Взаимоотношения с майката на приятеля ми

  • 11 596
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36 088
ако искаш момъка, стискай зъби и се опознавайте с майка му
не прощавай, не забравяй, но стисни зъби, затвори очи и т. н.
тя му е майка и винаги ще му бъде такава независимо той как се е държал с нея заради теб
след ред години неизбежно ще стигнете до "заради теб се отказах дори от майка си, а ти сега каква си ..."
ако чак толкова не я искаш, намери си друг

Последна редакция: вт, 05 юли 2016, 15:41 от bubanka

# 16
  • София
  • Мнения: 24 839

Лично аз, не бих продължила връзка с подобен мъж.
ТОЙ е бил човекът, който е трябвало още в зародиш да пресече всякакви нейни опити за тормоз.
Той не го е направил, дал е пас и се е скатал в очакване всичко да мине-замине.
За мен подобно поведение е слабохарактерно и не говори добре за човека.А и е предпоставка за бъдещи проблеми.
Е, останала си с него, значи си приела, че и родата му е част от него.Ако отказваш контакти с майка му, ти ще излезеш лошата и гадната....ще те изкарат злопаметна, злобна, неотстъпчива, нежелаеща да прости.
Нямаш много полезни ходове, ако си решила твърдо да останеш в семейството му.
Искаш или не, ще се наложи да имате поне стандартните, "протоколни" взаимоотношения.


Много ми е интересно- как си представяш проявата на силен характер и пресичането в зародиш на простотиите ѝ?
Да я смели от бой?
Да я хвърли през балкона?
ПП. Каква излезе тя- след всички заклинания и обяснения, че се омъжваш за НЕГО, а не за влизаш в семейството му, се оказва обратното!? Mr. Green

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
А тя ще дойде ли да ти поиска извинение или госпожата просто е заявила, че вече е готова да те приеме като жената на сина й и ти трябва да си готова с радост да я видиш? Simple Smile

Да се постарае малко, ако иска да имате някакви отношения.

# 18
  • Мнения: X
Омъжваш се за НЕГО и не влизаш в семейството му, но няма начин да живеете все едно родителите и най-близките му роднини не съществуват. Къде повече, къде по-малко, пряко или косвено те влияят на взаимоотношенията ви.

# 19
  • София
  • Мнения: 24 839
Така е, разбира се, но трябва да се появят сто странични теми, че да се прокраднат нормалните разбирания, без изхвърляниците от темата за свекървите. Hug

# 20
  • Мнения: X
Като се заизхвърлят и от двете страни и стане мазало...

# 21
  • Мнения: 11
the wishmaster

Не сме стигнали до етап женитба, не съм го споменавала никъде, но това може би предстои в някакво бъдеще. Все пак се предполага, че аз самата трябва да имам всна позиция какво да е отношението ми към нея, а към този етап е доста трудно  ooooh!

ПС: Харесвам nick-а ти, както и NW  Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 28 863
Аз не бих имала никакви отношения със същество като родителката му. Независимо брак или не.

# 23
  • Мнения: X
the wishmaster

Не сме стигнали до етап женитба, не съм го споменавала никъде, но това може би предстои в някакво бъдеще. Все пак се предполага, че аз самата трябва да имам всна позиция какво да е отношението ми към нея, а към този етап е доста трудно  ooooh!

ПС: Харесвам nick-а ти, както и NW  Laughing
От доста години сте заедно и, ако нещата отиват към женитба или постоянно съжителство, ще трябва да си наясно дали ще можеш да понесеш тази жена да е част от живота ти (директно или не). Като се появят деца, тя ще им е баба.
Скрит текст:
NW не е NW без Таря  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 1 178
Аз живях със свекърва, която ме мрази. Преустанових контактите с нея, моят мъж все още вярва, че ще се сдобрим. НО ако тя беше се държала като жената, която описваш - БЕГАЙ докато е време. Тя после ще обсеби и детето. Те тези луди хора си вярват и тормоза ще продължи - ще говори глупости и ще си вярва, в един момент и приятелят ти ще почне да и вярва - дал и е кръв  #2gunfire

# 25
  • Мнения: 9 808
Доколкото разбирам, майката се е държала така заради предразсъдъци, а не защото реално сте се познавали?

Може наистина да е видяла, че нещата не са точно такива каквито си ги е представяла или просто да се пробва по друг начин да постигне своето. Съмнявам се да съжалява наистина, защото в нейните представи е защитавала сина си.

Аз как бих постъпила, бих пасувала да видя каква е реално ситуацията. Няма да се конфронтирам, но и няма да правя стъпки за сближаване. Топката все да е в полето на свекървата ми е мисълта.

# 26
  • Мнения: 11
Windekind

Права си. Никъде не споменах, че ние реално не се познаваме. Нямало е първа среща като при нормалните хора.
И аз вярвам, че се е вкарала яко във филм, заради предрасъдъци, от който иска да се измъкне чиста, нооо...

# 27
  • Мнения: 615
Прекалено много внимание й отделяте. Приятелят ти и еднорози може да иска да яздите двете, похапвайки захарен памук, но в крайна сметка той е на "мама детето", а тя на теб ясно ти е показала вече, че не те уважава..Какво остава пък за обич и разбирателство. На твое място й вкарвам игнора и точка. И ясно бих обяснила на момъка, че не желая комуникация с майка му и настояването от негова страна е излишно. Живеете сами, не е нужно тя да ви е в устите всяка минута. Сменяш си номера пък нека да звъни. Все едно не съществува, избягвай всякакви възможности двете да се засечете. А ако приятелят ти е мъж на място ще уважи решението ти и ще спре да подклажда огъня.

# 28
  • Мнения: X
Кофти момент настава, когато се появи дете. И се започва:"Ама тя му е баба. Как можеш да лишаваш детето от баба и т.н., и т.н." И наистина, няма как майката да взема еднолично решения за детето. Значи, може да се наложи детето да контактува, при това редовно, с въпросната баба. И става една....пффффффф!

# 29
  • Мнения: 615
Ми мъжа да си води детето при нея, пък да си го и прибира. Не е нужно авторката да ограничава мъжа си или евентуалното им дете, или който и да е друг от контакти със свеки. По същата линия нито мъжа й, дито детето могат да я задължат да общува с човек, който се е постарал да унижи и стресира авторката.

Общи условия

Активация на акаунт