Евтин, но качествен климатик

  • 50 404
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Изобщо съществува ли такъв?
Обзавеждам една малка стая 15 кв и искам да взема нещо което да не ме разори.
Получих предложения за 12ки Fujitsu 1250 лв но това е доста над бюджета ми.
За мен е важно да е енергоспестяващ и на разумна цена.
Моля да споделите мнението си за марки. Какви климатици използвате вие?
Как да разбера дали един климатик е енергоспестяващ и за какво да гледам в описанието му.
Попадали ли сте на промоции?
Можете ли да ми препоръчате сайтове и фирми?
Знам че първото което ще напишете е евтиното излиза скъпо и съм съгласна,
но хайде тази тема да е за евтиното, което всъщност не излиза толкова скъпо Simple Smile
Ще съм ви изключително благодарна за споделеното мнение и опит.

# 1
  • Мнения: 1 073
Аз много, много не разбирам, но аз вземах такъв за стая 21кв. /предимно отоплявам и съм доволна/ и ми се струва, че 9 от този вид ще ти върши работа. Все пак зависи и за какво искаш да го ползваш да се топлиш или изстудяваш, какво е разположението на стаята, има ли съседи около теб.

# 2
  • Мнения: 46 492
12-ка е добре за такъв размер, 9 е малко.

NikolT, ние сме вече 10 г. с Nippon и не е мръднал, да чукам на глава. За колко харчи не знам, защото у нас се налага пускане за по 2-3 часа и то не всеки ден, така че не съм забелязала да се отразява сериозно на сметката. Разгледай ги из нета като вариант  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 38 431
Ние сме с 12ка Мидеа за по-голямо помещение. Всъщност целия апартамент охлаждам в момента.
Сменяхме нещо на двигателя миналата година, на 6 години беше.

В момента Беко имат страхотни оферти, аз бих се доверила на марката, имам и други техни уреди.

# 4
  • Мнения: 14
Относно енергийната ефективност ми казаха да гледам 2 показателя:
COP (над 4)
SEER (над 6)

# 5
  • Мнения: 14
Моля дайте мнението си за този климатик:
http://www.technopolis.bg/bg/Invert%D0%B5r/Inverter-BEKO-BIN-091/p/650407
Монтажа е безплатен.

# 6
  • Мнения: 5 277
Аз пък се чудя дали мобилните климатици си заслужават  newsm78 Има ли някой, който ползва такъв?

# 7
  • Мнения: 14
Аз пък се чудя дали мобилните климатици си заслужават  newsm78 Има ли някой, който ползва такъв?

От това което прочетох до тук, разбирам че са пълна трагедия, иначе и аз се интересувах от тях, поради ниската цена, но бързо е отказаха

# 8
  • Мнения: 969
Моля дайте мнението си за този климатик:
http://www.technopolis.bg/bg/Invert%D0%B5r/Inverter-BEKO-BIN-091/p/650407
Монтажа е безплатен.

Доста странен модел. Изглежда много изгоден, но няма никакво инфо в нета за него. Гугъл намира само сайта на Технополис...

# 9
  • Мнения: 874
И аз се включвам да следя. Оглеждам се за климатик за помещение 30кв, основно за охлаждане мисля да го ползвам. Ако някой може да препоръча марка/модел Simple Smile

# 10
  • Мнения: 958
Марки като Беко,Санг, Нипон и т.н.не кореспондират с понятието качествен, а са определящи само по отношение на цена.
Ако стаята ти е добре изолирана и с качествена дограма, 9-ка ще ти е достатъчна. Много важен въпрос е дали ще разчиташ за отопление на този климатик или ще го ползвате само за охлаждане. Ако е второто, дори евтините ще ви свършат работа, макар и да не са толкова енергоспестяващи.
Съветвам те и да правиш разлика между СОР и SCOP, защото разликата е съществена.
И да съм по- конкретен в отговора на твоя въпрос- погледни моделите на Gree и по специално модела Change.

# 11
  • Мнения: 46 492
Какви критерии трябва да покрие един климатик, ползван само за студено, за да се нарече качествен?

# 12
  • Мнения: 958
Какви критерии трябва да покрие един климатик, ползван само за студено, за да се нарече качествен?
Всеки човек има различни критерии за качество. За едни това са високия коефициент на енергийна ефективност, безшумно вътрешно тяло, безшумно външно тяло, качествен компресор, безпроблемна работа при каквито и да е условия, качествена сглобка и т.н.

За други хора пък, качеството се изразява в това просто да духа студено от климатика...

Факт е, че на пазара може да се намерят инверторни климатици на цена 600 лв с включен монтаж, но въпросът е струва ли спестяването на тези 200-300 лв с оглед комфорта от ползването му и надеждността на самия климатик!

# 13
  • Мнения: 31
Аз пък се чудя дали мобилните климатици си заслужават  newsm78 Има ли някой, който ползва такъв?

Не ти трябва такова нещо, В офиса сложиха  преди 2-3 години, адски шум вдигаше, иначе охлаждаше общо взето, но изкара 3 седмици и го махнаха. Никой не можа да го издържи.

# 14
  • Мнения: 14
Относно модела за който запитах:
http://www.technopolis.bg/bg/Invert%D0%B5r/Inverter-BEKO-BIN-091/p/650407
замислих се и за шума. Това много ли е? Малко ли е? Нормално ли е?
...не искам да си купя изтребител Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт