Голямата тема за малките масла - 15

  • 123 750
  • 763
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 1 551
Много ми е чудно как маслата на Икаров са толкова евтини. Не ми харесва и че са в пластмаса. Подозирам, че са разредени с по-обикновено, например слънчогледово олио.

Хубавите, качествени етерични масла задължително са в стъклена бутилчица, тъмна (кафява или зелена - като при зехтина) и нямат добавени аромати. Не се лъжете по евтините масла в пластмасови шишенца. Аз ползвам арганово масло, какаово, масло от чаено дърво и масло от портокалови кори.
А маслата на Rivana дали са качествени? Те са в стъклени шишенца и пише 100 % чисто масло, но са по-евтини от тези в Зоя. Аз лично като че ли съм доволна, но нямам база за сравненение. Какаовото съм го сравнявала с дадени характеристики за качествено такова от интернет и мисля, че отговаря като консистенция, цвят, аромат.

# 286
  • Мнения: 1 140
А маслата на Rivana дали са качествени? Те са в стъклени шишенца и пише 100 % чисто масло, но са по-евтини от тези в Зоя. Аз лично като че ли съм доволна, но нямам база за сравненение. Какаовото съм го сравнявала с дадени характеристики за качествено такова от интернет и мисля, че отговаря като консистенция, цвят, аромат.
Ами същите са като Икаров- рафинирани е хубавичко обработени- не са запазени качествата им.
Нищо, че са в стъклени шишенца. Консистенцията е еднаква, а маслото се избелва или оцветява, аромат също може да се добави. Гледай състава, задължително да е студено пресовано и нерафинирано маслото. Ако подобно нещо не е споменато, значи са обработени по "груб" начин. Масла има в Зоя- на тяхната си марка, алтея, също и куп други.

# 287
  • Пловдив
  • Мнения: 46 890
За сухи краища на косата,кое масло беше подходящо Rolling Eyes

# 288
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 876
Масло за петна не съм ползвала освен за чаеното дърво, съм чела.
Ползваш ли цитрусови масла, за тях казват ,че са фототоксични.

Не, не съм ползвала досега цитрусови масла. Какво означи "фототоксични"? Стопират появяването на петна или заличават вече съществуващи такива? Hug

# 289
  • София
  • Мнения: 250
Масло за петна не съм ползвала освен за чаеното дърво, съм чела.
Ползваш ли цитрусови масла, за тях казват ,че са фототоксични.

Не, не съм ползвала досега цитрусови масла. Какво означи "фототоксични"? Стопират появяването на петна или заличават вече съществуващи такива? Hug

Фототоксичността предизвиква появата на тъмни пигментни петна след излагането на слънце веднага след нанасянето на етеричните масла, в случая цитрусовите.
Шипковото масло има леко избелващо действие, но то също е фототоксично. По тази причина си го слагам вечер  Simple Smile

# 290
  • софия
  • Мнения: 1 707
Момичета, някаква препоръка за хидратиращо масло за коса.
Купих си правен крем, нещо уникално окончателно ме спечели за идеята на маслата. Малко мириша на сладкиш с него, обаче не съм очаквала така хидратирана кожа и оня сияйния ефект, който досега само с една маска на скинкод ми се е получавал.
Цитат
Какво е коремчето и от къде е ?

# 291
  • Мнения: 8
А маслата на Rivana дали са качествени? Те са в стъклени шишенца и пише 100 % чисто масло, но са по-евтини от тези в Зоя. Аз лично като че ли съм доволна, но нямам база за сравненение. Какаовото съм го сравнявала с дадени характеристики за качествено такова от интернет и мисля, че отговаря като консистенция, цвят, аромат.
[/quote]

Ползвала съм на Rivana, хубави са за цената си - да. Най-добрите масла, които съм ползвала са на Vivasan  Heart Eyes, но там разликата е 15-20 лв. Naughty с тези на Rivana, а разфасовките са същите. При маслата май изборът е - проба, грешка, докато намериш качествени.

# 292
  • Мнения: 8
Zari65, относно петната, може да пробваш маска от мая (на кубче) + малко прясно мляко. Няма определени грамажи, аз съм си чупила от кубчето с много малко прясно мляко (около 1 лъжичка), колкото да се размекне (мирише малко гадно) и нанасяш на лицето. Маската трябва да е гъста. Стоиш така, докато не започне да се рони измиваш хубаво, с хладка вода - вечер. Маската маха гадостите от лицето и избелва, но трябва да си редовна - 2 - 3 пъти седмично се прави и за няколко месеца мисля, че ще има ефект.  Grinning Simple Smile

# 293
  • Мнения: 3 158
Масло за петна не съм ползвала освен за чаеното дърво, съм чела.
Ползваш ли цитрусови масла, за тях казват ,че са фототоксични.

Не, не съм ползвала досега цитрусови масла. Какво означи "фототоксични"? Стопират появяването на петна или заличават вече съществуващи такива? Hug
Натурално масло против бръчки от цветове на синя анемония
Био масло от семки на краставица,
Органичен маслен екстракт от семена на магданоз
Взех ги от тук след консултация с Дивиана. Пиши и тук ( в сайта) задължително, ще ти каже за твоята кожа кои са подходящи https://biofetish.com/%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BE-1

# 294
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 668
Преди половин година накупих няколко масла - правя смеси за косата, но от два - три месеца, поради засилен косопад,  не съм използвала сместа/в пластмасово шише с пулверизатор я държа/, не мирише на гранясало, но все пак - имате ли представа колко е годността на вече отворени масла?

# 295
  • София
  • Мнения: 5 007
Преди половин година накупих няколко масла - правя смеси за косата, но от два - три месеца, поради засилен косопад,  не съм използвала сместа/в пластмасово шише с пулверизатор я държа/, не мирише на гранясало, но все пак - имате ли представа колко е годността на вече отворени масла?

На биофетиш пише 6 месеца след отваряне, който е най-краткият срок, който съм срещала. Честно си признавам, че ги ползвам и след това, ако миришат добре/ без промяна.

# 296
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 876
Честно си признавам, че ги ползвам и след това, ако миришат добре/ без промяна.

+1. Peace

# 297
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 668
Благодаря ви bouquet
Свиди ми да ги хвърля Blush от същия сайт съм ги купувала.

# 298
  • Мнения: 37 256
след като нещо не е повредено, не намирам смисъл да бъде хвърлено  Peace
единственото изключение, което правех, е за спирали /6 м. след отваряне/, но от почти година и половина не се гримирам, за това спиралите не са на дневен ред при мен

# 299
  • софия
  • Мнения: 1 707
Момичета някой ползвал ли е тези кремчета
https://www.facebook.com/VMbeauty.organic/?hc_ref=NEWSFEED
Пише че са само от масла.
Вие правите ли си сами кремчета?

Общи условия

Активация на акаунт