Задължителна ли е феталната морфология

  • 7 239
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
Въпросът ти ми звучи, все едно да питаш защо трябва всеки месец да ходя на преглед след като се чувствам добре.
Ако искаш отиди на 3Д, аз съм много доволна. Аз ходих при д-р Марков във Фемина  Simple Smile

# 16
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Според мен е задължително и то да се направи навреме, мисля че беше до 16 г.с. Важно е да се видят всички органи на бебчето, как функционират /доколкото може/, гръбначния стълб и много други неща. При другите прегледи не се прави толкова подробен преглед, поне при нас не беше, мереше се само главичката и крачето и гледаха сърцето на бебето.

# 17
  • Торонто
  • Мнения: 837
Как може изобщо някой да се замисля над този въпрос. Разбира се , че има време за реакция - не че е причтно да правиш аборт в 5-ти месец, но сигурно е по-добрия вариант отколкото да гледаш увредено дете.

# 18
  • Мнения: 15
Що за въпрос - дали да отидеш на фетална морфология? Знаеш ли колко бременни от провинцията нямат достъп до това? Аз лично ходих през 19 седмица (прави се май от 18 до 22) във Фемина до Сточна гара, при д-р Виолета Димитрова. Страшно съм доволна от изследването. Иследват се обстойно всички органи на бебето, размери на органите, дали сърцето му е наред, гръбначния стълб, орбити, мозъчни структури, бъбреци, диафрагма, жлъчен мехур, устни, нос, стомашна сянка, пъпна връв, както и дали ти го кръвоснабдяваш добре през пъпната връв, измерва се и теглото му, още двигателната активност. А и разбира се пола:)
Не се поема от касата, заплатих 40 лв, но не съжалявам изобщо. Освен това получаваш уникална снимка на бебето, а докато трае прегледа, имаш възможност да набл'даваш всичко на отделен голям екран, т.е. запознаваш се с бебето.
Моят съвет е - в никакъв случай не пропускай! Laughing

# 19
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Задължителна не, но препоръчителна. Както сигурно са ти обяснили БХС-то не е диагностично изследване, а е предположение относно възможността плодът да е засегнат от малформации. При феталната морфология се преглеждат подробно органите на бебо и ти казват всичко ли е наред. Относно това дали трябва да е 3Д или 2Д или 4Д ехографът бих казала, че не зависи от уреда, а от специалиста. Един добър специалист в областта може да види всичко и на 2Д. Аз самата ходих и на трите вида ехограф, но 3Д-то и 4Д-то бяха по скоро за наш гъдел на таткото и на мен, иначе феталната морфология я правих при най-добрият специалист във Варна и региона. dankadanka относно провинцията, недей да мислиш, че хората там ядат доматите с колците.  Аз самата съм софиянка, но от година се преместих да живея при приятеля си тук във Варна и не мога да се оплача от нивото на обслужване във Варна, но си права, че този преглед е едно много голямо предимство и е редно да го направи майката, когато технологиите са така напреднали.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 941
На фетална морфология отиваш по собствено желание и най-добре с резултата от БХС. След като сме информирани, според мен за всяка майка, която иска да има живо и здраво бебче, това се превръща задължение.

В миналото никой не имал право на избор, просто защото такъв не се е предлагал.

Да не се направят тези изследвания е все едно да знаеш, че на детето ти може да му има нещо / Praynig да не се случва/ и да не направиш нищо.  Naughty

# 21
  • София
  • Мнения: 2 164
Задължителна е, ако има установен проблем.
Аз отидох по желание, заведох и таткото да се запознае с дъщеря си  Grinning Беше много вълнуващо изживяване.
Хубаво е да отидеш - от една страна да си спокойна, че с бебо всичко е наред, а от друга - да видиш бебчо наживо.

# 22
  • Мнения: 650
Задължителна е, ако има установен проблем.

Aз не разбрах как ще знаеш дали им проблем ако не идеш. Има неща които се виждат точно с тази фетална морфология. Иначе от къде се знае?

# 23
  • Мнения: 353
Мен ме изпращат на фетална ехокардия в Света София. Някой правил ли е подобно изследване и дали е същото като феталната морфология?

# 24
  • Мнения: 77
Аз съм твърдо за феталната морфология Peace, мисля, че всяка една бъдеща майка трябва да си я направи Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 2 672
аз случайно разбрах и ходих, та доктора каза , че още да сме чакали ,щото има определени седмици през които да се ходи.

Общи условия

Активация на акаунт