Прахосмукачка робот - 10 тема

  • 135 485
  • 746
  •   1
Отговори
# 195
  • Пловдив
  • Мнения: 3 669
Не.Батерията на ЛГ е литиево йонна и няма мемори ефект.Просто си я изхаби  и си я пращаш на док станцията.Тя като се зареди или ще тръгне да чисти ако не е свършила цикъла или ще си стои там докато й наредиш да действа.
Тези които искат дълго зареждане са на Брава и Айробот/поне старите модели -за новите не съм се интересувала/.Това беше първият плюс на ЛГ.Изборът ти е перфектен

# 196
  • София
  • Мнения: 308
Благодаря много renydent!

Аз все пак я включих да се заради, защото като в включих нямаше никаква батерия. Вече ми изчисти всичко, много съм доволна. Party
В спалнята, все засядаше някъде и потоянно повтаря, че има неразпознат обект отдолу Laughing Като я преместя я включвам отново и тръгва. На теб случвало ли ти се е?

KaPaMeJl, благодаря още веднъж за линка. От там я поръчах Wink

# 197
  • Мнения: 2 303
Записвам се да следя, че се заглеждам напоследък. У нас е изцяло ламинат, 80 квадрата, имам куче. Приемам акъл всякакъв, не ми се иска да се изхвърлям в бюджета.
На ламинат най - вероятно почти всички ще се справят. Така че според бюджета си направи избора. Разгледай за какви квадрати дават модела, батерията колко време издържа, разните там екстри - виртуална стена, седмичен график. По голям контейнер например.
Зависи и от къде ще го поръчаш. В чуждите сайтове пускат намаления на различни роботи и има доста изгодни...в БГ сякаш по рядко и те не са кой знае какви намаление, поне по мой набюдения.
Ако кажеш какъв ти е бюджета и изискванията от робота. Или ако си харесаш някой модел, може да попиташ конкретно за него тук и евентуално да се включат притежатели на такъв робот да си кажат впечатленията от него.

# 198
  • Мнения: 2 303
Благодаря много renydent!

Аз все пак я включих да се заради, защото като в включих нямаше никаква батерия. Вече ми изчисти всичко, много съм доволна. Party
В спалнята, все засядаше някъде и потоянно повтаря, че има неразпознат обект отдолу Laughing Като я преместя я включвам отново и тръгва. На теб случвало ли ти се е?

KaPaMeJl, благодаря още веднъж за линка. От там я поръчах Wink
Честита да ти е новата придобивка.
Кой модел поръча и колко ти излезе с доставката?

# 199
  • София
  • Мнения: 308
Благодаря Simple Smile
Ето тази поръчах: https://www.amazon.es/gp/product/B00TXC0Q2I/ref=ya_st_dp_summary

330 evro  с доставката с куриер. За една седмица пристигна.

Не ми изпратиха обаче нищо за гаранцията. Никъде нямам документ със серийният номер, колко години е, нищо. Освен да им пиша.

# 200
  • Пловдив
  • Мнения: 3 669
Диди,
1.Влез в сайта на ЛГ българия-направи си регистрация. Имаш 2 годишна международна гаранция.
2.Не знам на какъв език ти говори/моите говорят на испански и италиански/-не сменяй езика.Няма да ти признаят гаранцията.
3.Ако нещо се случи може и тук да я пратиш на ремонт ,може и да я върнеш на Амазон.
4.Гаранция ти е фактурата от амазон-ако не знаеш как ще ти помогна да си я принтираш.
5.Цена убиец си хванала-поздравления.
Да случва ми се редовно да се заклещи някъде.Аз не махам нищо-столове и други предмети не махам.Да се оправя.Редовно захваща един кабел ,който втора година не се ползва и мъжът ми го маха.Но все пак аз не му напомням на всеки 6 месеца Joy
И още нещо важно .Ако пускаш ЛГ от дока трябва да не местиш мебелите/у нас на 1я етаж няма как да се случи/Принципа е следния-когато я пускаш от дока тя сканира помещението и го запомня.Ако нещо е разместено тя разбира се се оправя но я бъркаш и е по-бавна.Просто тя работи на запомнената схема.Ако я пуснеш от друго място тя всеки път ще сканира и ще чисти една идея по-бързо.Това пускане всеки път от различно място обаче в един момент натрупва памет/сканира всеки път/ и може да ти направи проблем.Този проблем се решава за 2 мин с флашка.Във всички сайтове на ЛГ има качен нов ъпгрейд.Записваш го и мушкаш флашката в робота и имаш нов робот.Качват всички подобрения.
Аз за близо 2 години съм го направила веднъж.Имай предвид че чистя над 130кв със всяка една .Пускам ги всеки ден,та и повече пъти дневно/просто за спорт/.Аз уред не жаля.
Друго не се сещам,но ако има нещо насреща съм за помощ

Последна редакция: чт, 01 сеп 2016, 21:51 от renydent

# 201
  • Мнения: 51
renydent, а как се справя с килим?

# 202
  • Пловдив
  • Мнения: 3 669
Съжалявам,аз нямам килими.Имам само две постелки пред двете врати.Качва се на тях и пуска турбо режим.Назад в темите имаше перфектни отзиви на Ужасия и Хари,но аз нямам личен опит.Нямам килим в нито една стая.

# 203
  • Варна
  • Мнения: 6 893
И аз се чудя на това LG в испанския амазон. Ако беше в английския или немския, нямаше да се замислям ... но от този никога не съм пазарувала.
renydent , имаш ли наблюдения, коректни ли са като другите?
Това ми е притеснението и това, че ако машината ми проговори на испански ...по-добре да си мълчи, няма да се разберем. А казваш да не се ползва английски в този случай.

# 204
  • София
  • Мнения: 308
renydent, имам фактура от амазон. Вчера се загледах и май е изписан сериен номер (поне на това ми прилича), фактурата е на испански. Сега ще вляза в сайта на ЛГ да видя как да я регистрирам. Говори ми на английски, но може и от един от бутоните да се сменя езика. От амазон са ми написали, че може да им я върна в 30 дневен срок, ако нещо не съм доволна.
vinaginikoga, много добре ми изчисти килимите. Забелязах, че ги чисти отделно от паркета. Като се качи на килима започва да се движи зиг заг по него и след това слиза. Преди няколко седмици пробвах румба стар модел от приятели и мисля, че ЛГ-то по-добре се справи. Също така бях чела тук в темата, че повдига леко килимче. Ние имаме същото икейско килимче, но не го местеше. Затова пък буташе столовете Simple Smile

Flash*, и аз имах притеснения, но го поръчах с приятелка испанско-говоряща. Всичко си беше, като в другите сайтове на амазон. Моят робот говори на английски.

# 205
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 119
Честито  Grinning
Страхотна е цената  Grinning

# 206
  • Мнения: 51
Didi*, аз попитах защото преди 3-4 дни си взех Сузука. Вкъщи имам само един килим и пътека, които лятото са прибрани. Изкарах килима само да пробвам, но изобщо не се справя. Качва се трудно и почти спира, килима е на сиви, бели и черни фигури. На черните изобщо не отива. На другите се мъчи, но неуспешно. Явно тази зима ще сме без килим. А цената е горе-долу колкото LG-то.

# 207
  • Мнения: 1 700
Ако килимът е обикновен, късокосмест се справя перфектно. Включва турбо режим и изсмуква всичко.
Дори се изумявам откъде всеки път вади толкова боклук.

# 208
  • София
  • Мнения: 308
Didi*, аз попитах защото преди 3-4 дни си взех Сузука. Вкъщи имам само един килим и пътека, които лятото са прибрани. Изкарах килима само да пробвам, но изобщо не се справя. Качва се трудно и почти спира, килима е на сиви, бели и черни фигури. На черните изобщо не отива. На другите се мъчи, но неуспешно. Явно тази зима ще сме без килим. А цената е горе-долу колкото LG-то.

Моите килими са светли и ги изчисти без проблем, не знам как ще е с тъмен килим. Но определено не й се опря височината и не се е затормозявала. Изчисти ги перфектно и обра всичките ми косми Mr. Green

# 209
  • Варна
  • Мнения: 6 893
Диди, а около четката която е отдолу увиват ли се косми? И лесно ли се маха за почистване?

Общи условия

Активация на акаунт