Кое е най-качественото прясно и кисело мляко на пазара?

  • 131 600
  • 508
  •   1
Отговори
# 360
  • София
  • Мнения: 634
Кисело мляко "Вършец"

# 361
  • София
  • Мнения: 5 191
Кисело мляко "Вършец"
това защо го написа, трябва да има някаква причина?
Хората питат и очакват отговор по темата.

# 362
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Днес от едно малко квартално магазинче случайно взех за проба прясно мляко на "Млечна планета" (до момента не бях чувала нищо за тази марка) и с мъжа ми останахме удивени. Вкусът е уникален; мисля, че млякото изобщо не е разреждано.
Аз самата не съм имала село и не знам какъв трябва да е автентичният вкус на прясното мляко, но щом любимият потвърди, че е качествено, нямам съмнения.
Ще вземем и други продукти на марката за проба. Peace

Това е млякото:

Последна редакция: сб, 12 май 2018, 00:34 от Blаck Cat

# 363
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
А какво мислите за КМ на Хармоника?

# 364
  • Мнения: 568
А какво мислите за КМ на Хармоника?
На мен не ми харесва. Освен, че е рядко, ми е  и безвкусно.

По-напред в темата някой питаше за "Елит".
Имам добри впечатления от кашкавала, кисело им мляко съм го пробвала като цедено, не беше лошо предвид, че имаше вкус. Иначе, подозирам, че може да има нишесте в него, както в повечето "цедени" фабрично.

Също така, напоследък вземам прясното мляко на ЕлБи и ми харесва.

# 365
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
И на мен киселото на "Хармоника" не ми допадна. Peace

# 366
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Така... Последният път много похвалих прясното мляко на "Млечна планета", но сега се включвам, за да си взема валидацията обратно. Simple Smile

Последните две бутилки, които купихме, бяха огромно разочарование. Едната що-годе биваше, но имаше вкус на разредено прясно мляко, купено от обикновен супермаркет. Т.е. съвсем посредствено. Вкусът осезаемо контрастираше, спрямо този на предишната бутилка на "Млечна планета", в която млякото беше невероятно вкусно.
Прясното мляко във второто шише, обаче, беше отвратително. Sick Sick Sick Изобщо не мога да предположа какво му имаше, но беше цялостно сбъркано. Не мисля, че е възможно да е било развалено, защото това щяхме да го усетих. Но определено даже нямаше вкус на прясно краве мляко, а на нещо ... просто ужасно. Не знам. Предполагам, че е възможно бутилката, в която са го налели, да не е била почистена добре, но по-скоро не е това. Абе, дотолкова гадно беше, че се чудя дали изобщо да купувам повече продукти на тази марка.
Което е супер жалко, защото млякото в първите няколко бутилки, които взех, беше с наистина вълшебен вкус. Толкова се зарадвах, че съм намерила уж здравословен продукт, с превъзходен вкус, а ето, че пак ударих на камък. Laughing

Май-май, след толкова експерименти, ще се върна на доброто старо "Ел Би", което досега поне не ме е разочаровало нито веднъж...

# 367
  • София
  • Мнения: 5 191
Взех кисело мляко Кос Смолян и го разкарвах с колата 2 часа. Беше избило жълт каймак, като домашно Simple Smile
Взимам от един магазин на ул.Оборище кисело мляко на Кос и на Герзовица, в момента има и овче. И трите са прекрасни.
Там има и прясно мляко, от него купих няколко пъти миналата година, сега не взимам, защото по принцип не консумираме прясно мляко. Но е много хубаво! Прави супер каймак и има естествен, вкусен аромат.
Магазинът е много близо до Черковна.
Може би във вторник ще проверя и ще пиша.

# 368
  • Мнения: X
Миналата седмица имах възможност да се изхранвам предимно с кисело мляко на Герзовица и КОС-Смолян. Овчето на Герзовица е разкошно.  Кравето на КОС е по-хубаво. Прясното мляко на КОС е също разкошно.

# 369
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Ха-ха, убедихте ме! Ще ги пробвам и аз. Само кажете как е точният адрес на този магазин на "Черковна", моля. Peace

# 370
  • София
  • Мнения: 5 547
И мен ме интересува името на магазина до Черковна, купувам Жълтуша напоследък , но не пречи да пробвам и други.

# 371
  • София
  • Мнения: 5 191
Магазинът е на Оборище 52 или 72 Simple Smile
Близо до Черковна, откъм центъра.

# 372
  • София
  • Мнения: 5 547
Хранителен ли е? Да не е био че има там един такъв?

# 373
  • София
  • Мнения: 5 191
Изглежда био магазин, но за другите артикули, извън млечните, нямам никакво мнение. Ако съм с кола взимам 6-10 кисели млека и 2 бр сирене и бягам,  паркирането винаги е критично.  А ако съм с раница хич не ми е до боб и хляб Simple Smile

Кос и Герзовица си сменят местата в моята лична класация, затова взимам и от двете Simple Smile

# 374
  • Мнения: 3 610
Има и в Младост1 малко магазинче което предлага тези марки за мен Герзовица е много на ниво. Сега квася прясно на село .Опитах още докато е топло издоено и краве и овче.Няма такъв вкус по магазините. 

Общи условия

Активация на акаунт