Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари -3

  • 224 238
  • 728
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 265
Сем, може ли рецепКата за KFC ? 

Няма нищо особено ! Цялата работа се оказа в НАЧИНА на пържене!!!
Аз съм пробвала десетки рецепти, НО когато се пържат в домашния фритюрник - този с олио или тиган ..... стават мнооого мазни и коричката им просто не е такава хрупкава както в заведението. Явно и в техните фрифюрници "има нещо", което ние не знаеме.

*Накиснах месото (1 кг крилца) в разтвор -  захар 1сл+сол 2сл+вода 2лт+табаско малко за лютиво на една нощ. Изцедих и мариновах за 30 мин в смес от:
1чл кориандър смлян
1чл кимион смлян
1чл червен пипер
1чл кромид лук на прах
1чл чесън на прах
1чл червен пипер
1сл сол
2слбрашно
2сл едро смляно царевично брашно
2 щипки червен пипер Кайен
50 мл вода

** после просто както е мариновано вземам парченце и овалвам с притискане в начупен корнфлейкс.
*** пържих във фритюрника с "въздух" (Airfryer) за 10 мин на 170*
Това е всичко и станаха МММММ #Crazy

# 631
  • Мнения: 8 163
Салата от варени бобови (фъстъци, грах и нахут с чушки, копър, черен пипер и щипка йодирана сол), бейби зеленолистни и чери домати



Детска закуска преди училище: овесени ядки с какаово соево мляко, круша "Бартлет", ягоди и конопено семе



Суши с авокадо + хрупкаво тофу, мариновано в сос от тайландско червено къри



Още една детска закуска: зелено смути (тофу, кейл, спанак, ленено семе, банани, сок от пашънфрут и портокал) с ягоди, къпини и кълнове на спелта



Фусили с веган италианска наденица, чери домати, босилек и домашен веган пармезан

# 632
  • Мнения: 46
Здравейте!!  Hug
Набързо се разписвам с :
 крем с нар
http://vkusno11.wixsite.com/sladkarnichkata/krem-s-nar
 

и супа от манатарки

# 633
  • София
  • Мнения: 15 486
Панирани тиквички с млечен сос.





Извинявам се за кофти снимките, но на телефона му се е издрало стъкълцето пред обектива.

# 634
  • Мнения: 8 163
Розово смути (чия, ягоди, банани, с добавен студено пресован сок от моркови, червено цвекло и портокал) с гранола, кокос и боровинки



Сурова студена супа от студено пресован сок (листа на червено цвекло + портокал) с ягоди, черни смокини и покълнала спелта



Бяло смути (овесени ядки, банан, соево мляко) с боровинки, киви, манго и червен драконов плод



Три вариации на тема "хляб от ленено семе с ядково масло": 1. Фъстъчено с канела, стафиди и щипка конопено семе 2. Фъстъчено с круша "Бартлет" и черни смокини 3. Бадемово с киви и ягоди

# 635
  • София
  • Мнения: 10 975
labrex, ще се радвам, ако ви е харесала баницата!

# 636
  • Мнения: 22 867
labrex, ще се радвам, ако ви е харесала баницата!

Vanja77, хареса ни, и топла, и студена. Heart Eyes Стори ми се много заливката и помислих, че ще стане длетава, но не - много сочна и добре изпечена. Държах я 50 мин на 180 град, на толкова си пека баниците в моята фурна. Днес занесох на майка, и тя я хареса много. Вкусна е, спазих рецептата, за пръв път я правя, но без зеления лук, нямах вкъщи снощи, а нямаше и къде да търся. Така че благодарности от нас за рецептата! bouquet
Аз всъщност тъкмо исках да сложа снимки на разреза (на все още топлата баница) в предния ми постинг, но ще ги сложа тук:




# 637
  • Мнения: 39 560
Баницата е страхотна.
У дома варени кестени(за утре се надявам да има и печени на тенекия)


И печено пилешко филе с подправки, доматен сос и моцарела- работна снимка.

# 638
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Привет на всички.  Hug
Върнах се от моето пътуване и ви разгледах с голям кеф.

Лабрекс, мила, ще ти сънувам кюфтенцата с бял сос / нито имам идея как се правят, нито съм ги яла в последните минимум 15 години, но толкова апетитно изглеждат.
Пеп-4о, такава паеля ядох за пръв път в Созопол, ама направена като хората - с бялото вино и т.н., както си му е редът. Уникално ядене е това...
Чопи, какво тортище само... Браво!
Сем, какви толумбички! Като от сладкарница са!
И как така ти стават толкова идеално-цилиндрични шишчетата?? Не е реално просто...
Кофи, по-често се включвай Simple Smile
Тайне, уж все казваш, че ги повтаряш нещата, пък все ми се дояждат...
Бате, не е ли време за нови мезета? Кога се колят разни животни и се правят колбаси от тях? Не е ли сега, по времето на зимнините? Или чак зимата...
Ваня, баницата с тиквички ме заинтригува. Simple Smile

Останалите - извинявайте, че няма отделни коментари, няма как да смогна с всички.

Ние имаме само простички неща у нас, а и всеки 3ти ден ядем бъргъри, щото стават много готини на новия газов грил *похвал*. Ето последното:

Телешки джолан с кисело зеле в гювеча. За пръв път готвя телешки джолан и ни хареса.



Имах малко останал локум и направих локумки с бяло вино по Пеп-4о, ама 1/4 доза, че нейните са много юнашки количества и ще ни стигнат до Коледа. Wink



И имах останал един тоник, който вече не ставаше за пиене и отиде частично на кекс. Отгоре е с нутела, кокос и орехи. Май за пръв път пека кекс. Сухи са ни, ама не знаех как да употребя иначе този тоник останал...

# 639
  • Мнения: 46
Привет и от мен!  Hug  bouquet

Не мога да не споделя курабийките, които приготвих вчера.  Laughing  За първи път използвам фондан и останах приятно изненадана, когато установих колко лесно се приготвя.

Ванилови курабийки с фондан

 http://vkusno11.wixsite.com/sladkarnichkata/surca


Желая на всички спокоен и усмихнат уикенд!  Heart Eyes


 

# 640
  • Мнения: 2 152
chrissy, рано е още за този вид месца. Трябва да пазастуди малко и температурите да паднат до 18С.
А иначе по традиция прасетата се колят по Коледа. Тогава пък е късно. Почвам ги през ноември, за да са готови около НГ.

кефал и попчета със зеленчуци на фурна
още в тавата


и порция

# 641
  • София
  • Мнения: 15 486
Кюфтета с бял сос.Пече се и мусака.


Нямам търпение да чакам, обожавам я гореща.

Последна редакция: пт, 23 сеп 2016, 18:10 от Тайна

# 642
  • Мнения: 1 265
   ПРИВЕТ ДРУЖИНА СЛАВНА  smile3501


Vanja77 - уж съм гръцко чедо, а за такава баница дори и не бях чувала  Embarassed

Е, как? Има я във всевъзможни варианти, но този ми хареса най-много!  Heart Eyes


У дома тиквички ядеме само пържени (аз от тази зима започнах да слагам в запеканки). Затова няма у дома рецепти за "колокитопитес"

Фея - завиждам на красотите ти и се възхищавам за начина на хранене у вас. Ние не можем  Embarassed Rolling Eyes
daviz - вземам си от луканката, нали е сладък салам? У нас е на почит  Heart Eyes
labrex - както винаги апетитна  bouquet
Кофи -  Hug chef
Тайне - тиквичките барабар със соса - отмъквам ги  Blush
chrissy - добре дошла  bouquet А за шишчетата - Що рязане пада  Mr. Green само аз си знам newsm78 ; но скарата е елекстрическа и не става по друг начин. В противен случай едните изгоряли, а другите недопечени. И да - майстор на толумбите съм (за разлика от сладкишите с крем  Embarassed)
Бате - и аз чакам зимните ти "сладости"

У дома - кренвирш, зеленчуци и яйца - нещастен опит за омлет


гъбена супа - печурки

# 643
  • Мнения: 22 867

Свинско със зеле



и кекс.



Скрит текст:

# 644
  • София
  • Мнения: 15 486
Домашен дюнер и щрудел..





Последна редакция: сб, 24 сеп 2016, 21:51 от Тайна

Общи условия

Активация на акаунт