Кое е най-качественото прясно и кисело мляко на пазара?

  • 131 552
  • 508
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 568
Ново откритие за кисело мляко. Киселото мляко на Лесидрен е божествено! От онези, които са в големи кутии с каймак. Наистина се отличава от останалите подобни. Като домашно е.
Бихте ли споделили откъде го купувате? Simple Smile
Ами, последно го купувах от Фантастико, преди това - Фреш Маркет в Божурище.

# 481
  • Варна
  • Мнения: 58
Лесидрен е хубаво, да, аз го вземам от Parkmart, във Варна го има и в един магазин на гърба на Габровски. Това Герзовица обаче не съм го срещала никъде. Някой дали го е виждал във Варна?

# 482
  • Sofia
  • Мнения: 26 387
Преди взимах прясно мляко Верея чудно 3,7%,но вече няколко пъти забелязвам тъмна утайка по дъното 😖
И други потребители са го забелязали.

# 483
  • София
  • Мнения: 1 460
Лесидрен е хубаво, да, аз го вземам от Parkmart, във Варна го има и в един магазин на гърба на Габровски. Това Герзовица обаче не съм го срещала никъде. Някой дали го е виждал във Варна?

Аз също купих Лесидрен онзи ден от Билла. Голяма кофичка, 4% масленост. Хареса се вкъщи, въпреки че е малко редичко за моя вкус.

# 484
  • Мнения: 1 529
Напоследък съм най-доволна от Каймакани, след него предпочитам на Ел БИ.

# 485
  • Мнения: 19 018
Верея чудно 3,7 забравено отворено не успя да се вкисне за повече от седмица в хладилника...не знам какво им слагат...

# 486
  • Мнения: 2 587
Взехме скоро прясно мляко на "млечна планета", хареса ни. Но не ми е рентабилно понеже за 3 максимум 4 дена вкисва, а аз не мога да го изпия толкова бързо защото слагам само по малко в кафето.

# 487
  • Sofia
  • Мнения: 26 387
В стъклена бутилка скоро не съм виждала.
Каква му е цената?

# 488
  • Мнения: 2 587
В стъклена бутилка скоро не съм виждала.
Каква му е цената?

Няма спомен, купувахме и други неща. Но актуалната му цена е 4,29лв

# 489
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Герзовица е най-доброто мляко на пазара, поне за нашето семейство. Също Кос - Смолян.
И при мен се случи два дни преди да изтече срокът на годност да се вкисне.
Герзовица няма посочена масленост - каквото издоят - това е, не добавят и отнемат от маслеността на млякото.

# 490
  • Мнения: 2
Пиша Ви като човек, който сам си кваси мляко над 10г. и съм голям консуматор на млечни продукти. Сухо мляко, нишесте, палмово масло и желиращи агенти ги усещам веднага. Към 07.08.2022г.
+ Фермер в стъклените буркани най-много се доближава до истинското мляко. Цената е доста висока.
+ Маджаров за момента е горе-долу добро, но качеството пада с годините. Цената е добра.
+ LB също е много добро, но рядко се намира по магазините.
+ harmonica с тази цена си е направо деликатес, но качеството е на добро ниво.
= Родна стряна по БДС от ЛИДЛ - средно ниво, сравнително скадникъв вкус, но може да се нарече кисело мляко.
= Колзовец - влошава качеството, но става, ако не намерите по-добро
= Olympus - гръцка фирма, направено в Румъния. Добър вкус като за кремче и е далеч от традиционното мляко. Все пак попада в средата.
- Тертер, Боженци, ЕЛ ВИ - приятен за децата сладникав вкус, но пълни с много сухо мляко и нискокачествено палмово олио. Поне си признават за сухото мляко и го пишат на етикета.
- Елена - вече е мит, че млякото е истинско. Беше преди години.
- Верея - напоследък сухо мляко + желиращи агенти. 
- Далия с каймак - най-долнопробният продукт за момента. Избягвайте!

# 491
  • Мнения: 5 356
Да допълня
 - с LB  се заквасва перфектно
 - Добротица е без  сухо мляко според собственика му Недко Митев, с него също се заквасва добре. Герзовица  също е с претенциите за чисто мляко . Но каквото и да си говорим, това са продукти правени за широк пазар. Ние взимаме от мандра в с. Търън сирене и кашкавал, собствениците понякога слагат към доставката кофичка кисело мляко като комплимент.   Е, няма такъв продукт просто.. уникален е. Но продуктите им са без марка, без етикет - каквото мляко заложат, това получават като краен продукт.

# 492
  • Мнения: 3 610
Да допълня
 - с LB  се заквасва перфектно
 - Добротица е без  сухо мляко според собственика му Недко Митев, с него също се заквасва добре. Герзовица  също е с претенциите за чисто мляко . Но каквото и да си говорим, това са продукти правени за широк пазар. Ние взимаме от мандра в с. Търън сирене и кашкавал, собствениците понякога слагат към доставката кофичка кисело мляко като комплимент.   Е, няма такъв продукт просто.. уникален е. Но продуктите им са без марка, без етикет - каквото мляко заложат, това получават като краен продукт.
Може ли контакт благодаря?

# 493
  • Мнения: 2
Да спомена, че млякото за което коментирам е купувано от района на Велико Търново.  Част от производството в България се прави на "ишлеме" - големи фирми поръчват на малки мандрички да забъркат нещо и му слагат логото на голямата марка отгоре. Това води до различно качество на продуктите както във времето, така и на различни места.  За съжаление в областта нямаме много бутиково/ домашно производство, а само от големите производители. Помагайте на малките фирми, ако качеството им е добро. Купувайте от тях, подкрепяйте ги и им обяснявайте, че са добри и е важно да правят качествени неща. Казвайте на производителите да не смъкват летвата! Дори да вдигнат цената пак е по-добре да изядеш 1 хубаво мляко, отколкото 2 боклука. 

# 494
  • При децата ми
  • Мнения: 6 068
Да спомена, че млякото за което коментирам е купувано от района на Велико Търново.  Част от производството в България се прави на "ишлеме" - големи фирми поръчват на малки мандрички да забъркат нещо и му слагат логото на голямата марка отгоре. Това води до различно качество на продуктите както във времето, така и на различни места.  За съжаление в областта нямаме много бутиково/ домашно производство, а само от големите производители. Помагайте на малките фирми, ако качеството им е добро. Купувайте от тях, подкрепяйте ги и им обяснявайте, че са добри и е важно да правят качествени неща. Казвайте на производителите да не смъкват летвата! Дори да вдигнат цената пак е по-добре да изядеш 1 хубаво мляко, отколкото 2 боклука. 

Бихте ли казали за кое мляко иде реч?

Общи условия

Активация на акаунт