Кое е най-качественото прясно и кисело мляко на пазара?

  • 131 695
  • 508
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 161
Цяла година Верея може да спечелите от сайта им (да си знаете).

# 121
  • София
  • Мнения: 19 253
Каквото и да се пише тук, най-сериозният аргумент е: "У нас купуваме X и Y. Много ни харесва."
Което няма нищо общо с качеството на млякото, по аналогия - натриевият глутамат също е вкусен.

Веднъж купих кисело Бор-чвор, което стоеше като желирано и не искаше да се разбърка, а стоеше на бучки.
Ако се капне йод, мисля че посинява при наличие на нишесте, но ако има желатин?

# 122
  • Мнения: 4 711
  Аз на много места съм чела, че нискомаслените млечни продукти изобщо не са полезни – склонна съм да вярвам на това твърдение. Peace
Имали повече млечни захари и за гъстота слагали нишесте. Така съм чела аз.

Значи 3.6% е било стандарт преди, ще го имам предвид.

Взех си ЕлБи, но 3.6% или по-висок %, забравих  newsm78

# 123
  • Мнения: 2 156
Как желатин, бе хора. Нали ще ги спрат от производство.  Или няма ? Rolling Eyes

# 124
  • Сливен
  • Мнения: 4 055
В плодовите млека на верея има желатин и си го пише на опаковката.

# 125
  • Мнения: 19 082
Ние за кисело купуваме Олимпус и Балкан, просто на вкус ми допадат, не ги знам колко са качествени. За прясно май нямаме особени претенции, обикновено взимаме Верея или това жълтото на Била, обаче и други сме взимали - просто прясното мляко го използваме само в някакви готварски рецепти, а не чисто. Иначе когато бях малка, баба ми имаха овце и кози и толкова ми беше писнало от мляко, че въобще не го ядях. И сега въпреки, че домашното е по-качествено, пак като че ли повече ми допада купеното.

Стана ми любопитно за Елби - не съм забелязвала къде го продават.

# 126
  • Мнения: 2 156
Е, то в плодовите какво ли няма. Водят се млечен продукт, а не кисело мляко. Полезни са, колкото и корнфлейкса.

# 127
  • Мнения: 4 711
Стана ми любопитно за Елби - не съм забелязвала къде го продават.
Според сайта им - Билла, Метро, Т маркет, Фантастико - другите ги забравих.
Аз си взех от Фантастико, но не видях прясно да има там. А, взех си и сирене да пробвам.

# 128
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Стана ми любопитно за Елби - не съм забелязвала къде го продават.

   В "Billa" го има, а някои от потребителките писаха, че се намира и във "Фантастико". Проблемът е, че редовна практика е да няма наличности от прясното им мляко (а понякога и от киселото) в "Billa"-та, от която най-често пазаруваме, което е малко странно. Thinking

# 129
  • Мнения: 19 082

   В "Billa" го има, а някои от потребителките писаха, че се намира и във "Фантастико". Проблемът е, че редовна практика е да няма наличности от прясното им мляко (а понякога и от киселото) в "Billa"-та, от която най-често пазаруваме, което е малко странно. Thinking

Ние уж сравнително често пазаруваме в Била, че е най-близо, но или не съм обръщала внимание, или не го зареждат. По принцип повечето марки ги забелязвам, дори и да не ги купувам, като сложат етикет, че са в промоция. И за прясно не съм забелязала да имат, но там пък не се и заглеждам.

А и "Тонус" го харесвам - майка ми купува само от него за подквасване, но пък в София май не го продават.

Последна редакция: пн, 18 юли 2016, 21:29 от кукумицинка

# 130
  • Мнения: 13 555
Кисело мляко Ел Би редовно купувам от Била и Т-маркет.

# 131
  • SF
  • Мнения: 21 243
Май всеки си рекламира млякото, което си харесва и купува.
На мен в магазина ми препоръчаха да си взема LB - служител, който има интерес да се продаде всичко, а не клиент. Обясни ми, че това е фирма с държавно участие (което за мене не е някаква реклама, като си знам държавата), но по приятелски момчето  настоя да го опитам.

# 132
  • Мнения: X
Основно домашно прясно.И подквасено.
От купените:
1.Герзовица-3,6%
2.Хармоника-3,6%
Прясно мляко не пием, не е полезно.Използвам го за хляб, баници, десерти.Та рядко купувам и след като така или иначе минава топлинна обработка и у дома, все едно коя марка е.То "качеството" така или иначе е едно и също....

Онзи ден видях, че Олимпус са пуснали и прясно мляко-Био.Би трябвало да са пуснали отделна поточна линия за него....

# 133
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Май всеки си рекламира млякото, което си харесва и купува.

   Аз пуснах темата точно с противоположна идея – да поумуваме колективно кое е най-качественото мляко на пазара. Peace За съжаление, по трудния начин стигнах до извода, че вкусът на храната не бива да ми е приоритет, защото най-вкусните неща обикновено са и най-нездравословни / бъкани с химия. Confused Поне нещата, които на мен ми допадат като вкусови качества, са такива. Затова вече се опитвам да се храня по-безвкусно, но поне гарантирано здравословно, поне доколкото това е възможно в токсичния свят, в който живеем...

# 134
  • SF
  • Мнения: 21 243
И аз се опитвам, но вчера на Рожден ден се наблъсках с чипс. Много изкуствена глупост и много вкусна! Какво да направя....

Знам, че идеята на темата не е реклама на различни марки млека.

Аз лично избягвам директната консумация на прясно мляко. Ям го с мюсли, когато съм на хотел и някои  други редки моменти. От домашно прясно мляко малко ме е гнус и не пия "директно от кравата". Не! Stop  StopИ "химията" в тетрапак не купувам, но и от бутилки от кока-кола не пия. Някакви баби мили някакви кофи, доили, цедили... Не!

Общи условия

Активация на акаунт