Кърмата и голямо дете

  • 3 999
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 532
Идеята ти е чудесна! Аз откога моля мъжа ми да си направим второ, за да мога да давам на щерката кърма. Тя направи алергия към кравешкия белтък и други свързани хранителни поради умната ни лекарка  #2gunfire, която ме отби и прецака храносмилателната система на бебето ми с бабешки глупости - съжалявам за отклонението, но 2 години минаха, а аз още съм бясна - ако бях чела в този сайт по-навреме щях да имам здраво детенце.

Знам, че само кърмата ще я оправи ... ама мъжо не ще и да чуе за второ за момента, щото голям зор, големи проблеми с отглеждането на първото имахме, заради чужди грешки и некомпетентност.

И на нея от време на време й се навързват лимфите ....

Можеш да слагаш кърма и в манджите - например за закуска кус-кус с кърма - няма да разбере и ще поема много повече количество.

Успех в млекопроизводството   bouquet

# 16
  • Мнения: 532
Оооох, чак сега видях, че си от Варна. Къде точно? Ходиш ли вече в Морската по разходки?

Май е по-добре да пиша на лични, за да не отклонявам темата, но ако искаш ти.

Бих се радвала да се разхождам с мама, която мисли като мен ...   bouquet

# 17
  • Мнения: 1 283
Дано да помогне кърмо-лечението! Peace

Иначе козето мляко е най-близко по състав до майчиното такова,затова и ефекта му е лечебен! Grinning

# 18
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Благодаря на всички за подкрепата и окуражителните думи!
Добре е че има и други като мен, даващи кърма на по - големи деца. Така вече не се мисля за чак толова изперкала  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 3 161
Идеята ти е чудесна! Аз откога моля мъжа ми да си направим второ, за да мога да давам на щерката кърма.

Ха-ха! Ти голям план си направила - цяло бебе ще правиш заради тази кърма. Не знам, може и да помогне, ама доста трябва да почакаш. Не е ли по-лесно да си предизвикаш лактация? Впрочем не казвам, че е лесно, но е напълно възможно, и на теория отнема 2-3 седмици. Правят го майки-осиновителки, така че защо и ти да не успееш. Потърси инфо в Библиотеката ако искаш, пък после ще разказваш как си се справила. Успех!

# 20
  • Мнения: 532
Към emem - мдааа, чела съм затова, че майки осиновителки започват да лактират, Нооооооо...

Първо, трябва да се поемат хормонални препарати и поне 1-2 месеца цедене на по 3 часа и нощем също, за да тръгнат капчици кърма, които постепенно се увеличават до известно, малко количество .... не, мерси ...

А който не е изпитал ужаса на АБКМ бебе, което непрекъснато реве, ака слуз и кръв, и никой не може да ти помогне и глупавото GP на детето дава грешен след грешен съвет, че и те отбива ....

Пък и ми е време за второ ....   bouquet   

# 21
  • Мнения: 3 591
sneji_73 при положение, че си родила преди 2 години и кърмила, ще успееш да си релактираш всичкото количество дето искаш Simple Smile И то без хормоналните препарати Simple Smile
Ама за помпането на 3 часа поне месец ще ти се налага Simple Smile

# 22
  • Мнения: 532
sneji_73 при положение, че си родила преди 2 години и кърмила, ще успееш да си релактираш всичкото количество дето искаш Simple Smile И то без хормоналните препарати Simple Smile
Ама за помпането на 3 часа поне месец ще ти се налага Simple Smile


Деси, ти направо ми пусна много радостна новина - сериозно ли така мислиш? Ако знаеш колко съм плакала, четейки кърмаческия форум и си плюех по глупавия късмет навремето, когато бях почнала да чета в този сайт и го спряха за реорганизация точно тогава ... седмици преди да родя. Ако нямах този глупав късмет, щях да съм подготвена и детенце да е здраво ....

Ноооо, една мама тук беше писала "Когато Господ затваря врати, отваря порти!" Всеки път това си повтарям. Тази болест на детето ме промени коренно - разбирам от храни, диети, гастроентерология, малко педиатрия, уф малък доктор, и най-вече станах съвсем различен човек, мисля различно, радвам се на всичко. Всъщност АБКМ не е нищо страшно /дори Клинтън има АБКМ хихихи/, но аз тогава бях толкова уплашена и после се чувствах толкова виновна ...

Извинявай, че ти се излях така ...

Защо смяташ, че мога да възстановя лактация и си толкова убедена ... познаваш някого с подобен опит? Всъщност знаеш ли, че докато чета в кърмаческия форум имам чувството, че ще ми тръгне пак кърма, гъделичкане по млечните жлези и пълзене като на мравки. Понякога след това ей така за проба си стискам зърната като навремето и потичат капчици течност.

Май съвсем съм психясала ...

А и нощем май ще трябва доста да се цедя ... ей, луда съм за здравето на детето си и ще го направя. Само да не се повредя аз нещо на хормонална основа ...

Благодаря все пак за подкрепата и разбирането!

# 23
  • Мнения: 1 283
sneji_73 ,много ме трогна постинга ти! Sad Не знам какво представлява болестта на детенцето ти,но искрено ти желая всичко да остане в миналото  и да бъде отново здравичко! Hug Знам,че една майка би направила невероятни неща за рожбата си и ако ти самата смяташ,че кърмата би помогнала,то значи си на правия път! Peace Желая ти с цялото си сърце успех!...Пожелаeш ли нещо истински със сърцето си,то неминуемо ще се сбъдне!... Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 1 680
От 12 февруари Жори пие по 50-60 гр сутрин на гладно кърма. Мога да кажа, че от тогава само веднъж сме имали хрема без температура, но тогава и беба беше болна и двамата с таткото се бяхме тръшнали , аз даже на антибиотик.
Бях пуснала даже подобна тема, а от съседния форум ме бяха цитирали и иронизирали Wink

# 25
  • Мнения: 3 161
Sneji чела ли си това за релактацията в Библиотеката? http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=52165.0  Нищо не се казва за хормонални препарати. Ако четеш английски, сигурно ще намериш още тонове информация в нета. Ние те подкрепяме, давай смело и не се плаши - със сигурност ще е по-лесно, отколкото да износиш още една бременност (което също ти пожелавам да се случи, щом го искаш).

# 26
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
От 12 февруари Жори пие по 50-60 гр сутрин на гладно кърма. Мога да кажа, че от тогава само веднъж сме имали хрема без температура, но тогава и беба беше болна и двамата с таткото се бяхме тръшнали , аз даже на антибиотик.
Бях пуснала даже подобна тема, а от съседния форум ме бяха цитирали и иронизирали Wink

И аз очаквах да ме подиграват, но виждам че има и другио майки в моето положение. Това действа успокояващо!  bouquet  bouquet
Борко пие вече по около 1202г кърма дневно.Пие я прясно изцедена. Топла. Беше доста сериозно болен - сополи, кашлици + отит.
За 4 дни състоянието му е адски подобрено. Обикновено с такива симптоми караме по около 2 седмици.
Ще продължавам да давам. Той вече свикна с вкуса и не му е противно!

# 27
  • Мнения: 2 614
Мими, чудесно е, че Борко се оправя от болежките! Поне няма да се притесняваш постоянно да не се разболее и Катя!
Успех в лечението!

# 28
  • Мнения: 532
Към emem - толкова много ти благодаря за подкрепата и отделеното време.

Да, и преди съм чела статията и сега пак я прочетох ...

Ако нещо се получи, тук първи ще научите ...

 Heart Eyes   bouquet

# 29
  • Мнения: 3 161
Sneji 73,  какво значи "ако"? Защо това съмнение? Имаш най-важното - мотивацията. Имаш сериозна причина да го направиш - здравето на детето ти. Имаш също информация и нашата подкрепа. Имаш и чудесно мото: "Няма начин да няма начин Simple Smile))))". Значи не "ако", а "когато". Надяваме се да е скоро!   Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт