Иска да става детектив :) Подходящи паралелки?

  • 4 235
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 010
Учителят по математика го похвалил, че има отлична логика, и синът ми реши, че иска да става детектив.
Та, в кои паралелки, според Вас, е подходящо да кандидатства сега след 7-ми клас за тая цел?

Балът няма значение, тъй като и без това ще подредим паралелките по степен на привлекателност. Simple Smile

# 1
  • Мнения: 10 685
В спортна паралелка - профил борба, бокс, карате. С цел опознаване отблизо на онези, които после ще търси  Laughing
Много свежа тема  Hug Успех на момчето ти и да си преследва и реализира мечтите му пожелавам от сърце!

# 2
  • София
  • Мнения: 62 595
отговорът се налага от самосебе си - математическа. Традиционно там и по другите предмети са добре.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 236
МГ и от мен.

# 4
  • Мнения: 2 677
Успех на младежа  Peace
И аз исках да ставам детектив навремето (частен) повлияна от детективски филми. После се преориентирах към правото (може да се стане следовател или дознател с юридическо образование). В интерес на истината докато бях студентка се явих на интервю за детективска агенция. Отсвириха ме, търсили мъже, по възможност с добри физически данни и бойни спортове. Тогава бях скромните 45 кг при ръст 160 и никак не ме взеха на сериозно  Laughing
п.п. Завърших паралелка с хуманитарен профил - литература и история.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 010
Happy Mijjj  ツ и fata_morgana, благодаря Ви за топлите пожелания Simple Smile

Бива го в бойните изкуства, каниха го с писмо да тренира с националния отбор по кикбокс, но аз не подходих сериозно и той се отказа. Мързеше ме да се занимавам 4-5 пъти в седмицата да го карам късно вечер до Националния стадион в час пик, да го чакам и да се затътряме обратно през целия град посред нощ. Може би сега като по-голям ще запише нещо отново. Сам ще усети...
От малък му разправят някои роднини (порочна практика), че бил само за адвокат, понеже се сеща как да се защити вербално в критична ситуация Grinning
Обаче като гледам True Detective, хич не ми се вижда примамлива тая съдба... Sad

# 6
  • София
  • Мнения: 7 242
Академията на МВР в Симеоново след като завърши училище, а дотогава да набляга и на общата физическа подготовка, защото има такъв приемен изпит Simple Smile

# 7
  • Мнения: 24 467
Ама вие сериозно ли търсите училище за подготовка на детективи от 14 годишни?  Simple Smile
Ако е сериозно, то разследващите органи са в МВР и, да речем общо, в съдебната система, така че:

Академията на МВР в Симеоново след като завърши училище, а дотогава да набляга и на общата физическа подготовка, защото има такъв приемен изпит Simple Smile

http://www.academy.mvr.bg/NR/rdonlyres/B05B3F9D-0A1F-4EC5-8996-8 … ba_Priem_2016.pdf

http://www.academy.mvr.bg/Reception/programi_2016.htm

Също и история и БЕЛ, разбира се, за прием в специалността, която осигурява единствена кадри за горепосочената система.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 010
Ама вие сериозно ли търсите училище за подготовка на детективи от 14 годишни?  Simple Smile
Ако е сериозно, то разследващите органи са в МВР и, да речем общо, в съдебната система, така че:

Съвсем сериозно иска да става детектив. Колкото до училище „за подготовка на детективи от 14-годишни“ - не, не търсим такова. Търсим съвети кои са подходящите паралелки/специалности, които най-добре ще го подготвят за осъществяване на мечтата му, защото ако учи банково дело, например, вероятно няма да му свърши особена работа Peace
Благодаря за връзките, Judy.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 162
БЕЛ и история ви трябват дотолкова, доколкото приемните изпити са с тях, но това съвсем не означава че не може да се подготвите и в нехуманитарен профил паралелка за тях. Споделям мнението на Andariel за математическа гимназия, която развива логическото и пространствено мислене и всъщност изгражда умения за решаване на проблеми/казуси. Най-добрите/способни колеги от ЮФ на СУ от моя випуск бяха завършили именно МГ.

# 10
  • Мнения: 24 467
... Също и история и БЕЛ, разбира се, за прием в специалността, която осигурява единствена кадри за горепосочената система.

Ще ми помогнеш ли да намеря къде са описани тестовете/изпитите, които се полагат? Не видях никъде БЕЛ и история.

Това са задължителните изпити за всички правни факултети, които подготвят кадри за съдебната система, вкл. дознатели, следователи и прокурори - т.е. професионалистите, които се занимават с разследване, най- общо казано.
В СУ успешните студенти си бяха от всякакви училища, но най- вече от НГДЕК, ЕГ, хуманитарни гимназии основно. Иначе имам колеги с всякакво средно образование, вкл. професионални техникуми, МГ и СОУ-та. Имам приятелка - бивш следовател и настоящ прокурор, с отлични резултати в работата за цялата си практика. Изключителен професионалист и си обича много работата. С обикновена гимназия е. Преди ВУЗ-а, разбира се.
Не случайно изпитът по история е оценката, която се удвоява при приема. Това е точно анализ на фактите и изграждане на изводи въз основа на тях. Който гледа на историята като на набор от имена и дати, няма да разбере тази наука. Разследването в правото е това- установяване на факти, анализ на същите в тяхната съвкупност, извеждане на приложимите правни норми и изграждане на изводи, най- вече. Не случайно и вторият изпит е БЕЛ, а това е чист анализ, логика, подредба на мисълта и, не на последно място, умение да убедиш.
Ако те интересуват приемните изпити за ВУЗ, то виж основните юридически факултети в СУ и ВТУ.
За школата в Симеоново си разгледайте сайта, от който имате вече линкове- специалности, прием и т.н.
...
Бих препоръчала детето ти сега да учи това, което му е интересно и където е силата му. За ВУЗ има доста време. Много вода ще изтече. Много акъли могат да му дойдат.
Ако пък мечтата му се окаже устойчива - каквото и да учи пет години преди това, ако знае какво иска и работи по въпроса, ще му се получи.

Последна редакция: пт, 17 юни 2016, 09:25 от Judy

# 11
  • София
  • Мнения: 1 010
Благодаря ти много  bouquet

# 12
  • Мнения: 2 699
Бъркаш за банковото дело. Има много за разследване във финансите. Там стават най-крупните престъпления.

# 13
  • Мнения: 24 467
Бъркаш за банковото дело. Има много за разследване във финансите. Там стават най-крупните престъпления.

Къде има тук "Банково дело"?

# 14
  • София
  • Мнения: 1 010
Аз го споменах като пример за неподходяща подготовка за детективи. Simple Smile

Приет е в 31-во с математика, информатика и английски. Simple Smile Имате ли идея за качеството на обучението там?

Общи условия

Активация на акаунт