Песен за огън и лед 25 - Unless you take the leap, you’ll never know

  • 65 506
  • 732
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 712
Краен извод - правото е на по-силния! Когато Боб умира, Станис не признава правото на Джофри заради инцес, а Ренли не признава неговото, защото не му допада и защото 100хил. войници казват друго!:)))

Дайте прогнози за жена на Джон или той е женен за каузата?
Това за Аря не ми допада, но говори за начина, по който мисли Чичо ....
НО говори и за начина по който се коригира според течението...


# 16
  • Мнения: 9 144
Каква жена, да не си и ти от романтичните фенове? Снежинката да става Крал на нощта, Аря - Азор Ахай, Игла - Светлоносец и готово. Този път ще е заклан за постоянно.
Скрит текст:
Joy Joy Joy Joy Joy

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 229
Леле колко сте изписали!
Да се включа и аз за унаследяването. Не знам как е в Англия - не се сещам за подобен прецедент, но в Средновековието във Франция си е било съвсем в реда на нещата при бременна майка и умрял баща кралството да се наследи от нероденото - след като се роди ест., ако е момче. Това го четох в "Прокълнатите крале" - за династия Валоа. Не че успя нещо да наследи бебето, видяха му сметката при кръщавката, т.е. не на него, ами на подставено бебе, но това е друга дълга и широка.
Но въпроса е, че вероятно в Англия не е било по-различно, все пак норманите я превземат на някакъв етап и налагат своите закони, които са като тези във Франция.

# 18
  • Мнения: 927
А чичо се е вдъхновявал от "Прокълнатите крале" за Песента. Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 9 144
Всъщност и в Прокълнатите крале имаше диспут и разцепление по въпроса.

Малко теория от ЮК по въпроса
http://royalcentral.co.uk/blogs/the-primogeniture-paradox-the-po … humous-heir-54339

# 20
  • Мнения: 1 604
Не мисля, че Джон ще има жена. Най- много някой спонтанен акт с някоя дивачка или незаконно родена. Но не го виждам в семейно ложе.

# 21
  • Мнения: 380
Благодаря за темата. Много добре нарисуван Юрон.

Всъщност нали сега Баратеон са кралската династия, та Таргериените нямат реално право? Който и да е от тях (Джон, Дани, Егон), ще завземе трона със сила.

# 22
  • Мнения: 1 604
Стана въпрос кой е роден първи- Дани или Джон. Изглежда чичо е потвърдил, че Джон е с 8,9 месеца по- голям от Дани.
http://www.westeros.org/Citadel/SSM/Entry/1040
Има и интересни подсказки за Ашара.
Дано не поствам вече споделяна информация.

# 23
  • Мнения: 1 401
Благодаря за темата.

Освен Лиана да е родила второ дете на Регар Joy тя умира при второто раждане, или пък прави спонтанен аборт.... Така Регар присъства при раждането на Джон, свири, прави второ дете и колелото се завърта....
Вече и на мен ми се струва логично МАНС да е Регар. Така той има едно дете от Елия, едно от Лиана и едно от дивачка, т.е. трите глави на дракона. Дани има дракони и вероятно в даден момент тя ще умре, а децата на Регар ще яздят децата й Mr. Green

# 24
  • Мнения: 21
... а за Джон и самите Таргариени не знаят.


Аз пък допускам, че майстер Емон знаеше, че Джон е Таргериен. Имаше по-специално отношение към него, не защото е `убавец, нямаше как да види това.  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 27 179
На мен ми харесва теорията за Манс - Регар. Много даже.
Докато от HBO не изгориха на 100% истинския Манс, недвусмислено. Дано някой хубав ден Мартин напише, че книгата и сериала тръгват по съвсем различен път и че ще има страшно много разлики, ама надали...
Аз лично не вярвам Егон да е истинския Егон. Блекфир е според мен, а и твърде късно се появява в книгите от поредицата на чичо, за да играе някаква решаваща роля.
Аз лично бих се изкефил на връзка Джон-Аря. Но няма да стане. Най-вероятно в сериала ще захаросат нещата като съберат Джон с Денерис, дори и за малко да е... В книгите по-скоро ще е без жена и ще играе решаваща роля срещу Другите и битката срещу Краля на нощта. За мое съжаление има голяма вероятност да умре.

# 26
  • Мнения: 1 961
да се запиша и тук. от телефона съвсем обърках темите вече. Не е ли редно в новата книга да има и глава за Лиана? От нейна гледна точка? Аз си мисля дали не е възможно Мартин да раздели книгата на две както е правил и преди и да издаде така и последната част Mr. Green

# 27
  • Мнения: 9 144
Няма да има нови ПОВ герои, а тези които ги има в момента ги чака чистка.
За Лиана, Бран ще види каквото ни трябва, останалото ще разкажат Мийра или Хоуланд.

# 28
  • Мнения: 1 961
За чистката ясно. Хубаво щеше да е Лияна да си каже кое как е било. Правилно ли разбирам според Уики-то Лиана е била 2 години при Регар  ShockedОтделно той може ли въобще да се ожени за нея при положение, че вече има жена.

# 29
  • Мнения: 2 850
Не си спомням добре - онзи  рог , който изгори Мелисандра, истински ли беше или фалшив? Flutter

Общи условия

Активация на акаунт