Повишаване имунитета на дете

  • 23 677
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Иначе смятам, че човешкото тяло е достатъчно умна машина и има способностите да се самовъзстановява, стига да не му пречим.
Да, за това едно време в предлекарствената ера, когато човешкото тяло се е справяло само, средната продължителност на живота е била 25-30 години.
Как ли пък детето ми ще е с 39-40 градуса и ще чакам да направи гърч и да му се свари мозъка и няма да дам лекарство...  ooooh!

# 31
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Дъщеря ми тръгна на 1г. и 1 мес. на ясла - не е боледувала както вече казах, така че каляването с всички останали методи, които описах в предния си пост дадоха нужния резултат.

# 32
  • Мнения: 2 677
Как ли пък детето ми ще е с 39-40 градуса и ще чакам да направи гърч и да му се свари мозъка и няма да дам лекарство...  ooooh!
А какво точно представлява повишаването на телесната температура и защо тялото реагира така? Коя е температурата, при която се унищожават вирусите?

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Да, повишената температура представлява донякъде защитна реакция. Но границата между температурата, утищожаваща  вирусите и унищожаваща собствените мозъчни клетки е толкова тънка, че аз не бих се разхождала по нея спокойно. При наличието на модерни противовирусни лекарства бих морила вирусите с тях, а не с температура, рискувайки здравето на детето си. Да не говорим, че в Бг никое ДжиПи не прави тестове за вируси и в 99% от случаите в началото може само да се предполага дали инфекцията е вирусна или бактериална. А бактерии с 40 градуса трудно ще умориш. За разлика от мозъка.

# 34
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Да, повишената температура представлява донякъде защитна реакция. Но границата между температурата, утищожаваща  вирусите и унищожаваща собствените мозъчни клетки е толкова тънка, че аз не бих се разхождала по нея спокойно. При наличието на модерни противовирусни лекарства бих морила вирусите с тях, а не с температура, рискувайки здравето на детето си. Да не говорим, че в Бг никое ДжиПи не прави тестове за вируси и в 99% от случаите в началото може само да се предполага дали инфекцията е вирусна или бактериална. А бактерии с 40 градуса трудно ще умориш. За разлика от мозъка.
Абсолютно.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Споделям мнението на savina_33 .
В последно време много се злоупотребява с оставянето на детето с висока Т, защото "се борело' и т.н. Злоупотребява се и с отричането на "химиите" и оставянето му на хомеопатия или на нищо, то е едно и също в общи линии.
Не искам спорове, не искам и ЛС от fata_morgana или други, това си е мое мнение, не го налагам на никой, не искам и никой да ми налага неговото, просто споделям мнение  Peace
В общи линии мисля, че оставянето на организма сам да се бори или лекуването с хомеопатия помага при здрави хора със силен имунитет... иначе ... просто няма смисъл по една или друга причина.

# 36
  • Мнения: 2 677
Нямам намерение да влизам в безмислени спорове и да си налагам мнението. Майка попита, споделих нашия опит  Peace

# 37
  • Мнения: 1 961
Аз пак казвам, деца като на Роксана просто са по рождение с по-силен имунитет. Няма нищо общо с ясли и калявания.
Примерно преди давах студено от хладилника директно, сега след не знам си колко ангини как пък ще дам от хладилник. Просто автоматично избягвам. В друга тема май беше една майка се присмяла на друга как детето и само се закашляло и друга майка си грабнала детето и избягала. Ами мога да я разбера. Не се знае какво е приживяла тази майка. Ако като мен не е вдигнала глава от инхалатора 5 месеца...втриса ме като чуя кашлица. И сега идва изненадата..оставяла съм детето на хомеопатични. Отделно съм го държала точно по 5 дни с над 40 градуса температура без да давам нищо..много пъти дори....и квооо пак се стига до антибиотик.

# 38
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Аз пак казвам, деца като на Роксана просто са по рождение с по-силен имунитет. Няма нищо общо с ясли и калявания.
и тук позволи ми да не се съглася на 100% - баткото до 3-4 год., т.е. ясленската и първа градинска група си боледуваше доста. С  бебето пък през декември миналата година два пъти влизахме в болницата (пневмония и бронхиолит), е методите ми не са мръднали, даже смятам с кърмене и каляване тази зима да пропуснем с бебо повече такива моменти, дано ми се получи. Вижте съгласна съм, че не е приятно детето ти да боледува, но в такива моменти винаги си спомням за децата със супертежки заболявания и знам, че това ще отмине, но Господ да ни ги пази от другите неспасяеми диагнози.

# 39
  • Мнения: 4 709
Аз пак казвам, деца като на Роксана просто са по рождение с по-силен имунитет. Няма нищо общо с ясли и калявания.
и тук позволи ми да не се съглася на 100% - баткото до 3-4 год., т.е. ясленската и първа градинска група си боледуваше доста. С  бебето пък през декември миналата година два пъти влизахме в болницата (пневмония и бронхиолит), е методите ми не са мръднали, даже смятам с кърмене и каляване тази зима да пропуснем с бебо повече такива моменти, дано ми се получи. Вижте съгласна съм, че не е приятно детето ти да боледува, но в такива моменти винаги си спомням за децата със супертежки заболявания и знам, че това ще отмине, но Господ да ни ги пази от другите неспасяеми диагнози.
Което потвърждава горното, явно няма нищо общо с каляванията. Иначе нито баткото, нито бебето щяха да боледуват.

# 40
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Не съм съгласна - баткото от тогава не е боледувал, т.е. откакто спрях да се впрягам, откакто вкарах в действие по-горе описаните от мен методи, а бебето - на 2-3м. нямаше как да е калено. Та какъв по-силен имунитет по рождение с боледуващ до 3-4-годишна възраст батко и болно бебе на 2-3м. от толкова сериозни заболявания?

# 41
  • Мнения: 66
Ние вкъщи ядем редовно сусамов тахан с мед, но не знам от кога мога да давам на детето от него. Той е на 1,6 г.

# 42
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Редовно чета за пневмонии, бронхити, бронхиолити и какво ли не, все при кърмени, непиещи никога антибиотици, никакви химии и т.н. Какъв е тоя "късмет" не знам. Моите съм ги лекувала само традиционно, до пневмонии засега не се е стигало, нито до гърчове и бронхити. Ангина лекуваме в съвсем начален стадий с подходящ антибиотик, което предотвратява рецидиви и хронични изяви. И двете са имали по 1-2 ангини досега за 16 години.

# 43
  • Мнения: 6 791
Редовно чета за пневмонии, бронхити, бронхиолити и какво ли не, все при кърмени, непиещи никога антибиотици, никакви химии и т.н. Какъв е тоя "късмет" не знам. Моите съм ги лекувала само традиционно, до пневмонии засега не се е стигало, нито до гърчове и бронхити. Ангина лекуваме в съвсем начален стадий с подходящ антибиотик, което предотвратява рецидиви и хронични изяви. И двете са имали по 1-2 ангини досега за 16 години.
Чукай на дърво и се радвай.
След 20 дни лечение, следено от 3ма педиатъра и стриктно пиене на предписаните лекарства и моето дете се оказа с пневмония и в болница. Уж усложнения настъпвали само при ненавременно лечение....дрън, дрън. Беше хванала някакво мутирало чудо, смес от вирус и бактериална инфекция. Иначе и тя си беше кърмено, здраво, рядко пило медикаменти дете. Така че, никога не се знае какво ще ти дойде до главата. И искрено пожелавам да не ви се случва!

Общи условия

Активация на акаунт