Нощно будене

  • 2 675
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 430
Ние ги отучихме с реване. Само не скачайте всички, моля ви. Всеки си знае за себе си, майката пита как сме се справили.
С първото се траеше, с второто не приличах на себе си, а беше вече на 1 годинка. Подведена от форума и напъствията "Взимай си го, то иска мама, бла бла", започвайки с будене по 1-2 пъти на 6 месеца стигнахме на през 2 часа на 1 годинка и рев докато не получи мама и нищо друго. Не се траеше. В консултацията ми казаха да си взема болнични, защото се притесняват за мен. Той и без това ревеше през 2 часа, само дето и не се отучваше по никакъв начин.
Е, рева 2 седмици, сега спи от 20 до 6.30. За други майки това е нормално положение, и децата им спят така от 3-ия месец, аз съм супер щастлива и за мен това е огромно постижение.
Успех, и мисли и за себе си. Аз лично не вярвам, че малко рев на тая възраст може да се отрази на психиката на детето, докато на твоята и на отношението ти към другото дете ако си изнервена уморена - да.


Peace
май при някой само това действа....
Моят Вики си ми е кротък и по учебник си го гледам, ама това нощното и мен много ме изтощаваше.
Давах мляко до един момент, после и то не помагаше Tired за това като се събудише - оставях го да си поплаче, наговори и не го взимах.За мой късмет свикна след 3 ден и до сега (пу-пу) си спи непробудно през ноща.

Пожелавам ти скоро да се похвалиш, че спинкате, че като знам аз не ходих на работа и бе кошмар, а ти.... ooooh!

# 16
  • Мнения: 456
При нас също стана с плач. И то лекарката тук ми препоръча просто да не ходя, когато се събуди и плаче. Е, една седмица бе напълно достатъчна. Научи се сам да се справя и сега дори да се събуди, започва да си пее и сам се приспива.  Grinning Grinning Grinning Grinning

# 17
  • Мнения: 327
И аз съм със същия проблем!!! Само един месец спеше от 24.00 до 5.00 и от началото на 4-тия месец като се почна будене и рев на всеки час  #Crazy Та все още продължава, а скоро ще станем на 8 месеца!!! Нищо не помага - и добре го храня вечер и го приспивам и тишина пазим - и не и не!!! Оставяла съм го и да реве обаче то е такова деране че накрая не издържам и го вземам. Даже някой път усещам че само се дере - няма сълзи, няма нищо, а като го взема само въздъхва и продължава да спи!!! Надявах се да е от зъбите, ама... дано скоро го израстне, на това вече се надявам. Сега си спим заедно, като се събуди - вода, биберон и така... Ама и аз вече искам да се наспа като хората, ще съм благодарна и ако само 1-2 пъти се събужда на нощ, щото сега 10-ина събуждания ми идват множко  Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 649
а при нас рев хич не помага.... оставяла съм го да си реве, обаче той почва да повръща като плаче продължително време  Sick и става още по- лошо. трябва да го преобличам, да сменям чаршафи и накрая съвсем се събужда... 
та ще следя тази темичка, може някоя мама да каже още някоя идея  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 2 255
У нас и до днешен - 1 1/2 год. вече НЯМА сън - НЯМА нощ, в която Калоян да не се будил поне 2 пъти, а стига и до 9-10  #Crazy има всички 16 зъба и продължава да се буди нощем с вик, с рев... или просто с "Мамоооо..."  Rolling Eyes
Незнам докога ще е така - идея нямам  newsm78

# 20
Благодаря на всички за съветите,май пак щте се пробвам да я оставя да поплаче,защото и аз не сам приварженик на спането в едно легло.Някак си аз все не успявам да се наспя когато някое от децата е при мен.
Взех да си мисля че Сара има колики,но пък е на 10 месеца.....? Confused
Не знам,ще идем на доктор тези дни,защото тази нощ беше малак ад в кащи,а аз сутринта съм и на работа.Такова нещо с Майя не ми се е случвало,дори и когато и никнеха 4 зъба наведнъж. Cry
Вчера бавачката я беше сложила в 8 да спи и детето сладко спинка до 11,после се савуди да си хапне.Нахраних я възможно най-тихо,без да светкам лампи и т.н.Тя уж заспа,да ама не след 5 мин. нададе рев и триавжаше да я взема при нас,заспа кам 12 и 30 но точно след 15 мин пак беше будна.Взех я в нашето легло,ама и там не се успокоибарзо.Накрая заспа кам 1 и нещо и аз сащто,в 5 отново тормоз.В 6 реши да хапне и заспа,но в момента в който я оставих в нейното креватче пак нададе вой.Аз вече биах на раба на силите си,вдигнах ъа и пак в моито легло та до 9-уж спеше,но като аз се измакнах от леглото тя жеднага се събуди и седна на леглото.Даже се ухили  Twisted Evil.
Какво да ви кажа повече......,помагайте!
Биберона отдавна не го иска,вода не пие като се сабуди та да се залаже с нещо ниама как.
Аз обаче сам на ръба на силите си.
Да я оставя да се нареве,ама ще събуди Майя,нали са в една стая после и нея ще триабва да приспивам.
Днес ще пробвам с капките за колики.Дано да помаогнат! Praynig

# 21
  • Мнения: 135
Не знам какво да ти кажа.Знам колко е трудно и тази липса на сън те унищожава!Моят син спеше сам и като по книга до 1г2м.Слагаме го в леглото,заспива сам и се буди към 8,дори 9 сутрин.Чудесно!Но като се започна след това един рев и месеци тотaлна липса на сън.Молех се поне да не плаче толкова.То зъби ли не беше,какво ли не!Обаче зъбите избиха,детето стана на 1г9м,а сагата с "неспането" продължаваше .Една нощ започна да плаче истерично и да се мята ужасно,много се изплашихме и извикахме Бърза помощ.След като го прегледа и му слуша коремчето поне 10минути,докторът заключи,че го боли коремчето-пукали му червата.Оказа се,че не трябва да яде кисело мляко вечер,защото ферментирало в червата късно през ноща и детето ми го болял коремът!Като си помисля колко съм го пазила какво яде и точно тогава започнах да му давам кисело мляко,нали е полезно,не за нещо друго,а какво излезе!Сега спи супер,откакто спряхме с к.мляко.
Има просто ревливи деца,при всички е различно.Исках да споделя моя опит,за да не ви се случва и на вас подобно нещо!  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 072
Ние ги отучихме с реване.
Сара,
хич няма да скоча ами акъл ще искам-не се ли будиха взаимно като реве единия а дургия спи..аз само затуи не съм го оставила да повика малечко,в отделни стаи са,но тук се строи от картон и се чува ужасно..а 2 крещящи деца няма да преживея..
мерси предварително,
Анна
И тук стените са тънки. Баткото спеше в друга стая и все се надявахме, че не чува, но една нощ проверихме и то си се чуваше много. Въпреки всичко проблеми не сме имали. Дори и да се е будил Дани не е плакал. Ние го бяхме предупредили, че Руби може и да плаче и мисля, че за него това даже беше познат шум, който не го дразнеше. Иначе той понякога се буди от кошмари, а така знае къде е. Случвало ни се е щом Руби млъкне Дани да ни викне, което ни кара да мислим, че просто е мълчал, нищо, че е бил буден. Ние и без това нямахме избор, защото така не можеше да продължава, така че буди се , не буди се, оставяхме малкия да реве. Сега спят в една стая и Руби проплаква понякога, за 1-2 минутки, но Дани пак не се буди. За пръв път спаха в една стая на ските преди 1 месец и там Дани се размърда като Руби проплака първата нощ, и спейки му каза, че е ориз, очевидно нещо много обидно трябваше да е това.

...Само не скачайте всички.....
SaraJK, мила, защо така? Тук никои с/у никои нескача и не осъжда, просто споделяме преживян опит. Peace Всеки сам взима за себе си решение. Peace
.....
И аз така мисля, ама миналия път като споделих нашия опит ми обясниха как съм лоша майка, и съм нанесла непоправими травми на детето си. Та оттам де...

Иначе ако детето спи нормално и изведнъж почне да се буди не мисля, че бих го оставила да плаче. Това е признах, че нещо го боли или изобщо, има някаква причина. Ако са зъби мажа с Дентинокс и това е, друго не мога да направя, защото и да ги взема при нас те не са свикнали и не могат да заспят в нашето легло. Но ако се случва често, както описва Ivuncho бих се замислила. Реването е за да го отучиш от навика да се буди и да търси мама, оттам нататък при рев си мисля, че има причина. А навика при нас си личеше по това, че се будеха по едно и също време всяка нощ, не знам даже как го правят. Яли, не яли, пили, не пили, след определен период, намаляващ с времето, са будни.
Има и момента, в който почнат да сънуват. С Дани така отначалото мислехме, че пак само ни вика, а то си го беше страх детенце. Той като ни вика винаги ходим. И Руби ако плаче повече от 2-3 минути също отиваме.
Ей, дълго стана ама дано съм от полза...

# 23
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Мда, и ние сме със същия проблем и затова Тони спи при нас. Така ми е под ръка и му давам веднага бибероната, и не се налага да ставам. Знам 4е не е добре, но ако искам и аз да спя-така е.
А само да посегна да го слагам в неговото легло и се запо4ват едни викови и крясъци и веднага се отказвам.  Sad

# 24
Да се включа и аз, макар и без съвет, а просто да се "пооплача". И моята дъщеря не спи нощем, имаше серии по 2-3 седмици будене по няколко пъти, понякога се нахилва, когато отида при нея, друг път се вижда, че му се спинка на горкото, ама нещо явно го тормози /отдаваме го на зъби, не на глад/ и не може да заспи. С това люлеене се побърквах, люлея, люлея и уж заспива, в момента в който я остава в креватчето, скача и започва да реве. Сега съм щастлива, първо защото пропуска по някоя нощ и не се буди, а друго - не я взимам да я люлея, само давам водичка и биберона, но пък трябва да легна на другото легло в нейната стая, докато се унесе... За сметка на това обаче, преди поне заспиваше нормално /с мляко, де+люлеене/ в 20 - 20,30, а сега имаме изпълнения понякога и до 23 ч.... С тоя дневен сън тотално се обърках - един ден спи и преди обяд и след обяд по час, час и нещо, друг път или преди или след...
Е, казах се болката, съжалявам, че не мога да дам съвет, оставам си с притесненията до кога ще е така и дали не затвърждавам все повече и повече някоя грешка...
Желая на всички по-малко безсънни нощи

# 25
  • Мнения: 259
haide da se vkliucha i az,
moita gospozichka e na 3god. i 2 mesetsa i vse oste se budi po 1-2 pati noshtem.
Kogato navarshi 4 mesetsa spria da se budi za okolo 1 mesets y sled tova ta do dnes vsiaka nosht po edin po dva pati. E sega se probuzda iska si kakaoto i pak zaspiva, no za men e veche bez znachenie, sviknah.
V nachaloto kogato zapochnah rabota, sutrin stavam v 6:15, imah chuvstvoto che shte umra, no veche mi e vse edno.
E, nadiavam se da doide den v koito da spre da se budi noshtem, no dotogava shte si karame taka.

# 26
Здравейте на всички от ман!
Rally герой си щом си свикнала с това!На мен обаче не ми е все едно и наистина искам да намеря решение на проблема.В един от форумите тук прочетох как една маъка каза ,че нейното дете започнало да се буди след като станало на година и половина,търсели причината и един ден повикали даже бърза помощ защото детето пищяло и плачело,оказало се че има силни колики,били причинени от киселото мляко което детето ядяло вечер.То ферментирало в коремчето му и му докарвалол ужасни болки.Спрели киселото мляко вечер и детето започнало да си спи.
Тази история ме наведе на мисалта,че и аз отскоро давам на Сара един бебешки десерт-плодов с yogurt (тоест кисело млиако на нашенски).Давам го кам 7 часа вечерта,сега обаче ниама да и давам да видиа какъв ще е рзултата.Давам същто и капки за колики!Дано имаме успех!

Последна редакция: чт, 20 апр 2006, 16:16 от Komodeno

# 27
  • Italia
  • Мнения: 4 492
haide da se vkliucha i az,
moita gospozichka e na 3god. i 2 mesetsa i vse oste se budi po 1-2 pati noshtem.
Kogato navarshi 4 mesetsa spria da se budi za okolo 1 mesets y sled tova ta do dnes vsiaka nosht po edin po dva pati. E sega se probuzda iska si kakaoto i pak zaspiva, no za men e veche bez znachenie, sviknah.
V nachaloto kogato zapochnah rabota, sutrin stavam v 6:15, imah chuvstvoto che shte umra, no veche mi e vse edno.
E, nadiavam se da doide den v koito da spre da se budi noshtem, no dotogava shte si karame taka.

Това сякаШ аз съм го писала,и за буденето и за работата ( и аз ставам в 6,15 ,но моята мома е "само" на 3г и 3 седмици  Wink )
Е,има и някои редки слу4аи,когато откарва цяла ноЩ без да се буди,но се броят на пръстите на едната ръка. Confused
Опитвала съм да я оставям да пла4е,но при нас не проработи,напротив,неЩата се влоШиха. Sad
Комодено,моята дъЩеря пие Камомила в промиШлени коли4ества ( давам и гранулирана ) откакто се е родила. Flutter

# 28
  • Мнения: 2 959
....В един от форумите тук прочетох как ....че нейното дете започнало да се буди след като станало на година и половина,....оказало се че има силни колики,били причинени от киселото мляко което детето ядяло вечер...
Komodeno, става въпрос за отговора на Ivuncho в твоята публикация, няколко мнения по- нагоре.  Peace
А относно коликите и аз пробвах с какви ли не капки и спрях кис. мляко, но ефекта беше нулев. Но... дано при теб и Саричка наистина проработи този метод, за което ти стискам палци. Praynig И после да кажеш. Peace

# 29
Да бе Kalida! Embarassed
Аз тук от едно известно време се ровя из форумите и съм забравила къде съм го прочела,а и с майка ми го коментирах днес та съвсем съм се заплеснала!
Ще кажа непременно,дано проработи Praynig

Общи условия

Активация на акаунт