Какво да правя? Ще се оправи ли пишока? :oops:

  • 5 423
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 161
Аз съм на мнение, че трябва да се забелва.Дреме ми к`во мислят в Америка или Сусурлево.Преди месец заведох сина ми на хирург да го дръпне пишока докрай.що мръсотия излезеее, ужас.Всяка вечер пишата му се почиства старателно.Не мисля, че го тормозим с тази процедура, защото не мрънка изобщо.

И при нас беше така, голяма гнусотия. Ако трябва да чакам до 3 годишната му възраст , един Господ знае какво количество секрет ще има

# 16
  • Мнения: 650
Да,определено го заведи при педито.Абе много са им чуствителни пишоците на тези мъже бе.Че и от сега толкова грижи изискват ooooh!
Там е въпроса, че не изискват никакви грижи! Пишката ще се забели сама, когато и дойде времето - тоест от 4 г. нагоре. Ама необразованите ни педиатри ги мързи да четат. Това със забелването беше краткотрайна и отдавна отхвърлена практика в Америка и Западна Европа, която обаче нашите педиатри наложиха и докато си сверят часовниците още колко ли детски пишоци ще се сцепят от дърпане.
 #Cussing out

ха и на мен ми беше интерсна тази тема и добре че запитахте Grinning аз го цитирах защото съм съгласна. Онази статия също е ценна до момента за развитите страни. Това със забелването съм го чувала от БГ. Все си мисля че САщ се числи към развитите страни и педиатърът ми каза същото, както и на всички приятелки родили тук-до 2 години не го пипаите след това естествено ще се отлепи. Това което мноого ме изненада и искам да споделя-явно не бяхме информирани с мъжът ми-американците се обрязват при раждането-просто го смятат за нормално и преди да родя гинеколога ме попита и се засмя защото аз имах една физиономия сигурно Laughing и после беше момента дали това дете като порасне и болшинството като него са така  дали няма да има стрес в училище, но ние решихме да не го правим. и сега всяка вечер като го къпем придърпваме малко и мием, но не мисля че правим чак забелване и засега е наред вече близо година и половина и педиатъра казва че всичко е наред. Но истината е че по скоро са обрязани отколкото не са.. ей това ме учуди много... а аз си мислех че е повече религиозно, знаете какво имам впредвид... Накратко много мнения има по темата и каквото и да избереш ще те подкрепят и ще ти обяснят какво да правиш...

# 17
  • Мнения: 415
Аз имам опит и със забелване и без.
Кало на 6 месеца го заведохме на хирург, който ми каза: кво си правила, бе майчеее, нищо не си направила! Naughty  Дръпна го от раз и рев, рев, рев  Cry..... Почисти го и това беше. Каза да го поливам с реванол. Поливах, поливах, ама като се поду пишока, зачерви се, боли го, щом започне да пишка в памперса и реве та се къса. Намазах го с дефламол и гентамицин и се успокои. Но два дена си ревеше, щом пишка... Confused
После реших, че няма да пипам на Дани пишока. При него беше много мъничка дупчицата и аз само леко придърпвах кожичката назад, за да го измия и толкова. Бях сигурна, че има 100% фимоза и няма да мине без хирург. Сега почти половината главичка му е забелена и то без да правя нищо специално. Hug
Явно с времето нещата си идват по местата и природата си знае работата.

# 18
  • Мнения: 380
Lana2004 , и аз бях много учудена, но в САЩ наистина преобладават обрязаните. Правят го рутинно в болницата ако родителите изберат този вариант.
Иначе е вярно това, че тук се препоръчва да НЕ се забелва до 2 години, но всяка майка сама си решава естествено и от нея си зависи кога ще започне да го прави Peace.
И ние очакваме момченце, но не сме взели окончателно решение още. Най - вероятно ще е обрязан, за да не страда после когато порасне и е различен от останалите деца. Ако си бяхме в България, нямаше да го мисля, но тук е различно  Confused

# 19
  • Мнения: 2 673
Аз имам опит и със забелване и без.
Кало на 6 месеца го заведохме на хирург, който ми каза: кво си правила, бе майчеее, нищо не си направила! Naughty  Дръпна го от раз и рев, рев, рев  Cry..... Почисти го и това беше. Каза да го поливам с реванол. Поливах, поливах, ама като се поду пишока, зачерви се, боли го, щом започне да пишка в памперса и реве та се къса. Намазах го с дефламол и гентамицин и се успокои. Но два дена си ревеше, щом пишка... Confused
После реших, че няма да пипам на Дани пишока. При него беше много мъничка дупчицата и аз само леко придърпвах кожичката назад, за да го измия и толкова. Бях сигурна, че има 100% фимоза и няма да мине без хирург. Сега почти половината главичка му е забелена и то без да правя нищо специално. Hug
Явно с времето нещата си идват по местата и природата си знае работата.


много ми беше интересно това, което си писала.
нашата педиатърка каза до годината да не го пипаме, а сега като го видя - имал лека фимоза. Направо щях да падна. Отидохме при др. наша педи, тя каза леко да дърпаме , но във вана с бледорозов р-р на калиев перманганат и така дръпнато да стои пишлето в тази вода около 5 мин. После да мажем с Банеоцин, май беше. Така само седмица.
Малко се показа, но съвсем малко. Сега др. педи каза,че било недостатъчно и трябвал хирург. Направо полудявам с тази пишка.
Детето ми е на 1 г и 2 м и още нищо не е станало - сама не се забелва.
Та се чудих до кога е нормално сама да се забели?
Щото гледам ,че твоето е 2 м. по-голямо и половин главичка забелена? newsm78

# 20
  • Мнения: 967
По темата за забелването е писано вече толкова много ooooh! НО щом е нужно да го кжем още веднъж - никъде по света освен в БГ не се забелва - кожичката на децата си се отделя самичка между 2-5 годишна възраст. Насилственото забелване може да довде до наранявания и инфекции. Това го пише в много статии, които можете да намерите тук във форума. Аз понеже съм си ТОма Неверни след като изчетох всички статии предпочетох все пак да се консултирам с лекар, а да не се доверявам сляпо на Нета и
заведох детето при Доф. Бранков - шеф на децката хирургия в Пирогов - след като видя детето (пишлето не се бешезабелило никак на 1годинка) каза, че това е нормалното състояние и не трябва да се пипа, като повтори всичко, което вече бях прочела и което ви написах по-горе. Е кажете ми на едно от най-големите светила в България в тази област ли ще вярвате или на кварталното педи, което явно не си прави труда да се информира по въпроса. Rolling Eyes
Доц. Бранков каза, че от инициативите на майки и педиатри мнго деца са стигнали до обрязване, защото от насилственото дърпане така е наранена външната кожа, че освен да я изреже той друго не може да направи. Close

# 21
  • Мнения: 10 758
Аз имам опит и със забелване и без.
Кало на 6 месеца го заведохме на хирург, който ми каза: кво си правила, бе майчеее, нищо не си направила! Naughty  Дръпна го от раз и рев, рев, рев  Cry..... Почисти го и това беше. Каза да го поливам с реванол. Поливах, поливах, ама като се поду пишока, зачерви се, боли го, щом започне да пишка в памперса и реве та се къса. Намазах го с дефламол и гентамицин и се успокои. Но два дена си ревеше, щом пишка... Confused
После реших, че няма да пипам на Дани пишока. При него беше много мъничка дупчицата и аз само леко придърпвах кожичката назад, за да го измия и толкова. Бях сигурна, че има 100% фимоза и няма да мине без хирург. Сега почти половината главичка му е забелена и то без да правя нищо специално. Hug
Явно с времето нещата си идват по местата и природата си знае работата.


много ми беше интересно това, което си писала.
нашата педиатърка каза до годината да не го пипаме, а сега като го видя - имал лека фимоза. Направо щях да падна. Отидохме при др. наша педи, тя каза леко да дърпаме , но във вана с бледорозов р-р на калиев перманганат и така дръпнато да стои пишлето в тази вода около 5 мин. После да мажем с Банеоцин, май беше. Така само седмица.
Малко се показа, но съвсем малко. Сега др. педи каза,че било недостатъчно и трябвал хирург. Направо полудявам с тази пишка.
Детето ми е на 1 г и 2 м и още нищо не е станало - сама не се забелва.
Та се чудих до кога е нормално сама да се забели?
Щото гледам ,че твоето е 2 м. по-голямо и половин главичка забелена? newsm78
Тя говори за големия си син, който е на 5г.  bouquet

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Сега аз ще ти кажа какво мисля при твоя случай,не мога да ти кажа трябва или не трябва да се забелва,аз лично го правех известен период,а после лекар го направи до половината но така и не отидох да повтоври процедурата засега нямаме проблем с ''гордоста''
Но във вашия случай мисля че нищо не сте скъсали а просто сте свалили кожичката от едната страна а от другата не, в смисъл че татито е дръпнал по силно от едната страна така от едната стана остава кожичката слепнала а от другата стои оголено.
Пиша ти това защото и аз се бях шашнала че сме я свършили същата и го заведох на лекар който забели и от другата страна.
И независимо от всичко за да се успокоиш отиди на лекар,мен личната ме прати на хирург но при вас може би педиатъра ще е компетентен.
Усмивки от мен и здраво детенце

# 23
  • Мнения: 415
За малкия става дума.
Големия го водих на хирург.
Малкия е с наполовина забелен пишок, ама как стана  newsm78.....
Когато бяхме в болница - беше на 5 месеца, помолих да му го погледнат /така и така сме там/ и казаха, че е рано и да не го пипам - само да мия и че му е стагната кожичката...
Мих подръпвах, мих , подръпвах.....понякога между главичката и кожичката излизаше секрет като перличка и когато се отделяше на това място се отлепваше кожичката /дали стана ясно? Embarassed/....
Малкият сега е на 1г.4м. и е с наполовина забелен пишок.
 

# 24
  • Мнения: 2 673

Мих подръпвах, мих , подръпвах.....понякога между главичката и кожичката излизаше секрет като перличка и когато се отделяше на това място се отлепваше кожичката /дали стана ясно? Embarassed/....
Малкият сега е на 1г.4м. и е с наполовина забелен пишок.
 

и аз така правя, но въобще не се отделя, като залепено стои Thinking

# 25
  • софия
  • Мнения: 757
И аз като някои мами смятам,че пишока е добре да се забелва.Ние започнахме когато малкия стана на 1 месец.Тогава педиат.го дръпна леко,след което Ицо цял ден пищеше когато пишка,но само до вечерта.Мисля ,че някъде 6 месец го дръпна още повече.До край го забели на консултацията на 1 месец.И така сега вече пишока е изцяло забелен....
А при дърпането не сме го мазали с нищо....

# 26
  • София
  • Мнения: 2 045
Цитат
И ние очакваме момченце, но не сме взели окончателно решение още. Най - вероятно ще е обрязан, за да не страда после когато порасне и е различен от останалите деца
Обрязването при aмериканците е това, което е забелването при нас.
Колкото и медицински обосновани изследвания да са против обрязването, то продължават да съществуват. Поради не знам как да се изразя най-правилно - човешката глупост.
Точно както и забелването.
Появява се една грешна теория. Налага се. И после се оказва че е обсолютно грешна, но веднъж наложена е много трудно да се премахне.
Отдавна в Америка излезе истината наяве - обрязването е резултата от "хистерията по мастурбацията" в Америка, незадълбочени изследвания върху функциите на мъжкия полов член и няколко грешни теории.
Въпреки че процента на обрязаните спадна от 87% в средата на осемдесетте, до 65% в наше време, все още процента е много висок.
За тези, които се интересуват да погледнат тук:
http://www.circumcision.org/satisfied.htm
http://www.circumcision.org/adults.htm
http://www.circumcision.org/foreskin.htm
http://www.mothersagainstcirc.org/

За хората със здрави нерви мога да дам и връзки със снимки и филмчета от самата процедура.
След като ги изгледате на 50% от тия които мислят да обрязват децата си ще им изчезне тая мисъл моментално.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 5 658
Добре де за забелването има 100 мнения и още толкова статии. Писа се, писа се има написано да се чете, но уви...... Колкото до проблема в темата и аз мисля, че няма нищо скъсано ами просто от едната страна се отлепили. При нас стана същото, но не съм дърпала а докато го миех просто от едната страна се отлепи. Ако знаеш как се шашнах, ей така от нищо просто си се отлепи кожичката. Писах на Бърди и той ми каза, че всичко е ок. Щом малкия не го е боляло и изглежда добре. Взех Витамерфен да мажа пишока и всичко си беше наред. Но за да си спокойна идете пак на лекар да ви види.

# 28
  • Мнения: 8 585
Аз съм на мнение, че трябва да се забелва.Дреме ми к`во мислят в Америка или Сусурлево.Преди месец заведох сина ми на хирург да го дръпне пишока докрай.що мръсотия излезеее, ужас.Всяка вечер пишата му се почиства старателно.Не мисля, че го тормозим с тази процедура, защото не мрънка изобщо.
Не се произнасяйте толкова категорично за теми, от които и понятие си нямате. Въпросът не е до "дремене", а до знание и професионализъм.

"ЗАБЕЛВАНЕТО" е варварска процедура, и тези които я практикуват извършват престъпление срещу собственото си дете. Важи и за медицински лица също!
 smile3513 bash

# 29
  • Мнения: 8 585
Добре де за забелването има 100 мнения и още толкова статии.
САМО ЕДНО (1) МНЕНИЕ СЪЩЕСТВУВА!. Не се пипа нищо без нужда!
"Забелванията" са ВАРВАРСКИ акт на недоучени, незнаещи и аматьори!

Общи условия

Активация на акаунт