сериозно училище след 4 клас

  • 19 547
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 48
Биби, мисля че са 6 паралелки с втори западен и 2 математически. Поне в разпределението по паралелки на новоприетите деца с изпит по математика, пише че това са 5ж и 5з клас.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 551
Биби, мисля че са 6 паралелки с втори западен и 2 математически. Поне в разпределението по паралелки на новоприетите деца с изпит по математика, пише че това са 5ж и 5з клас.
Явно са ги увеличили тази година. Rolling Eyes
Разрових се за официално инфо:
http://sou125.com/images/files/2016/priem-class-5.pdf

# 17
  • Мнения: 1 450
19 СОУ - така както чета е точно за Вас.

# 18
  • Мнения: 2 687
В какъв смисъл?

# 19
  • Мнения: 1 450
В смисъл, че до голяма степен отговаря на критериите Ви!

# 20
  • Мнения: 2 687
ок, мерси, може да се разгледа сайта му от заинтересованите, но просто мислях, че би било полезно на темата да разкажете по-конкретно  Peace

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 243
Виждам, че се интересувате от държавни/общински училища в София. Миналата година правих една таблица с резултатите от НВО именно на тези училища за периода 2012-2015г. Публикува я Данибон: http://www.danybon.com/obrazovanie/klasacia-durjavni-uchilista-n … -sofia-2012-2015/
Няма как да се каже в кои училища децата са подготвени без допълнителни курсове. Може би има единици във всяко училище. Но дори и в цитираните от Вас училища сигурно има деца посещавали курсове поне по БЕЛ.
В 32-ро и 18-то, както и във всички останали училища, не обявили прием с подбор, приемат деца по документи само ако има свободни места. От тази година 20 ОУ обявиха прием по документи за езикова паралелка след 4ти клас.
Иначе за мен е странно да търсите училище, където да подготвят детето Ви за НВО без допълнителни уроци, а в същото време да сте склонни да запишете дете 2 години на курс в 3-4 клас.
Аз самата ще експериментирам догодина с дъщеря ми - ще пробва да кандидатства в СМГ без да ходи на допълнителни курсове или уроци. За 7ми клас едва ли бих рискувала, но още ми е рано да го мисля Simple Smile.
Здравейте, простете за любопитството ми, но дали дъщеря ви влезе в СМГ след 4клас със самоподготовка? Благодаря предварително и извинявайте за нахалството от моя страна Simple Smile

П.П. Ако вие сте създателката на Данибон, сайтът ви е прекрасен и го чета с огромен интерес всеки път! Heart

# 22
  • Мнения: 6 925
Скрит текст:
Виждам, че се интересувате от държавни/общински училища в София. Миналата година правих една таблица с резултатите от НВО именно на тези училища за периода 2012-2015г. Публикува я Данибон: http://www.danybon.com/obrazovanie/klasacia-durjavni-uchilista-n … -sofia-2012-2015/
Няма как да се каже в кои училища децата са подготвени без допълнителни курсове. Може би има единици във всяко училище. Но дори и в цитираните от Вас училища сигурно има деца посещавали курсове поне по БЕЛ.
В 32-ро и 18-то, както и във всички останали училища, не обявили прием с подбор, приемат деца по документи само ако има свободни места. От тази година 20 ОУ обявиха прием по документи за езикова паралелка след 4ти клас.
Иначе за мен е странно да търсите училище, където да подготвят детето Ви за НВО без допълнителни уроци, а в същото време да сте склонни да запишете дете 2 години на курс в 3-4 клас.
Аз самата ще експериментирам догодина с дъщеря ми - ще пробва да кандидатства в СМГ без да ходи на допълнителни курсове или уроци. За 7ми клас едва ли бих рискувала, но още ми е рано да го мисля Simple Smile.
Здравейте, простете за любопитството ми, но дали дъщеря ви влезе в СМГ след 4клас със самоподготовка? Благодаря предварително и извинявайте за нахалството от моя страна Simple Smile

П.П. Ако вие сте създателката на Данибон, сайтът ви е прекрасен и го чета с огромен интерес всеки път! Heart
Да, влезе в смг с подготовка само вкъщи с мен (детето ми не е и никога не е било "състезател" по математика, няма купища медали от състезания, никога не е ходило на каквито и да е курсове, школи, уроци, лагери и т.н. за подготовка за прием в смг) . Не е единствен случай, в нашия випуск и записаното дете с най-висок бал беше с подготовка само от майка си.
Не, не съм създател на Данибон, аз също само го чета с интерес.

# 23
  • Мнения: 9
Здравейте,
Ако става въпрос за сериозно училище след 4-ти клас, то съсигурност е 20 ИОУ. Училището е с отлична подготовка за матурите след 7-ми клас и с учители професионалисти по всички предмети. Показваните резултати от учениците на матурите след седми клас са показни, че това училище е може би най-доброто след четвърти клас! По материална база училището е отлично, а по степен на образавание е топ. Препоръвам го на всеки!

# 24
  • София
  • Мнения: 3 482
Тази година май нямаше свободен прием (без изпит) в 125-то. Има два изпита - по БЕЛ и по Мат. Това са състезанията, които ди организира 125 СУ. От трзи състезания се формират 1 хуманитарна и 2 математически паралелки. Има и няколко паралелки, които са без изпит, но там по право влизат децата, които в четвърти клас учат в 125СУ. Тази година от шест четвърти класа станаха четири пети. Ако в тези паралелки останат места с предимство са децата от състезанията.
До миналата учебна година имаше прием без изпит, но тази направиха хуманитарната паралелка. Колко свободни места и колко желаещи ще има в пети клас след две години никой не знае. Но е по-добре детето да се подготвя за изпит.

Моят съвет е да не му спестявате курсовете, а да свикнете с мисълта, че до седми клас има години, в които курсовете ще са по-леки и с по-малко домашни (3 и 5 клас). Има и години, в които курсовете са по-сериозни (4 и 6 клас). А има и година, в която курсовете са много по-важни от училището (7 клас).

Общи условия

Активация на акаунт