Нашите кухни - 64

  • 123 087
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 597
petkova8887, разгледай тези идеи и сама реши за себе си: https://www.google.com/search?q=green+kitchen+designs&client … ZUULvhtl8umGdM%3A
И на мен ми се струва, че гранитът, който си избрала в комбинация със зелените шкафове малко ще е по-шарено. ТРазгледай и си прецени. Зеленото е доста активен цвят и зависи дали кухнята ще ти е част от хол/трапезария пространство или самостоятелно помещение.

# 706
  • Мнения: 104
Доста смели цветове за шкафове, в съчетание с този плот и този цвят стени  Crazy

Уф, и това мен ме притеснява честно казано.
Не знам дали зеленото и прасковата няма да се бият много.



Сигурното е само цвета на шкафовете - другото подлежи на коментар.  Laughing
Не ми се искаше светли плочки/стени/плот  Sad
А ако плочките са същите като плота или става ужас?  Confused


Виждам, че си държиш на зелена кухня Simple Smile Аз съм луд фен на зеленото и го имам навсякъде Joy Направих две кухни в зелено , ако искаш погледни, в двата варианта плочки, плот и стена са различни, аз си ги харесвам:) Това което си избрала за плот и гръб според мен е тъмно, ако сложиш светло дава простор на самата кухня. Аз смятам, че зелено и праскова няма да се бият. За мен ако направиш изцяло зелена кухня ще стане прекалено зелена(първата ми беше такава, но пък на мен ми харесва контраста и да са смесени, а ти си направи каквото ти е на сърцето Peace
http://prikachi.com/gallery_view.php?user=41787&gal=21337

Не знам дали се справих със снимките, ако не се отварят ще ги мъча пак.


Хехе, значи намерих експерт.
И двете кухни са много красиви.
Точно такова зелено искам за шкафовете.
В единия случай плочките ти съвпадат със страниците на шкафовете, а в другия с плотовете, нали така?
За стените се чудех за цвят яйчена черупка (не знам дали така се казваше?)  newsm78
Благодаря   bouquet Точно така съвпадат, но при мен плочките бяха сложени и в двата случая. Избрах цветове за кухнята(зеленото беше задължително, а другия цвят да си отива с плочките, белия плот го смених в последния момент, бях избрала пак бежав, но го нямаше, а много исках лъсках и блестящ плот, рискувах, майстора беше сигурен, че няма да стои добре, но аз съм доволна) Аз се водя от това да редувам светло и тъмно за да има контраст. Ако искаш да изпъква кухнята цвят яйчена черупка ше е добре, ако искаш да имаш определен цвят(праскова) по стените пак става стига да не е прекалено наситен. Избери си всяко нещо(цвят за стена, плот, гръб, плочки) поотделно , прецени кое би сменила и кое не и ги съчетай помежду им. Важен е резултата: кухнята която ти искаш да имаш   Peace

# 707
  • Мнения: 1 463
Гланцовите шкафчета и гланцовите плотове лесно ли се чистят?
Питам за МДФ, че следващата кухня ще е с МДФ.

Последна редакция: вт, 23 авг 2016, 20:04 от radhika

# 708
  • Мнения: 5 070
Според приятелката ми мебелистка - да. Поне тези, които тя ми подбра като добро съотношение между цена, издръжливост във времето и лекота на почистване. Признавам си критерият визия ми беше едва на четвърто място.  Понеже й имам пълно доверие, не пожелах да се задълбоча в нейната лекция за всеки вид плоскости, сравнителни характеристики на популярните марки на пазара и техните плюсове и минуси, механизми и прочее, помолих тя да ми подбере и предложи нещо.  Crazy

Между другото, като ходих у тях дадох всичко от себе си да оставя отпечатък от пръстите ми върху нейната гланцирана бяла кухня и не успях. Всякак заничах и нищо не се виждаше.  Laughing Но доколкото разбирам това не е така при всички гланцови плоскости и трябва да се внимава при избора. Та поддържа нейните с микрофибърна кърпа, а порядъчно грапавия плот минава с обезмаслител. И аз така мисля да действам.

# 709
  • Мнения: 1 463
Значи има разлика от качество до качество гланц МДФ.

# 710
  • София
  • Мнения: 568
Макарон, може ли да попиташ приятелката си какви са плоскостите на кухнята й? И ако може на лични координати на фирмата. Благодаря.

# 711
  • Мнения: 5 070
Сигурно, както казах - аз не се задълбочих, въпреки че тя пожела да мотивира избора си на плоскости за проекта ни.

# 712
  • Мнения: 1 483
Понеже не знам къде да питам - имате ли отзиви за този производител: http://www.eca.com.tr/en/product/detail/11419/45x45-marbella-bianco? Гранитогрес е, гланциран, но леко релефен (как го обясних само - подобно на подовите плочки за баня). Дали има риск да се издраска бързо?

# 713
  • Мнения: 2 266
Относно мелниците - имат ли някаква защита за деца, защото съм имала преди години една, която не можеше възрастен да бръкне, но беше достатъчно голяма за детска ръчичка



Не мисля,че имат някаква защита.Поне нашата и на наши приятели,които имат ,няма защита.

# 714
  • Мнения: 1 597
защита за деца при мелниците е да се монтира така прекъсвача, че да не може да се стига. Ние не поставихме пневматичен бушон а прекъсвач електрически високо на стената да не може да се стига

# 715
  • Варна
  • Мнения: 6 891
Мерси момичета за обясненията за боите.
Знаете ли дали и къде във Варна продават боя Бенджамин Мур. В някои вериги магазини? Че отделен магазин тук май нямат ... а съм си харесала техен цвят. Някой ползвал ли ги е? С нормални цени ли са?

# 716
  • София
  • Мнения: 228
Мерси момичета за обясненията за боите.
Знаете ли дали и къде във Варна продават боя Бенджамин Мур. В някои вериги магазини? Че отделен магазин тук май нямат ... а съм си харесала техен цвят. Някой ползвал ли ги е? С нормални цени ли са?
Точно в техния шоурум бяхме вчера Simple Smile в София. Аз се ориентирах към тях, понеже имам фобия от това да си избера цвят на чип и после да се окаже съвсем друг като го нанесат на стените или пък да трябва да слагат 4-5 ръце, за да се получи искания цвят. Надявам се, че с по-качествена боя да нямам такива проблеми. Нормалният им клас неща започват от 20 лв/л. Един литър покрива 6 м2, на две ръце. Иначе ценово има голяма разлика в зависимост от цвета/класа. Наситените цветове оскъпяват, бялото е най-евтино, ярко червено/ синьо и т.н. по-скъпо. Имат и специален клас бои без никакви вредни емисии (за хора с тежки алергии и т.н.), които бяха много скъпи, около 60-90 лв/л.
Ти кой цвят си хареала?

# 717
  • Варна
  • Мнения: 6 891
Цвят на стените на кухнята беше първото което си харесах. И после останалите неща покрай него ...

Спряла съм се на два цвята, засега.
Единия е Garden Path  466

другия е Salisbury Green HC-139

Много ми се иска обаче да ги видя на живо и да не купувам online.
Знам какво искам и като го видя ще си го позная. Все още тая надежда, че и тук някъде я продават тази боя.

Според палитрата на Оргахим има подобна ама ...

# 718
  • Мнения: 1 532
Някой да си е правил такъв таван в холо-кухнята да даде отзиви ? Имаме много осветитлни тла в тази стая и си мисля че така ще е по красиво ?

https://www.google.bg/search?q=%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0 … dwHFrtopr8vGTM%3A

# 719
  • Варна
  • Мнения: 6 891
Не харесвам такива тавани, още шарении кому са нужни? Ако за нещо мога да кажа, че е кич - това е. Съжалявам.

Общи условия

Активация на акаунт