Песен за огън и лед 25 - Unless you take the leap, you’ll never know

  • 65 540
  • 732
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 262
Може от всичко да кърви, но ако спойлерът от филма е верен, то най- вероятно е от раждане.
 Thinking
Нещо обаче все ме гложди. Какво правят в Кулата на радостта Артър Дейн и сие? Кого и от какво защитава? Малко ми е безсмислена тази схватка, в която умират много силни и достойни рицари от двете страни. И за какво?
Лиана и без това е умираща. Сина и / ако е такъв/ остава жив. Крепостта не е стратегическа, а и войната вече е поприключила.
 Thinking
Споменаването на бременността на Ашара Дейн в пета книга също е доста съмнително. Като придворна на принцесата би трябвало да е в КрЧ по време на събитията, не в Звездопад. От събитията в Харънхъл са минали около 3 години. Ако е забременяла от Нед, той със сигурност щеше да се ожени за нея. Тогава не е бил обвързан с никакъв дълг, а и войната не е съвсем започнала. newsm78

Ето моята теория / може да ви звучи абсурдна,но...оборвайте ме /
Ашара е бременна и ражда син на Регар. Не е нужно да е в Харънхъл, но малко преди  събитието. Това, че танцува с много мъже на турнира, може да е за да накара Регар да ревнува. Той е избрал друга по това време, която да роди третия дракон. След като разбира за бременността си Ашара се прибира в Звездопад и лъже, че детето е момиче и е на Старк / някой от тримата/. Към края на войната в даден момент детето е прехвърлено към Илирио / къде без него/в Пентос. Ако истинския Егон е с разбита глава благодарение на Планината, младия Гриф може да е дете на Ашара и Регар т.е Егон2.
Лиана ражда третия дракон. Артър Дейн и компания не са там за да я пазят. Там са за да и вземат детето и отведат на сигурно за тях място. Нед обърква плановете им и прибира Джон като свой син.
 Hug

# 661
  • Вестерос
  • Мнения: 38 354
Артур и сие пазят бъдещото дете на Принца си, как какво правят там  Rolling Eyes

# 662
  • Мнения: 3 735
Артър Дейн е кралски страж и най-добър приятел на Регар. Единствената роля на Кралската стража, е да пази с цената на живота си кралското семейство. Лияна по всичко изглежда, че е била омъжена за Принца. Съвсем нормално е, кралската стража да е там, докато Лиана ражда наследника на Регар.
Понякога нещата са точно такива, каквито изглеждат, без теории и главоблъсканици. Peace

# 663
  • Мнения: 262
От кого пази Лияна с цената на живота си? От брат и?  Wink Можеха да се разберат ,а не да се изтрепват.
От нищо не личи да са се оженили Р и Л!

# 664
  • Мнения: 3 735
Брат й е на страната на Узурпатора. Воюва рамо до рамо с приятеля си Робърт, който ненавижда Регар и плямпа глупостите, че е отвлечена и изнасилена. Как да се разберат?Артър Дейн е пратен да пази и е изпълнявал точно това
Това малка причина ли е?
 Регар не е имал копелета, за разлика от Робърт, който ги е ръсил навсякъде.
Мислиш ли, че точно ОП ще е копеле?
Пък и имаме и спойлер, но и без него това отдавна се подозира.

# 665
  • Вестерос
  • Мнения: 38 354
Пазят бъдещото ДЕТЕ!!!

# 666
  • Мнения: 3 735
Не е истина, че се налага да обясняваме защо Кралската стража пази Лиана и детето! Simple Smile

# 667
  • Вестерос
  • Мнения: 38 354
мхм, един много подходящ американски израз facepalm  Laughing

# 668
  • Мнения: 18 424
 И все пак и аз винаги съм се чудил - толкова ли Нед нямаше да смени позицията и да се мине на страната на Регар, ако Артър Дейн който му е добър приятел и брат на любимата му Ашара Дейн, му бе обяснил кротко как стоят нещата - че Лияна не е отвличана, нито изнасилвана, тръгнала е по свое желание, има дете от Регар, той ще направи преврат на Ерис и ще признае детето от Лияна, а може би - и ще се ожени за нея.
Ако бяха провели този разговор въобще нямаше да се налага да се бият, Нед Старк просто щеше да премине на страната на Регар.

Бащата и Брата на Нед, са убити от Ерис, а не от Регар, Регар е известен като велик рицар, ако Нед разбереше причините за постъпките ми и идеята му да прави преврат, вероятно би се присъединил към Регар. Приятелството с Робърт си е приятелство, но с Лияна са една кръв и плът.

# 669
  • София
  • Мнения: 669
Една кръв са, но Лияна е жена, в книгите, а и в сериала, ясно се вижда отношението към жените. Освен това Нед е човек на честта, надали би предал Робърт.

# 670
  • Вестерос
  • Мнения: 38 354
Именно

# 671
  • Мнения: 3 735
Не си представям как рицар от Кралската стража /и то не от онази жалка пасмина на Церсей, а от истинската Кралска стража от времената на Таргариен/ , ще води преговори за които не е упълномощен и ще оспорва нарежданията на Принца. Било е война, били са врагове и едва ли е имало значение кой е брат и кой братовчед.

# 672
  • Мнения: 18 424
 Аз пък си го представям много лесно. Робърт му е приятел , съгласен съм но пък АРтър Дейн също му е приятел, Нед, дори се е готвел за му става роднина- имал е вземане даване със сестря му Ашара, твърдя е било възможно да се оженят.. От друга страна неговата сестра е от  любовница на Регар, т.е. е от другата страна на барикадата, а не от тази на Робърт. И съвсем не съм съгласен, че жените съвсем не са били нищо - Има жени с власт като Церсей, Мелисандра и Олена Тирела както видяхме. Да, налагало им се е да я упражняват чрез съпрузи, синове, братя, братовчеди, любовници и т.н., но една жена е можело да се издигне дори в ония времена да не давам примери. има жени регентки на крале,  и какво ли още не.

 Лияна Старк не е някаква си там селянка, а дъщеря на един от най-могъщите феодали, предполага се, че думата й се чува,  най-малкот по въпроса за кото да се ожени, а любовникът й  не е някакъв тиквеник хванат от гората, а е самият престолонаследник на ЖТ

По въпроса дали е бил оторизиран АРтър Дейн да води преговори - няма как да знаем. Съвсем нормално би било Регар да оторизира който и да е от Кралската стража да преговоря с неговия бъдещ шурей , щом като взима сестра му за Жена, а рицарите които  пазят нея и детето са посветени. Още повече - след  като самия Дейн е бил в толкоав близки отоношения с Нед, че Нед е ухажвал сестра му, нормално би било Регар да оторизира А.Д. за преговори.

П.с. Висения и Ренира също доказват, че жените не са съвсем безгласни буква,  във Вестерос гласът на някои принцеси се е чувал досат силно.

# 673
  • София
  • Мнения: 669
Има много примери как не се чува думата на жените и то точно що се отнася до браковете, които са си чист бизнес. За Олена съм напълно съгласна, че е много властна, но пък тя няма съпруг, което също не е за подценяване, що се отнася до разгръщането на същата тази власт. А Церсей многократно, дори винаги, е свеждала глава пред баща си. Мелисандра пък си има религиозни оправдания, които да използва за действията си.

# 674
  • Мнения: 3 735
Да, много й се е чувала думата...щом е била "обещана" на Робърт. Самата Лиана не е искала този брак, знаеш много добре предполагам нейните думи към Нед.
Не съм останала с впечатление, че Артър Дейн и Нед са приятели. Да, Нед го е уважавал, предполагам Дейн също, но чак приятели.

Общи условия

Активация на акаунт