Хранителни алергии при дете на 1 год. и 5 месеца

  • 653
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Синcт ми е на година и 5 месеца. Кърмих го една година. От втория месец му се зачервиха бузите. Понякога повече, понякога нямаше нищо. Детският лекар каза, че не е толкова зле и няма нужда да се предприема нещо. (Живеем в Германия). Като стана на една година имах съмнения за алегия към белтъка на яйца. Впоследствие установихме, че има алегия към краве мляко, яйчен белтък, грах, леща, соя, боб, сьомга... От краве мляко само се зачервява леко около устата. Но грах, сьомга и яйчен белтък не може изобщо да яде. Започва да се дави, плаче и да се дърпа за врата.
Бяхме в клиника в Мюнхен на консултация и ни казаха да му даваме всичко да яде. Само нещата, които много му пречат да избягваме. Да му даваме неща, които съдържат прясно мляко, ако може да ги яде без проблем. Има ли ниакоя мама с дете с таква алергии? Лятото ще сме в България и много се притеснявам с храната как ще е. Само в бурканчетата знам наистина какво има, (когато не сме вкъщи) а ми е жал все буркани да му давам като сме на път. Почти във всичко се съдържа яйце или ако са зеленчуци - грах, соя, мляко...
При вашите деца алергиите останаха ли или намаляха и на колко години? Аз засега не го пускам на ясла, защото там няма да се съобразят с неговите алергии... даже вкъщи ни е трудно винаги да намираме храна подходяща за него.

Скрит текст:
Цитат
Izviniavam se za latinicata mi,no telefonyt mi ne poddyrzha kirilica.. Sinyt mi e na godna i 5 meseca. Kyrmih go edna godina. Ot vtoria mesec mu se zacherviha buzite.Poniakoga poveche,poniakoga niamashe nishto. Detskiat lekar kaza,che ne e tolkova zle i niama nuzhda da se predpriema neshto. (Zhiveem v Germania). Kato stana na edna godima imah symnenia za alegia kym beltyka na jajca. V posledstvie ustanovihme,che ima alegia kym krave mliako, jajchen beltyk, grah,leshta,soja, bob, sjomga...Ot krave mliako samo se zacherviava leko okolo ustata.No grah, sjomga i jajchen beltyk ne mozhe izobshto da jade. Zapochva da se davi, plache i da se dyrpa za vrata.
Biahme v klinika v München na konsultacia i ni kazaha da mu davame vsichko da jade. Samo neshtata,koito mnogo mu prechat da izbiagvame. Da mu davame neshta,koito sydyrzhat priasno mliako ako mozhe da gi jade bez problem. Ima li niakoia mama s dete s takva alergii? Liatoto shte sme v Bulgaria i mnogo se pritesniavam s hranata kak shte e. Samo v burlanchetata znam naistina kakvo ima,( kogato ne sme vkyshti) a mi e zhal vse burkani da mu davam kato sme na pyt. Pochti vyv vsichko se sydyrzha jajce ili ako sa zelenchuci- grah, soja, mliako...
Pri vashite deca alergiite ostanaha li ili namaliaha i na kolko godini? Az zasega ne go puskam na jasla zashtoto tam niama da se syobraziat s negovite alergii...dazhe vkyshti ni e trudno vinagi da namirame hrana podhodiashta za nego.


Моля, спазвайте правилата тук и пишете на кирилица.
Ако по някаква причина не може да инсталирате българска клавиатура (няма вече такова устройство според мен), то има десетки сайтове, в които може да "преведете" сами текста, след като сте го написала на латиница, или директно да въвеждате на латиница, а сайтът да "превежда" на кирилица.

Последна редакция: вт, 14 юни 2016, 22:34 от Mamma

# 1
  • София
  • Мнения: 28 634
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4823;topicrefid=19 – за устройства, които нямат кирилица

# 2
  • Мнения: 4
Благодаря за линка. Телефонът ми е стар и дори да настроя кирилца, тя не се появява. Активирана е, но не работи.

# 3
  • Мнения: 1 700
Здравей.Моя син е на годинка.кърмих само 7месеца и то дохранвах с ам,защото кърмата ми беше малко.захраних на 5месеца с картоф от които се изрина.целия беше надут и с отоци.мина му през 9месец.през това време се оказа че и то ябълката се брине,но само около устата.не съм давала скоро ябълка не знам дали му е минала.преди 2 месеца се изрина и от пшенично нишесте от тия които ползват за кремчета в детската кухня.не му е минала.оня ден се нарина от краве масло.преди съм давала в по-малко количество и не е имало проблем Sad не го записвам на детска кухня.готвя му вкъщи.така предпочитам.не знам как ще е като го пусна на ясла дано ги надживее тия алергии  Praynig Майка ми разправяше че съм се ринала от детската кухня.това го помня от малка.може би го е наследил от мен знам ли

Общи условия

Активация на акаунт