как нанасяте боята за коса?

  • 3 389
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 186
Добре де, тези дето сте с дълги коси как се боядисвате сами, особено ако ползвате тъмна боя? Аз имам голямото желание да опитам, но като си помисля, че косата ми е дълга и боята ми е черна вече си представям картинката. #Splat
Досега все съм намирала кой да ме боядиса, но ако ми се наложи и няма кой сигурно ще отида на фризьор. Иначе и аз съм боядисвала много пъти и тези професионалните четки са най- удобни, по- добри са от четка за зъби. Peace
Някой беше писал веднъж за някакъв уред за боядисване, но така и не разбрах върши ли работа или не. Rolling Eyes

Ето го- http://www.electron.bg/product_info.php?cPath=31&products_id=2841.

Някой ако го е ползвал да дава отзиви. Praynig

# 16
  • Мнения: 1 113
Аз съм с дълга коса и се боядисвам с черна боя сама вече години наред - кога с четка, кога само с ръкавици. Преди да започна, си обличам една стара лабораторна престилка с дълги ръкави, слагам ръкавиците и почвам. Може би е въпрос на рутина, не знам. Имам една хитринка за чистене на боя - използвам къдрин. След като се измия където има нацапано го натърквам леко с памук напоен с къдрин и след това веднага измивам, действа много по-добре от цигарената пепел, а и не се търка много.

# 17
  • Мнения: 7 186
Аз съм с дълга коса и се боядисвам с черна боя сама вече години наред - кога с четка, кога само с ръкавици. Преди да започна, си обличам една стара лабораторна престилка с дълги ръкави, слагам ръкавиците и почвам. Може би е въпрос на рутина, не знам. Имам една хитринка за чистене на боя - използвам къдрин. След като се измия където има нацапано го натърквам леко с памук напоен с къдрин и след това веднага измивам, действа много по-добре от цигарената пепел, а и не се търка много.

А как се боядисваш, навеждаш си главата надолу или някакви други магии правиш? Thinking

# 18
  • Мнения: 1 113
А как се боядисваш, навеждаш си главата надолу или някакви други магии правиш? Thinking
Не съм по магиите, но започвам първо отпред и като се намаца хубаво я увивам като кок, слагам един гребен да я придържа и тогава навеждам глава. Уф, как го обясних, дано да е станало ясно.

# 19
  • Мнения: 9 903
аз си купих четка за боядисване - ако не ми бяхте казали, изобщо нямаше да се сетя, мерси Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 047
  Тити, ако още не си започнала, след обилно намазване я намачкай с ръце и хубаво разреши.
След няколко минути погледни в огледало за обратно виждане  Laughing като разтвориш косата отзад на тила, огледай от всички страни с разтваряне. Ако някъде си пропуснала, ще може да го забележиш, защото част от косата ще е започнала да се оцветява, а пропуснатото - не.
Особено се пропуска отдясно и отляво леко горе отзад хаха. Айде успех.

# 21
  • Мнения: 1 250
Ако все още не си се боядисала - ето как го правя аз. Вдигаш цялата коса на тила с шнола. Започваш отзад, защото по-трудно хваща. Боядисваш в основата на тила, пускаш по цялата ширина на главата коса/от ухо до ухо/, боядисваш, пак пускаш, боядисваш и така до бретона, няма начин да пропуснеш кичур. Боядисвала съм се и в червено и в русо, нямам пропуск. Дано да го обясних като за бели хора. Другия също лесен начин е да резделиш косата на път по цялата дължина и да боядисваш първо едната половина, после другата. Успех   bouquet, дано да съм ти помогнала. А, и да, с "бояджийска" четка е много по-лесно, отколкото с такава за зъби.

# 22
  • Мнения: 9 903
е, мами, да сте живи и здрави  Heart Eyes
комбинирах съветите ви - първо се намацах с четката, обърнах специално внимание на отдясно и отляво леко горе отзад хаха,  после се довърших с пръсти, накрая сресах и завих на кок Simple Smile
цветът изглежда равен, поне непосредствено след измиването и изсушаването Simple Smile само да не беше толкова досадно Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 113
Браво, тити! Още два-три пъти и ще се боядисваш със затворени очи! newsm10

# 24
  • Мнения: 175
Ех момичета ако всички се оправяха сами фризьорите щяхме да фалираме Laughingшегичка.Иначе добре се справяте,похвално.Сафо трикът с къдрина откъде ли го знаеш Thinking Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 085
....... Вдигаш цялата коса на тила с шнола. Започваш отзад, защото по-трудно хваща. Боядисваш в основата на тила, пускаш по цялата ширина на главата коса/от ухо до ухо/, боядисваш, пак пускаш, боядисваш и така до бретона, няма начин да пропуснеш кичур. ............... Другия също лесен начин е да резделиш косата на път по цялата дължина и да боядисваш първо едната половина, после другата............
newsm10 Това са най-успешните техники!Четката за зъби, особено за дълги коси не е добър вариант-косата страшно се оплита

# 26
  • София
  • Мнения: 2 530
И аз я разделям на път в средата. Първо едната половина боядисвам, след това другата. Като ми остане боя я изсипвам на главата и размазвам с две ръце. До сега не съм ставала на петна, но затова се боядисвам черна, че и на петна да стана не личи.

Общи условия

Активация на акаунт