Цистит - лечение без антибиотици - 3 тема

  • 158 690
  • 1 553
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 229
Благодаря ви, момичета! Hug

# 76
  • Мнения: 2 515
Дженифер,за жаждата трябва да се провери кръвната захар.
Пробвайте дио ренал детокс-препарат на основа бяла бреза .Предписват го лекарите за този проблем.
Обърнете внимание на предпазване от настинки-крака и кръст,някои са много чувствителни.
От психологическа гледна точка честото уриниране съответства на "препикавам територията"-т.е дали има нещо което застрашава вашата територия във всякакъв смисъл.Със сигурност при това състояние има псохологическа компонента,като се изключат другите възможни-инфекция,бъбреци,гинеколкогично.
За нощното ставане -осигурете си пълно затъмняване на спалнята за регулиране на съня-прозорци,всякакви светлини от техника.
Диета-без всякакви храни ,които могат да дразнят -сол,кафе,люто,но да не се намалява приема на вода под нормално количество.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 1 533
Неоренал СР даваше добри резултати при мен преди. Той пак е с листа от бреза.

# 78
  • Мнения: 5 920
   Jenifer_w тези изследвания се правят под упойка и не усещаш нищо. Да, от 20-годишна страдам - сега съм на 26 почти. Причина за това заболяване няма уточнена. Докторите не знаят от какво се появява. Предполагат,че е един вид автоимунно, но и това не е много сигурно. И аз за 6 години съм ходила на какъвто лекар се сетиш буквално и съм изпила 3 торби с антибиотици и всички лекарства за свръх-активен пикочен мехур - Betmiga, Baklofen, Vesicare,Zavesin, Kalimin,но нищо никога не ми е помагало... На мене ми видяха кръвоизливи по мехура, но може и да нямаш и пак да ти се сложи тази диагноза. Но лекарите тук не са много запознати,защото е много рядко това заболяване ама много. И аз никога не съм имала болка или парене.

   Благодаря за отговора. Това изследване от уролог ли се прави? По-добре да Ви пиша на лични във форума bgmamma, тъй като не искам да притеснявам с нашата коресподенция другите участници във форума!

# 79
  • Мнения: 5 920
Неоренал СР даваше добри резултати при мен преди. Той пак е с листа от бреза.

   Не съм приемала подобна хранителна добавка и не смятам, че би ми помогнала. Приемала съм три различни добавки с червена боровинка и не ми помогнаха изобщо. Само влошиха положението ми, докато ги приемах. Нямам бактерии, левкоцити и други подобни показатели в урината си. Всички изследвания, които съм правила, са добри.

# 80
  • Мнения: 5 920
Дженифер,за жаждата трябва да се провери кръвната захар.
Пробвайте дио ренал детокс-препарат на основа бяла бреза .Предписват го лекарите за този проблем.
Обърнете внимание на предпазване от настинки-крака и кръст,някои са много чувствителни.
От психологическа гледна точка честото уриниране съответства на "препикавам територията"-т.е дали има нещо което застрашава вашата територия във всякакъв смисъл.Със сигурност при това състояние има псохологическа компонента,като се изключат другите възможни-инфекция,бъбреци,гинеколкогично.
За нощното ставане -осигурете си пълно затъмняване на спалнята за регулиране на съня-прозорци,всякакви светлини от техника.
Диета-без всякакви храни ,които могат да дразнят -сол,кафе,люто,но да не се намалява приема на вода под нормално количество.


  Добър ден. Преди два дни писах един коментар, в който обяснявам всичко около моя проблем. И кръвната захар съм проверявала, на гинеколог съм ходила доста пъти, на нефролог и уролог съм ходила няколко пъти. Всички резултати са добри.

   Приемала съм хранителни добавки с червена боровинка. Не мисля, че ще ми помогне хранителна добавка с бяла бреза. Нямам абсолютно нищо в уроколутурата си. Доста пъти съм си изследвала и абсолютно нищо няма. А тази хранителна добавка с бяла бреза се използва също при наличие на бактерии в урината.

   Иначе спя в напълно тъмна стая. Но веднага като чуя някакъв шум или някой от близките ми ме разбуди, веднага ставам до тоалетната. Преди да заспя, пак отивам до тоалетната, иначе не мога да заспя, тъй като чувствам, че имам позиви за уриниране.

   Иначе и това ми е минало на ума дали не е психологически проблем. Не знам вече къде да търся проблема си, за да се оправя.

   Иначе тези неща в диетата ме предупреди урологът. И то без това не консумирам много сол, изобщо люто не ям и не пия кафе и също така и газирано не консумирам. Разгазирам го със захар, като ми се пие нещо газирано. Единственото, което приемам е чесън.

# 81
  • Мнения: 4 350
Захарта,дори и в плодове,също влошава проблемите в урологията.Както и глутена.

# 82
  • Мнения: 410
Габриела Сгънатова, а щом не е благодарение на Д-манноза или други таблетки, как си успяла да нямаш 13 месеца кризи?

Извинявам се , че не е по темата на останалите момичета.
СИМА Т - Мила на лични не мога да ти отговоря ,защото излиза че ти е препълнена входящата кутия.

# 83
  • Мнения: 11 784
raviaa, ти хубаво побутна темата. Скоро никой не е писал.
Как сте, момичета?

# 84
  • София
  • Мнения: 1 550
Привет, момичета!  Peace
Извинете, че нахлувам така, но имам нужда от съвет, а виждам, че доста сте писали по темата...
Преди месец започнаха едни бодежи при уриниране, във влагалището, които скоро се преместиха и нагоре към корема. Първо пуснах урина стерилна и обикновена, всичко в норма няма бактерии. Ходих на гинеколог - микробиология само намалени лактобацили, изписа ми Вагизан глобули, цитонамазката беше ок. Видя, че има фоликулярна киста, като каза, че болките ниско в корема може да са от нея, а бодежите от нарушената флора - то и какво да си помисли човек като на изследв няма нищо притеснително. Междувременно ми дойде МЦ, като тогава симптомите отшумяха и след като свършиииии ..... двойноооо Sad Бях и болна, пих АБ, защото бързо трябваше да се свестя и въпреки него болежките не отминаха. Днес ходих на ехограф - камък в единия бъбрек и песъчинки, но жената каза, че мехура ми е празен и така не може да види дали има проблем. Посъветва ме да пия Неоренал 2 пъти по 2 и спазмалгон при нужда. Едва издържам вече и се чудя дали нещо някъде не се изпуска. Да посетя ли и уролог или надали би имало полза ???
Извинете за дългия пост, но вие сигурно ме разбирате, че и половин час нямам мира от тази гадост.  bouquet

# 85
  • някъде
  • Мнения: 4 962
Пусни отново стерилна и обикновена урина, но трябва да мине известно време от антибиотика. Защо не те е прегледала и с пълен мехур, след като с празен не е могла да види добре? Ейййй тия лекари....но нали не търпят те болка....
Не пречи и на уролог да отидеш.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 550
Много благодаря за отговора  bouquet Ами май бързаше да си тръгне, защото аз бях последния пациент ... нищо не спомена за пълен мехур, че може , трябва, как точно и т.н
А какво представлява прегледа при уролог? да знам за какво да се подготвя  Grinning

# 87
  • Мнения: 4 350
Аз съм на д-маноза на фона на е.коли.Не се е активирала с температура и болки,което е добре.Но последните изчезнаха още 1-та седмица на АИП.След 2 мес.ще пусна урокултура и ако няма Е.коли,ще призная манозата.
Мер,ти как си?

# 88
  • Варна
  • Мнения: 1 533
Уролога пак ще те види на ехограф, но 30 мин преди прегледа пий вода, за да види мехура. Може да си изхвърляла песъчинка и затова да са били бодежите, ако драскат каналчетата. Неоренала е хубав аз съм го пила преди години. Може да пиеш и чай от липа.

# 89
  • Варна
  • Мнения: 1 533
raviaa аз по-рано писах, че пия гел от алое вера и червени боровинки, но не казвам фирма и гледам да не си налагам мнението, защото се тълкува като реклама, понеже не се продава свободно. Но продължавам да си го пия профилактично и нямам проблеми да чукна на дърво. Иначе за него в този форум научих.

Преди много ми помагаха Неоренал СР, чай от царевична коса, чай от липа и чай от червени боровинки.

За камъни в бъбреците от колега на работа знам, че медицинска дъвка много помагала.

Общи условия

Активация на акаунт