ги разделят от пневмококовата. До сега имаме две шествалентни,  и една пневмококова, предстои ни още една този месец. В болницата са ни били още един хепатит. И сега, следващите два месеца още една шествалентна и едно пневмококова. Така не стават ли четири пъти противохепатитна?

# 71
  • София
  • Мнения: 1 235
Голяма жега ... направо ужас. Малкия само мрънка и се чудя вече как да го занимавам,ама и той не знае какво иска.

# 72
  • USA
  • Мнения: 94
Здравейте момичета,
благодаря за темата bouquet

Имам въпрос имали бебета ,които са се отказали да ядат през ноща?Ние все още се кърмим 1-2 пъти.Много рядко спи до 4.30-5 сутринта без да яде

Виждам жегите ви морят.Ние тук сме почти целогодишно така.Децата израстват на климатици

Лек ден

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз пък съм включила райда от две седмици и животни в къщи няма. Комарниците още не са готови и нямам избор. Дори не знаех, че не се препоръчват за бебета. Това за всички видове ли важи? Аз съм с един ден и нощ, сега се вкарах във филм да не повредя детето нещо  Whistling

# 74
  • Мнения: 49
И ние се будим нощно време ,някой път я виждам,че си лежи и си смуче пръста без да се обажда и веднага я слагам на гърдс,че и без това малко яде и се възползвам докато е сънена Wink Сложихме днес летния кош ама много твърдо ми се струва,задължително май трябва някаква подложка?!Чудя се като тръгнем да се захранваме от къде ще намеря хубави зеленчуци,нямаме домашни,ако се сетите дайте идеи  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт