Не мога да се справя!Помогнете със съвети,моля!

  • 3 631
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 427
защо не погледнеш темите за хомеопатията , може да ти стане интересно и да си избереш някой добър хомеопат.ние от известно време сме на това лечение и смея да кажа че проблеми с гърлото и с куп още неща нямаме.радвам се че детенцето ти оздравява.поздрави
Да си призная, и  аз това си мисля.Но понеже за пръв път досега боледува и малко се бях поошашкала.А и в Ямбол де да знам дали има такива лекари.Но ще поразпитам.
Birdie,интерсно ми е да чуя и Вашето мнение по въпроса за никненето на зъбките и повишената температура.Благодаря предварително.

# 16
  • Мнения: 8 585
Свързването на температурно състояние с никнене на зъби е причина за фундаментални диагностични грешки в педиатрията. Независимо, че се забелязва понякога, не бива да се отдава никаква връзка, а да се изследва и наблюдава детето за други по-значими и важни неща.
Тенденцията да се свързва никненето на зъбки с ред други състояния извън повишена температура е просто неоснователно и отвлича вниманието от по-важни неща, предлагайки удобно оправдание(я).

# 17
  • Мнения: 14 654

Тенденцията да се свързва никненето на зъбки с ред други състояния извън повишена температура е просто неоснователно и отвлича вниманието от по-важни неща, предлагайки удобно оправдание(я).
точно така е!според педиатрите явно най-често срещаното "заболяване"при малките деца е никненето на зъби,и на нас все така ни казваха-ми то е от зъбитее,дай му малко бисептол, а всъщност всеки път се оказваше че причината изобщо не са зъбите(които отдавна ни поникнаха вече)

# 18
  • Мнения: 1 942

Тенденцията да се свързва никненето на зъбки с ред други състояния извън повишена температура е просто неоснователно и отвлича вниманието от по-важни неща, предлагайки удобно оправдание(я).
точно така е!според педиатрите явно най-често срещаното "заболяване"при малките деца е никненето на зъби,и на нас все така ни казваха-ми то е от зъбитее,дай му малко бисептол, а всъщност всеки път се оказваше че причината изобщо не са зъбите(които отдавна ни поникнаха вече)

Ама неможе да се каже така "дай му малко бисептол"! Той се пие само при определени случаи, точно определени брой дни и не е витамин или панадол, че да се взема ей така!

# 19
  • Мнения: 1 427
Такааааа.Сега пък нещо и разстройство пипна Йоанката SadПедито казва , че е от АБ.Да, но като нямам опит с АБ ми е чудно така ли ще е до края на приема му newsm78И трябва ли да й давам нещо.Пробвах с банан, обикновено я запича, но сега пък не ще да го яде.Абе изобщо стана една ooooh!Имам чувството, че започва и злояда да става.Дано е временно.сега се чувствам малко виновна , че не изчаках с този Аугментин.Изобщо не ми се искаше да й давам АБ.Ама като се ошашавих!

# 20
  • Мнения: 4 414
да, от АБ е. дай Ентерол. това са дрожди, които възстановяват чревната флора. и нашето педи не ни беше казала за този (д)ефект на Аугментина. добре, че една форумска мама ме светна още преди да сме получили разстройство. Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 418
Това, че не иска да яде и да пие, може наистина да е от болката в гърлото. Агнешка ти е казал, че в такъв случай по-добре се приемат студени и дори замразени храни - бучка замразен ябълков сок като близалка например, смесен с АБ, да пие със сламка, вместо от чаша или шише, да хапва сладолед. Звучи малко еретично за нашите традиционни разбирания, но... е ефикасно.

# 22
  • Мнения: 1 427
Момичета, днес се появи и лека кашлица.Вярно , рядко, но я заведох при педито.АБ свърши, а гърлото е все още червено Sad.Гърдичките са чисти, слава богу.Изписаха ни Хустажил и Септадин за мазане.Каза  буквално:"Венците й са като дроб-сърма" #Crazy.Продължава с неяденето.Пие малко сок.Благодаря на всички за съветите.това за студените храни иаз съм чувала, но тя просто почти не си отваря устата за храна.Какво ли не пробвах да й давам, вкл.и неща като кроасани,които преди хапваше.Сега само чопли и изплюва.Сигурно съм ви досадна, но за пръв път е в това състояние и се тревожа.Иначе си ходи, играе, мрънка отвреме навреме.Кажете ми, че ще мине, моля Praynig

# 23
  • Мнения: 1 942
Ще мине разбира се!  Hug Скоро зъбките ще пробият и всичко ще е наред! Мажеш ли с нещо венчетата да и е по-лесно? Дени много я боляха зъбите като никнеха и ги мажехме с Панадол /слагаш на пръста си и мажеш венчето/.

# 24
  • Мнения: 1 427
Днес купих Камомила Вулгарис.ще пробваме и това.Чувам , че облекчавало.

# 25
  • Мнения: 8 585
да, от АБ е. дай Ентерол. това са дрожди, които възстановяват чревната флора. и нашето педи не ни беше казала за този (д)ефект на Аугментина. добре, че една форумска мама ме светна още преди да сме получили разстройство. Wink
Не даваме този "илач" под името "Ентерол". Няма по-голяма неразумност от този "Ентерол".
Тайната е да давате Аугментин с храна. Тогава няма да имате диария.

# 26
  • Мнения: 2 732
да, от АБ е. дай Ентерол. това са дрожди, които възстановяват чревната флора. и нашето педи не ни беше казала за този (д)ефект на Аугментина. добре, че една форумска мама ме светна още преди да сме получили разстройство. Wink
Не даваме този "илач" под името "Ентерол". Няма по-голяма неразумност от този "Ентерол".
Тайната е да давате Аугментин с храна. Тогава няма да имате диария.
А като се приема на 8 часа и първата доза е в 6 как да се дава с храна -да събудя детето и да му кажа яж за да нямаш разстройство newsm78 ooooh!.При нас не се е получавало  newsm78

# 27
  • Мнения: 8 585
Разбира се че е възможно!
Може да изберете 8-16-00 и да давате с малко мляко, ако няма друга храна.
Първите две дози можете да дадете през 6-7 часа за да "нагласите" часовете.

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Birdie ,бъркаш се повярвай ми,и с храна и без храна това си е страничен ефект на АБ,лични наблюдения.
По темата вярно е че Т не е от никненето но зъбките но при този етап спада имунитета и е предпоставка за заболяване това всички го знаем.
Според мен това че не се храни може освен от гърлото да е и от поникването на зъбките а и ти казваш че венеца е много зле и според мен това е една от причините.
Камомила вулгарис е добро решение,аз също я ползвах.При мен добре действаше и даването на Мултоисанустол,но да не те натоварваме с множество медикаменти.
Пиши как е детенце стискам палци да се въстанови бързо.

# 29
  • Мнения: 8 585
Разбира се че Аугментин дава диарии като страничен ефект. Понякога налага даже спиране. Но не с "Ентерол" се решава проблема. Този "Ентерол" е чисто недоразумение, както и Вит.Ц, калций пер ос и Гентамицин пер ос.

Общи условия

Активация на акаунт