Голямата тема за малките масла - 15

  • 119 064
  • 763
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 40 862
А за мазна кожа по лицето Thinking

# 736
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Не съм чела цялата тема, моля да ми препоръчате нат.масло за супер суха кожа около очите Praynig
В момента ползвам ленено и кокосово, но нямаъ желания от ефект върху сухотата.
И само да питам, масло нанасям само вечер . Грешка ли ще бъде, ако нанасям и през деня?
Два любими продукта, които моята суха кожа много харесва.
Околоочен серум на Алтея

Серум за лице на Алтея

И двата серума ги слагах на цяло лице и около очите.

Аз ги слагам и сутрин и вечер.

# 737
  • Мнения: 1 668
Момичета, питах и в другата тема но нямам отговор, та и тук ще досадя с молба.
серум за лице и шия от зоя-шипка и т.н. може ли да се комбинира с бяла козметика по точно филъра на Авен "Физиолифт"и кое първо .
Благодаря Heart Eyes

# 738
  • Мнения: 13 412
Компетентно мнение не мога да ти дам, единствено мои си разсъждения.
Това е смесване на натурална с друг тип козметика, и крайния резултат е с неизвестен край.
За каквото и да е, насоките са да се нанася на почистено лице, с нанасянето върху серум, освен ако не е от една и съща серия съм скептична.
Серума е един вид по-концентриран продукт, филъра и той, значи слагаш един върху друг два концентрирани продукта от коренно различен тип и състав.

# 739
  • Мнения: 7 106
BIBI 1 , ще получиш вероятно разнопосочни отговори, защото най-вероятно никой не е пробвал точно такава комбинация  Grinning. Моят съвет е да опиташ и сама да прецениш как твоята кожа ще възприеме експеримента. Първо тествай продуктите самостоятелно за няколко дни по отделно, за да прецениш дали сам по себе си всеки от тях ти понася /ако не си го направила до сега/. После можеш по-рано вечерта да се намажеш първо със серума с маслата, а преди лягане да нанесеш филъра /ако  маслата не са попили и кожата лъщи, можеш да обереш леко с тампонче за грим/. Проследи седмица време на сутринта как изглежда и се чувства кожата ти и опитай обратния вариант. След още седмица сама можеш да прецениш дали е уместно да продължаваш да комбинираш по този начин двата продукта или да ги ползваш поотделно.
Аз например, съм си направила смес от масла за кожата на ръцете, която ми е ужасно суха, а от студа в комбинация с бъркане във вода /така и не се научих са ползвам домакински ръкавици/ се нацепва до кръв. Та вечер мажа кожата първо с маслата, масажирам за кратко кожата и върху тях нанасям и крем за ръце. Когато намажа ръцете само с масла съм забелязала, че им трябва доста време докато попият и кожата ми мазнее дълго време. Но след крема всичко попива до минути.

# 740
  • Мнения: 670
Simple SmileНана, ако е маслото на Арома от гроздови семки, даже е скъпо, освен това смятам за недопустими пластмасовите бутилки от фирма и магазин с претенции.
Подобно качество ето ти
http://organicgreenhouse.bg/1961-%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BE-%D0%BE … olitalia-1-%D0%BB
http://www.ebag.bg/olio-rastitelno-olisana-omega-3-6-kosta-doro-1-l.html

Доста има на една ръка разстояние в близкия хипермаркет Wink

Не е на Арома, не съм ползвала на Арома ще го снимам и кача тези дни. Simple Smile

# 741
  • Мнения: 14 967
Не съм чела цялата тема, моля да ми препоръчате нат.масло за супер суха кожа около очите Praynig
В момента ползвам ленено и кокосово, но нямаъ желания от ефект върху сухотата.
И само да питам, масло нанасям само вечер . Грешка ли ще бъде, ако нанасям и през деня?
Два любими продукта, които моята суха кожа много харесва.
Околоочен серум на Алтея

Серум за лице на Алтея

И двата серума ги слагах на цяло лице и около очите.

Аз ги слагам и сутрин и вечер.
И на мен ми препоръчаха козметиката на Алтея. За колко време ти стига серума за лице ?

# 742
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Tаys, все още не мога да кажа,
Защото не е свършил.
Количеството е 20 мл.
Срок на годност след отварянето 12 м.

Първо го съчетавах с дневния крем на Алтея.
След като той свърши, съчетавах със серум с таману и марула.
Започнах го преди три месеца, като в момента количеството, което е останало около 1/3, но трудно се вижда в шишенцето.
В момента го ползвам и сутрин и вечер, защото таману не ми понесе и нямам нищо
За вечер.
На едно нанасяне отиват 4-5 капки,
Защото кожата ми е доста суха.
Та, след толкова много писане и изпадане в подробности, според мен ще ти стигне за най - малко 4-5 месеца.


# 743
  • Мнения: 14 967
Благодаря ти , значи ще се купува bouquet

# 744
  • София
  • Мнения: 5 197
И отразява ли ти се добре? Кожата става ли поне малко по мека и не толкова суха?

# 745
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Да, с удоволствие бих ги купила отново,
Но съм любопитна да пробвам други два серума.

# 746
  • София
  • Мнения: 10 858
Серумите са маслени, предполагам, нали?

# 747
  • Мнения: 310
Серумите са маслени, предполагам, нали?
да Peace
И аз ползвам този за лице, много ми допада, особено сега в по-студеното време.

# 748
  • софия
  • Мнения: 1 707
Някой ползвал ли е масло от семки на краставица ?

# 749
  • Мнения: 896
 Аз го ползвам от около 2 седмици и много ми допада. Кожата ми е суха и едно измиване с бебешки сапун я опъва. Редувам го с рициново масло. Маслото от семки на краставица е много по-леко и си позволявам да слагам повече. Добре ми се отразява тази комбинация, мога да кажа, че тена ми е по-свеж и сухотата по-малка  Peace

Общи условия

Активация на акаунт