Опоzнахте ли страната?

  • 4 950
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
Цитат на: MM
...но на мен много ми се ходи за по-подробна обиколка из Шотландия.....

Ами хайде де. С компания е по-весело Wink  Grinning . А Бен Невис ни беше първият връх, който покорихме - той нали уж и най-високият в Кралството Laughing  Laughing

# 16
  • Мнения: 1 497
Цитат
Любими места - Bath ми е любмия град, някой ден с мъжът ми си мислим че бихме искали да отидем да живеем там.


И на мен, но той е и един с най-замърсения въздух. Иначе Кеймбридж държи първенство за лично ползване във всяко едно отношение. А днес в нашего Хейвърхил-а  откриха една лазарна статуя и дойде да я открие бившата жена на Жан Мишел Жар- Шарлот Рамплинг, която била родом от тук! Иначе статуята е як кич.

# 17
  • Germany
  • Мнения: 224
I nie obikalqme, osobeno kato nqmahme dete i na po-dale4. vseki weekend zabqgvame na nqkade. Posle s deteto v radius 100-200km nai-mnogo ot nashiq grad. nai-golemite gradove v regiona sme i videli, no iskame da vidim i iujna Germaniq, stolicata, München...abe nqkoi den i tova ste stane, ama kato porasne i drugoto bebe ve4e. Ina4e sme hodili v pograni4ni grad4eta na sasednite dargavi-Belgiq, Holland, no iskame da vidim i France, England...abe planove za patuvane imame, samo i vreme da namerim.Obi4ame da paruvame i ponqkoga si kazvame 4e izbarzahme s decata, no...vrastane na zad nqma, prosto ste otlogim vav vremeto Rolling Eyes

# 18
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И аз да се вклю4а...Она4ало като дойдох тук с мъжа ми обикаляхме много и по4ти всеки уик енд бяхме на някъде. След това като се роди малкото миШле малко поразредихме екскурзиите и сега ходим най_ве4е до езерото в Комо което ни е на 30тина км от вкъЩи или до Бергамо и изобЩо все някъде на близо. 4акам да поотраснем малко и да продължим с обиколките заЩото Италия е много красива и има оЩе толкова много неЩа за гледане... Аз искам най_напред да отида в Тоскана ама Ще видим кога....

Поздрави на вси4ки мами и бебоци

Милена

# 19
  • Мнения: 530
Цитат на: mcdirock
И аз да се вклю4а...Она4ало като дойдох тук с мъжа ми обикаляхме много и по4ти всеки уик енд бяхме на някъде. След това като се роди малкото миШле малко поразредихме екскурзиите и сега ходим най_ве4е до езерото в Комо което ни е на 30тина км от вкъЩи или до Бергамо и изобЩо все някъде на близо. 4акам да поотраснем малко и да продължим с обиколките заЩото Италия е много красива и има оЩе толкова много неЩа за гледане... Аз искам най_напред да отида в Тоскана ама Ще видим кога....

Поздрави на вси4ки мами и бебоци

Милена


И аз много обичам Италия въпреки, че само няколко пъти сме ходили с мъжът ми там. Но там бяхме и на сватбено пътешествие, така че имам много хубави спомени (тогава бяхме в Рим и след това в Амалфи и по амалфитанското крайбрежие). За първи път бяхме в Тоскана миналата година, малко в последния момент решихме защото една друга почивка се провали и наистина си заслужава всичките възхвали, които бяхме слушали дотогава. От по-големите градове  в които бяхме на мен най-много ми хареса Сиена. За догодина плануваме като се роди бебето да отидем до България с кола и да пътуваме бавно из Европа през Италия (сигурно и на отиване и на връщане) и да спрем отново в Тоскана, а и гледахме и езерата. Та току виж сме минали покрай Комо. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 530
Цитат на: Теодора
Цитат
Любими места - Bath ми е любмия град, някой ден с мъжът ми си мислим че бихме искали да отидем да живеем там.


И на мен, но той е и един с най-замърсения въздух. Иначе Кеймбридж държи първенство за лично ползване във всяко едно отношение. А днес в нашего Хейвърхил-а  откриха една лазарна статуя и дойде да я открие бившата жена на Жан Мишел Жар- Шарлот Рамплинг, която била родом от тук! Иначе статуята е як кич.


Не знам дали е замърсен или не, но със сигурност е по-чист от въздуха който дишаме тук в Лондон. Wink

# 21
  • Мнения: 1 497
Ми аз цитирам изследвания. Лондон също, но само някои части. Бат е в падина затова се събират всички изпарения като "шапка" над него.

# 22
  • Мнения: 181
Az poobikolih Ispania predi da se omuja, no ima oste strashno mnogo za gledane. Sega oba4e sum zakotvena na ostrova i mai v skoro vreme niama da ima murdane ot tuk  Cry Za da se dobera do poluostrova triabva da hvastam ili feribot ili samolet, puk mai idvat malko skupi4ki i dvete Imp

# 23
  • Мнения: 530
Цитат на: Honda
Цитат на: MM
...но на мен много ми се ходи за по-подробна обиколка из Шотландия.....

Ами хайде де. С компания е по-весело Wink  Grinning . А Бен Невис ни беше първият връх, който покорихме - той нали уж и най-високият в Кралството Laughing  Laughing


Да, ама кое по-напред, отпуска нямам вече хич докато излеза по майчинство, а на толкова много места ни се иска да отидем.

За Бен Невис - аз бях много снизходително настроена към него. Само се подигравах как някакъв нищо и никакъв връх и му се възхищават колко е висок, а в сравнение с върховете в България е нищо. Да ама като ми се наложи да го покоря по тъмно (през повечето време беше мрак) и в дъжд през повечето време на слизането, хич не ми беше до снизхождение след това. А като стигнахме до  Ска Фел в Лейк Дистрикт съвсем ми се стъжни, мъгла мъгла, нищо не се вижда на повече от 1 метър пред теб, а пълно с морени подбни на тези на Витоша, целите покрити с гаден плъзгащ се мъх. И това след като си бил заврян в микробус пълен с изтощените ти съотборници, опитващи се да поспят малко след покоряването на Бен Невис....абе сега ако го направя пак този Three Peaks Challenge, мисля че ще отделя повече време за тренировки. Ама ние май по-сериозно се отнесохме тогава към въпроса за събирането на парите за споносорството, а не към фитнеса ни. Е, поне отидоха за добра кауза. Simple Smile  (беше за една много добра благ. организация за дечица)

# 24
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: MM
Цитат на: mcdirock
И аз много обичам Италия въпреки, че само няколко пъти сме ходили с мъжът ми там. Но там бяхме и на сватбено пътешествие, така че имам много хубави спомени (тогава бяхме в Рим и след това в Амалфи и по амалфитанското крайбрежие). За първи път бяхме в Тоскана миналата година, малко в последния момент решихме защото една друга почивка се провали и наистина си заслужава всичките възхвали, които бяхме слушали дотогава. От по-големите градове  в които бяхме на мен най-много ми хареса Сиена. За догодина плануваме като се роди бебето да отидем до България с кола и да пътуваме бавно из Европа през Италия (сигурно и на отиване и на връщане) и да спрем отново в Тоскана, а и гледахме и езерата. Та току виж сме минали покрай Комо. Simple Smile


Били сте на 4удни местенца , ММ. Simple Smile
 Ако си тръгнете за Бг с кола и минавате през северна Италия и не бързате много можете спокойно да отидете до Лаго ди Комо ( на около 30 км от Милано е ) а и не се отклонявате много от пътят за родината . СъЩо така си заслужава да се видят и Лаго ди Гарда и Лаго Маджоре , но там ве4е се отклоняваме доста от магистралата. НеЩо се отплеснах на тема езера , но има и много други красиви неЩа и места за гледане.
Ние съЩо мислим догодина през лятото да си отидем с колата заЩото досега все сме взимали самолет и се надявам моята малка лудетина да не ни разколебае и този път Wink

Поздрави

Милена

# 25
  • Мнения: 530
Цитат на: Теодора
Ми аз цитирам изследвания. Лондон също, но само някои части. Бат е в падина затова се събират всички изпарения като "шапка" над него.


Не оспорвам това, което казваш, сигурно е така. Но просто никога не съм виждала смог там (което не значи че не е замърсено).....Но аз явно имам особени чуства към този град, така че дори и да се превърне в абсолютен димилник, пак ще си го харесвам Laughing  Laughing

# 26
  • Мнения: 530
Цитат на: mcdirock
Цитат на: MM
Цитат на: mcdirock
И аз много обичам Италия въпреки, че само няколко пъти сме ходили с мъжът ми там. Но там бяхме и на сватбено пътешествие, така че имам много хубави спомени (тогава бяхме в Рим и след това в Амалфи и по амалфитанското крайбрежие). За първи път бяхме в Тоскана миналата година, малко в последния момент решихме защото една друга почивка се провали и наистина си заслужава всичките възхвали, които бяхме слушали дотогава. От по-големите градове  в които бяхме на мен най-много ми хареса Сиена. За догодина плануваме като се роди бебето да отидем до България с кола и да пътуваме бавно из Европа през Италия (сигурно и на отиване и на връщане) и да спрем отново в Тоскана, а и гледахме и езерата. Та току виж сме минали покрай Комо. Simple Smile



Били сте на 4удни местенца , ММ. Simple Smile
 Ако си тръгнете за Бг с кола и минавате през северна Италия и не бързате много можете спокойно да отидете до Лаго ди Комо ( на около 30 км от Милано е ) а и не се отклонявате много от пътят за родината . СъЩо така си заслужава да се видят и Лаго ди Гарда и Лаго Маджоре , но там ве4е се отклоняваме доста от магистралата. НеЩо се отплеснах на тема езера , но има и много други красиви неЩа и места за гледане.
Ние съЩо мислим догодина през лятото да си отидем с колата заЩото досега все сме взимали самолет и се надявам моята малка лудетина да не ни разколебае и този път Wink

Поздрави

Милена


Да, да сигурно ще го направим ако осъществим пътуването. И аз никога не съм се връщала с кола в България, с  автобус съм го правила, ама това беше много много отдавна и беше евтино - но никога повече!!!! Close

Иначе решихме че с две деца и тъй като аз мисля да поостана догодина в България тъй като ще съм в отпуска по майчинство (че друг път все няма време), си заслужава. Тати ще ни остави в България, ще си хване самолета обратно, и после ще дойде пак за да се приберем всички заедно. Чудим се дали да минаваме през Сърбия, най-вероятно ще вземем и на отиване и на връщане ферибот от Италия за Гърция и така ще се придвижваме. Не знам, аз все още имам предразсъдъци към сигурността по сръбските пътища.....Ама дотогава много време има и ще имаме да мислим и да проучваме и организираме. Simple Smile

# 27
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Разбирам те,ММ.
Аз за последен път си ходих в Бг с кола през 2002ра. Тъкмо бях разбрала 4е съм бременна и след три дни трябваШе да тръгнем заЩото вси4ко беЩе предварително организирано. Ние минаваме то4но по този път : Италия, Словения , Хърватска, Сърбия и България. Докато не стигнеШ до Сърбия пътуването е 4удесно, но влезеШ ли веднъж там по4ват да ти късат нервите оЩе от границата. Пътя е целият в дупки и на всеки километър те спират полицаи коите те рекетират за пари по всякакъв на4ин. Особено последния у4астък преди Бг границата е неЩо неописуемо: пътят е целия като лунен пейзаж с кратери, тесен и се минава през едни галерии Широки по 1 метър и абсолютно тъмни.
С ферибот никога не съм си ходила но знам 4е приятели на мъжа ми го взимат до Игуменица (Гърция) и оттам до Бг са окло 500 км.
Извинявай,ако съм те стреснала с моя постинг Confused  само се опитах да ти подам инфо за да можеШ да избереШ най_добрия вариант имайки предвид 4е Ще тръгваЩ с деца.
Леле как се отклоних от темата Confused То май си беШе за ЛС ама...Sorry

Поздрави

Милена

# 28
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Пуснах темата, zащото аz самата винаги съм била много активна, обиколила съм почти цяла България и въобще много обичам да пътувам. В Германия  се намираме общо вzето по средата на страната, така че е много удобно zа пътуване.  Били сме на много места, но винаги има нещо ново zа откриване и раzглеждане. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 793
Цитат на: MM

Любими места - Bath ми е любмия град


и на мен много ми харесва града. напълни ми душата, когато бяхме там. красота, красота..........

а иначе за пътуването до БГ и това дали да се мине през Сърбия или през Италия с ферибота, аз съм за ферибота. ние така направихме, когато се връщахме в Бг от Италия. . а мъж ми преди време доста пъти е минавал през Сърбия и казваше,че не си е работа.

Общи условия

Активация на акаунт