Кое е най-качественото прясно и кисело мляко на пазара?

  • 131 448
  • 508
  •   1
Отговори
# 195
  • Варна
  • Мнения: 615
Аз купувам кисело мляко Еньово биле. Много ми харесва. Последните два месеца някъде обаче много пъти купувам вкиснало и вчера даже писах на производителя. Не е евтино, а и е голямо разочарование като се окаже, че всъщност читаво мляко нямам.
Не съм опитвала кофите на Родопчанка, за които от много места имам добри отзиви. В кофичките им обаче млякото не ми харесва изобщо. А голяма опаковка не знам дали ще изядем своевременно.

# 196
  • София
  • Мнения: 19 249
Каква е логиката в големите кофи Родопчанка да е хубаво, а в малките - да не е?
По-скъпи ли са големите кофи, не заради количеството, а на кг?

Последна редакция: пт, 28 окт 2016, 15:25 от Cuckoo

# 197
  • Мнения: 9 481
Каква е логиката в големите кофи Родопчанка да е хубаво, а в малките - да не е?
По-скъпи ли са големите кофи, не заради количеството, а на кг?

Аз лично не намирам вкусови разлики м/у двете Rolling Eyes

# 198
  • Мнения: 8
Каква е логиката в големите кофи Родопчанка да е хубаво, а в малките - да не е?
По-скъпи ли са големите кофи, не заради количеството, а на кг?

Когато млякото е в големите кофи, то не е конкуренция на никой друг все още. По този начин не "мъти водите" на никой и на производителя не му е проблем да пуска на пазара по-качествен продукт.

Темата за млечните продукти е доста по-комплексирана, отколкото предполагате.

# 199
  • Мнения: 3 161
Комплицирана.

# 200
  • Мнения: 179
Кисело мляко на Михалково и Родпочанка от къде купувате в София(Младост и другите източни)? Имам 2 кофички 'Добревски' в хладилника, ще дам отзиви скоро.
Прясно взимам ЕлБи и 1/2 Домлян в кофичките.

# 201
  • Мнения: 9 481
Каква е логиката в големите кофи Родопчанка да е хубаво, а в малките - да не е?
По-скъпи ли са големите кофи, не заради количеството, а на кг?

Когато млякото е в големите кофи, то не е конкуренция на никой друг все още. По този начин не "мъти водите" на никой и на производителя не му е проблем да пуска на пазара по-качествен продукт.


 newsm78 Не схванах кое е общото..и отговора ви, изобщо.

# 202
  • София
  • Мнения: 8 639
Е, те ги наливат заедно според мен. Даже имам неприятни впечатления от големи разфасовки на други, различни продукти.

# 203
  • Мнения: 5 346
Каква е логиката в големите кофи Родопчанка да е хубаво, а в малките - да не е?
По-скъпи ли са големите кофи, не заради количеството, а на кг?

Когато млякото е в големите кофи, то не е конкуренция на никой друг все още. По този начин не "мъти водите" на никой и на производителя не му е проблем да пуска на пазара по-качествен продукт.


 newsm78 Не схванах кое е общото..и отговора ви, изобщо.


и аз съм се чудела не веднъж... но вземеш ли малка разфасовка на Родопчанка и голяма такава, сама ще видиш разликата

# 204
  • Мнения: 9 481
G..D.., леко по-нагоре писах, че такава не намирам Wink

# 205
  • София
  • Мнения: 1 460
Скрит текст:
Каква е логиката в големите кофи Родопчанка да е хубаво, а в малките - да не е?
По-скъпи ли са големите кофи, не заради количеството, а на кг?

Когато млякото е в големите кофи, то не е конкуренция на никой друг все още. По този начин не "мъти водите" на никой и на производителя не му е проблем да пуска на пазара по-качествен продукт.


 newsm78 Не схванах кое е общото..и отговора ви, изобщо.

Аз също не схващам. Обикновено конкуренцията е това, което кара производителя да произведе по-качествен продукт. При липсата на такава (или малка) защо да се пъне изобщо?

Или може би имаш предвид, че заради конкуренцията цените вървят надолу, съответно производителитя спестяват от суровини.  Т.е. започва да произвежда боклук, който обаче ще се купува, защото е евтин?
В това има логика.

# 206
  • Мнения: 5 346
G..D.., леко по-нагоре писах, че такава не намирам Wink

Но има. Загледах се в името - това в кофите е с име - домашно кисело мляко с каймак. При малката разфасовка няма този надпис. Но както и да е, от дълго време не ползвам нищо друго освен мое собствено производство кисело мляко. И съм безкрайно доволна. Заквасвам ( по препоръка от тук)с елби 3,6 и бабата 4,5 -  по равно. Е, няма такова мляко. Ни Родопчанка искам вече, ни нищо.

# 207
  • Мнения: 678
а от къде се снабдяваш с прясно мляко?

# 208
  • Мнения: 5 346
а от къде се снабдяваш с прясно мляко?

От близко до нашия град село. Идват от там и продават, а ММ  се е абонирал два пъти седмично да му носят на работното място, и така. Не го ползваме за прясно -като цяло го избягваме и ние, и децата,но виж - киселото мляко е един път.

# 209
  • Мнения: 9 481
G..D.., леко по-нагоре писах, че такава не намирам Wink

Но има. Загледах се в името - това в кофите е с име - домашно кисело мляко с каймак. При малката разфасовка няма този надпис. Но както и да е, от дълго време не ползвам нищо друго освен мое собствено производство кисело мляко. И съм безкрайно доволна. Заквасвам ( по препоръка от тук)с елби 3,6 и бабата 4,5 -  по равно. Е, няма такова мляко. Ни Родопчанка искам вече, ни нищо.


Не е така Wink


Общи условия

Активация на акаунт