Клацид - въпрос до мамите давали този антибиотик

  • 6 519
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 404
Сутринта в 9 ни беше втория прием на АБ и спи цял ден, събуди се за 30 мин. и пак спинка. Дали е от Клацид-а? Давам и Проспан за кашлицата.

# 16
  • Мнения: 3 042
Сутринта в 9 ни беше втория прием на АБ и спи цял ден, събуди се за 30 мин. и пак спинка. Дали е от Клацид-а? Давам и Проспан за кашлицата.

 newsm78 При нас нямаше сънливост. И аз давах на малкият Клацид и Проспан сироп.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 404
Сутринта в 9 ни беше втория прием на АБ и спи цял ден, събуди се за 30 мин. и пак спинка. Дали е от Клацид-а? Давам и Проспан за кашлицата.

 newsm78 При нас нямаше сънливост. И аз давах на малкият Клацид и Проспан сироп.
Руби, спомняш ли си дозата на Проспана като сте били на 2,5 м.? На опаковката пише 2,5 мл., но от 1 год. нагоре.

# 18
  • Мнения: 3 042
Сутринта в 9 ни беше втория прием на АБ и спи цял ден, събуди се за 30 мин. и пак спинка. Дали е от Клацид-а? Давам и Проспан за кашлицата.

 newsm78 При нас нямаше сънливост. И аз давах на малкият Клацид и Проспан сироп.
Руби, спомняш ли си дозата на Проспана като сте били на 2,5 м.? На опаковката пише 2,5 мл., но от 1 год. нагоре.

2 пъти по 2,5 мл давах тогава, а и след това като се наложеше докато стана на 1г. След годинката давам 3 пъти по 2,5мл.

# 19
  • Мнения: 1 685
Аз също давах Проспан преди 2 седмици.Моя хубавец е на 7 месеца и педката ни изписа 2.5 мл.Беше ме страх да давам, защото на упътването пише, че е за деца над 1 година, но все пак, мисля, че тя си разбира от работата и и се доверих.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 404
На рецептата педито ми е писал 1,5мл, а ми каза да взема една 2 кубикова спринцовка и да давам 1,5 от нея, което е точно 2,5 мл. И аз съвсем се ошашках.

# 21
  • Мнения: 468
Не се разтваря напълно /и не само той/, активната съставка е под формата на микрогранули, които са устойчви на киселините в стомаха и се резорбират чак в червата.

# 22
  • Мнения: 175
Ние пиемподобен антибиотик Фромилид,които също стои на гранулки но педито ме предупреди че ще бъде такава консистенцията да не се опитвам да ги смачквам.иначе на листовката пише,че гранулките не трябва да се схрускват или задържат в устата,защото като се разтворят имат горчив вкуси затова се препоръчва след приемането на антибиотика да се пие водичка за да не се задържат гранулите в устичката.Дано да съм била полезна.

Общи условия

Активация на акаунт