Прахосмукачка робот - 10 тема

  • 135 488
  • 746
  •   1
Отговори
# 135
  • Пловдив
  • Мнения: 3 669
Мама Саня,конкретно за Амазон ще напиша ,че пазарувам от там от 9 години.Връщала съм стока,само защото не ми харесва даже.Колкото до някой марки-Филипс и ЛГ са с международна гаранция.Скоро ми се развали мисер на Филипс-беше в гаранция/купен е от френския Амазон/,поправиха ми го тук без проблем. Айробот нямат такава гаранция и ако се развали трябва да го върнеш на Амазон-те или поправят/рядко/или пращат нов.Бравата си я купих от Бг точно по тази причина-е описала съм драмите с Технополис,скоро пък се развали-ми 4 месеца от сервиза не могат да разберат какво й е.Добре че представителите са много читави и ми оказаха пълно съдействие.
Двата робота са ми ЛГ и единият е купен от испанския другия от италианския Амазон.Косачката робот я купих от австрийския сайт .Аз пазарувам основно онлайн и основно от чуждестранни сайтове.Никога не съм имала проблем,но естествено пазарувам от проверени сайтове.
Сайта ,който предлага тези китайски роботчета явно е отскоро,ами ако тази фирма фалира или затвори след 6 месеца?Затова когато купувам техника винаги проверявам за международна гаранция и има ли сервизи.Дори и да затвори Техно -нещо си стоките от него могат да бъдат ремонтирани в оторизираните сервизи.
Не ме разбирайте погрешно-никого не агитирам или отказвам.Споделям опит пък всеки сам си решава.Но при положение че цената е една и съща бих заложила на сигурната марка.600 лв за робот ,който никой не познава са си доста пари.За толкова има и ЛГ и айробот.
И без да се се заяждам чакам отзиви за чистенето с мокро и смученето едновременно.Казвам го, защото робота върви по определена схема и се връща.Е минавайки по мокрото знам какво се случва,защото съм изпускала прахосмукачката в мокра баня.Единствено Скуба го може това защото тя мие директно с вода,но пък има други недостатъци.

# 136
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
Е, изненада ме мъжът ми. Прибра се с  MIELE SCOUT RX1 RED. Дано се справи с чистенето у дома, че силно се бях замислила за I Robot...

# 137
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 546
ОК, благодаря за изчерпателния отговор!
Някои неща от практиката обаче още са ми неясни. Просто нито на мен, нито на мои близки се е случвало да рекламират уреди, дори в БГ. И зад сайта стои някакво търговско дружество. При мен вероятно е и професионална деформация  Grinning По-лесно ми е "събственоръчно" да водя съдебно производство с/у когото и да е тук, отколкото в държава от ЕС. Въпреки че в момента го правя, с помощта на колега от съответната държава де  Grinning

Докато съм на тема роботи ще помоля за отзиви и за този http://www.technomarket.bg/prahosmukachki/hobot-268-09151808
Четох май в старата тема, че с него освен прозорци почиствате и баните. При мен са две и би бил доста полезен. Много робот, много нещо! Ще вземат домашните помощници да загубят част от работа и доходите си  Grinning

И още една чуденка. На тези уреди не им ли падат цените с времето, като при мобилните тел. напр. Излизат нови скъпи модели, но на по-старите цените падат.

# 138
  • Мнения: 2 303
Ами аз допълних поста си, че я пусках да смуче и мие, но всъщност тя вече беше изчистила по - рано.
Аз не смятам да ползвам мокро почистване, докато смуче...всички сме виждали мокър боклук и може и да не е особено ефикасно, но всъщност не е нужно да го прави едновременно. Може да се пусне да обира само боклука без моп или със сух, а след това да се напълни контейнера с вода и да измие. Както когато се използват 2 робота.
Ами надявам се да си работи и за напред както днес, ако е така ще съм доволна и хич няма да ме топли, че е китайска марка, нечувана. Ако обаче се развали бързо, бързо или стане неефективен...ще съм прецакана...въпрос на късмет, тъй като вече съм го закупила.

# 139
  • Пловдив
  • Мнения: 3 669
Мама Саня не ги бива.Проверили сме ги отдавна.Аз живея в къща с две бани и много прозорци .И аз му се точех ,но отзивите са ужасни.А пък Скубата направо щях да я купя,но както писах представителите на айробот са наистина много коректни-те сами ме разубедиха.
От поста ти предполагам че си юрист,но с Амазон няма да стигнеш до там.А и ЛГ имат международна гапанция-поправят се тук.Макар че ако ми се наложи слез опита ми с България сервиз бих я пратила в съответната държава.

# 140
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 546
Е, изненада ме мъжът ми. Прибра се с  MIELE SCOUT RX1 RED. Дано се справи с чистенето у дома, че силно се бях замислила за I Robot...
Аз с нетърпение ще чакам отзив!

# 141
  • Мнения: 19 733
Какво и е на Скуба-та? Аз я взех от приятелка за проба и ми направи банята слънце.

# 142
  • Мнения: 4 632
Румба 621 наскоро в технополис беше 629 лв,
и аз за толкова си я взех преди близо половин година, а имаше моменти в които беше 539 лв,
аз също не бих си я заменила за друго!  Hug

Какво точно може да прави. Търся нещо комбинирано за банята и стаите.

# 143
  • Пловдив
  • Мнения: 3 669
Какво и е на Скуба-та? Аз я взех от приятелка за проба и ми направи банята слънце.
И колко квадрата е една баня?
Скубата е перфектният уред-само 2 недостатъка има.Чисти малка квадратура и обслужването й е тегаво.Точно в банята не бих се сетила да я пусна.Но прости изчисления показаха, че у нас трябва за да изчисти трябва да я пусна 11-12 пъти,като на всеки 28 кв трябва да съм до нея за да й сменя водата.Ами нямам толкова нерви.Като й увеличат капацитета ще я мисля пак.
Но да вървя цял ден след нея -не е за мен.За сега се задоволявам с чистачката и бравата

# 144
  • Мнения: 19 733
Какво и е на Скуба-та? Аз я взех от приятелка за проба и ми направи банята слънце.
И колко квадрата е една баня?
Скубата е перфектният уред-само 2 недостатъка има.Чисти малка квадратура и обслужването й е тегаво.Точно в банята не бих се сетила да я пусна.Но прости изчисления показаха, че у нас трябва за да изчисти трябва да я пусна 11-12 пъти,като на всеки 28 кв трябва да съм до нея за да й сменя водата.Ами нямам толкова нерви.Като й увеличат капацитета ще я мисля пак.
Но да вървя цял ден след нея -не е за мен.За сега се задоволявам с чистачката и бравата

Да де, тя става за бани и балкони или всичко, което не е паркет/дървении. Обяснението беше, че е с вода и съответно рано или късно ще направи беля между фугите. Затова имат брава, която чисти с моп и била много по-щадяща.

Аз лично я пусках навсякъде, където имам теракот - 2 големи балкона, 2 бани, кухня, коридор и съм супер доволна. Като имаш предвид, че съм с 5 животни вкъщи (представяй си количеството косми, генерирано за един ден), я пуснах след 3 дни без метене. Обра всичко без остатък.

# 145
  • Пловдив
  • Мнения: 3 669
Ами ,тя смуче и подсушава веднага-така че не е проблем за ламинат.Пак казвам -перфектна е.НО е непрактична от14до 28 квадрата чисти.Това означава да стоя до нея и постоянно да я обгрижвам.
Всеки път да я измия и да й почистя тръбичките-поне 15 мин.И да я пусна пак за следващите 28 квадрата.Ако човек чисти малък апартамент -ок,ама пък тогава самият той ще го свърши по-бързо.
Не можеш като прахосмукачките да я пуснеш и да тръгнеш и тя да изчисти поне 100 кв.

# 146
  • Мнения: 19 733
Да си призная за това не съм мислила, защото разположението е такова, че трябваше да я местя от баня на баня и т.н. Но от офиса категорично ми казаха, че не става за дървени подове. Въпреки че подсушава, тя и мие наистина, а това било много вода за стандартен паркет.

А аз не знаех, че трябва да я чистя след всяко помещение. Съответно го направих накрая Joy Но всичко си беше супер добре измито. Събрали са се значи към 80 квадрата без обслужване. Мисля, само веднъж се наложи да се зареди, защото е на две години и батерията вече не държи както преди.

Уф, и последен едит! Нямах от техните препарати, не посмях да сложа някакъв друг и съответно изми всичко само с вода. Може би затова съм и толкова впечатлена Grinning

# 147
  • Мнения: 8
Здравейте, тези от вас, които са поръчвали робот от сайта http://www.myrobotcenter.eu, как проследявахте пратката си ?

# 148
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 546
Е, изненада ме мъжът ми. Прибра се с  MIELE SCOUT RX1 RED. Дано се справи с чистенето у дома, че силно се бях замислила за I Robot...
Аз с нетърпение ще чакам отзив!
Аз действително чакам. Май само Миеле дават гаранция и на батерията 2 г.

# 149
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
В момента сме в процес на местене. Но все пак снощи я пуснах за малко на килим и в кухнята. Събра си добре солети и трохи от пода в кухнята. Килима си го мина идеално/тип шаги/... Сглобява се изключително бързо. За сега толкова информация. Скоро ще дам още когато я пусна да се вихри из цял апартамент. Simple Smile)) Симпатична машинка е!

Последна редакция: ср, 17 авг 2016, 18:28 от betray

Общи условия

Активация на акаунт