Проблеми с ходенето на градина

  • 2 724
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Моята дъщеря също имаше такава криза януари месец. На ясла тръгна на почти 2г, после в градината никога никакви проблеми от сорта на ревове и т.н. До януари когато една сутрин ревна. Откачих, питах, разпитвах, проучвах... никой и нищо различно, никаква причина видима за мен. Нейните обяснения приключваха с ; Само теб обичам и само с теб съм щастлива; и толкова. Thinking Продължи 3 седмици, прекарахме ги в разговори и ровене и изведнъж всичко приключи. А изпадаше в истерии каквито никога по никакъв повод не е правила.
Това за деленето от заниманията е пълна глупост. Какво значи не му е интересно, едва ли е единствения в групата дето знае нещата за които учат. Бих говорила и настоявала това да не се случва повече. Напълно естествено е деца с разлика до година да имат знания на различно ниво в съответните области.

# 16
  • Мнения: 2 556
Причина винаги има, синът ми също цялата първа година ходеше с голямо нежелание (тръгна на 3 г. направо на градина с голям рев). На тържествата не можеха да го накарат да се включи по никакъв начин. Само на това за Нова година се изказа пред всички, че не му харесват микрофоните и не иска да пее, това му беше изявата.  bowuu Повечето време си го гледаше баба му, да не го травмираме с градината.

После направиха някакви размествания и се наложи следващата година да отиде в друга група с други учителки, детето тръгна с желание и оттогава проблеми не сме  имали! Впоследствие той се отпусна да ми разкаже, че госпожите в първата група били "лоши", а леля Краси веднъж му казала да не яде допълнително, защото ще стане "дебел като прасе"  Confused (за което съответно децата го майтапили известно време и той съвсем го приел навътре). Освен това госпожите в първа група редовно ми натякваха в началото, че синът ми е "единственото дете, което не се облича и обува само", като че ли това е нещо супер страшно, това той го усвои постепенно, но явно доста са го юркали да бърза след спането. Така че понякога дори от подобни "дреболии" детето губи желание да стъпва в детската. Хубаво е ако може да се разбере причината и съответно детето да се отпусне и да бъде доволно, когато ходи в градината. Успех!

# 17
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Наистина ако причината е в учителките, те няма да кажат, че има проблем я. А детето няма да посмее да сподели, както и детето на Tess Ако има възможност да смениш групата???

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
За мен причината също е заради госпожите от личен опит ти го казвам,говори им директно не може да го делят от другите деца,що за глупост детето не е виновно че знае повече,трябва да измислят някое занимание което да му е интересно.
При нас го имаше проблема че не можел да оцветява и драскал,и не му даваха да го прави много му беше мъчно на детето и все ме караше да го науча за да не му се карат.
Само че след разговор с госпожата която заместваше титулярката и ги правеше тези изпълнения,сега детето вместо да оцветява се занимава с пластелин и също е в играта,сега вече нямаме проблем даже започва да се научава и да оцветява и много се радва.
А за по горна група незнам все пак е по малък и да не стане още по лошо но ти си знаеш.

# 19
  • Мнения: 1 063
Аз си мислех, че малко деца плачат ама нейсе...Няма да обяснявам, че сме минали през същото и проблема беше в госпожата.Синът ми имаше дори кошмари, а аз си съсипах нервната система-наказваше ги, свирише им със свирка, караше го да си изяжда всичко,въпреки моето предупреждение, че много неща не яде и повръща, а на обяд като отивах да го взема започваше да реве от щастие, че съм отишла...Сложих край на този кошмар като си го прибрах обратно вкъщи, а на следващата година се уредихме (знаете как е в София) в друга детска градина и не искам да казвам голяма дума, но госпожите са невероятни.Сутрин си проплаква от лиготия,защото там все пак трябва да слуша, но не се опъва и нищо от онова, което беше преди.(Незнам дали има друга луда като мен, но аз нарочно минавах покрай детската, за да се убедя сама в онова, което казваше детето и беше право !)

# 20
  • Мнения: 1 425
Много Ви благодаря мили МАМИ,за дадените съвети.Аз съм от Варна и тук също има голям дефицит на места.За местене в друга градина не мага и да мисля дори.Снощи имах среща с директорката и за мое най-голямо учудване тя взе много присърце проблема.Тя ме посъветва да не сменям групата , защото това ще е допълнителен стрес за детето ми.Все пак сега има много приятели в групата и ако го разделя от тях съвсем маже да не иска да ходи.Днес директорката ми обеща че лично ще присъства на уроците за да види,какъв е проблема и днес след обед ме повика пак при нея.А когато отидох тази сутрин да го водя тя ме чакаше в групата и говорихме с госпожите/много странно за една директорка НАЛИ????/  bouquetТе обясниха същото,че на синът ми му било страшно скучно,защото той наистина е достаааа,по напред с материала/за което само аз съм си виновна/.Директорката каза че ще го наблюдава днес през уроците и ще прецени той с какво да се занимава през това време.А между временно аз спирам в къщи да го уча на каквото и да е,че май аз съм я оплескала.Но какво да правя като детето ми не гледа детски филмчетта под никакъв вариант,той не играе с играчки и просто не се занимава с нищо за неговата възраст. newsm78 newsm78 newsm78Само иска да пише,рисува,учи се да срича/азбуката я знае отдавна-писменно и словом ,ха кажете сега как да го накарам да гледа филмчета ,като казва че са за бебета/сякъш той е много голям/ Naughty

# 21
  • Мнения: 1 413
Берина, не си мъчи детето, продължавай да си го учиш - щом е будно дете, защо да го дърпаш назад! Смятам, че директорката ще се намеси конструктивно! В нашата градина директорката също е много отзивчива и когато съм се обаждала е реагирала своевременно и адекватно! В групата на моя син за мен проблемът е не в госпожите, които са с голям опит и много мили, а в лелята - нахакана и както ми обясни, че "не е длъжна да се съобразява с никого" - тя го притеснява, но при нас има напредък след разговор миналата седмица и се надявам да вървят нещата към по-добро! Желая и на вас това!  bouquet

# 22
  • Мнения: 1 425
Ох ,дано наистина да се поправят малко нещата ,защото това си е живо мъчение,както за детето така и за нас.Днес сутринта няколко майки от групата си говорихме/всяка сутрин ходим на кафенце и си бъбрим/та те ме посъветваха да се консултирам с детски психолог- даже намерили телефона на доста добра детска психоложка.Че се чудя сега дали да не отида просто на една консултация? newsm78.Защото ,честно да Ви кажа страшно ми е болно ,че детето ми не се държи като дете ,а като..... newsm45 newsm45 newsm45И другите майки са го забелязали това ,защото той видимо и доста се отличава/в смисъл на 3.5г е и е 115см.висок и тежи 22кг./Е то това няма много голямо значение за мен,но за него има защото той е най-едрия в групата и се мисли за батко  NaughtyКАВО ДА ПРАВЯ НЕЗНАМ,ЩЕ СЕ ПОБЪРКАМ Whistling Whistling

# 23
  • Мнения: 1 063
berina,мисля, че си щастливка с толкова будно дете,не се притеснявай излишно и не показвай тревогите си пред детето, защото това ги натоварва, а и са умни дяволчетата и знаят как да ни манипулират.Консултация с психолог можеш да направиш няма нищо срамно, аз също водих моя, че е направо неукротим вкъщи, това е за наше успокоение.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
berina ,какво по хубаво от това че имаш дете което е любознателно,та ти може би отглеждаш един малък гений,аз лично бих серадвала в нашата група да има такива деца и да го давам за пример на моят разбойник.
Може би докато другите правят нещо което не му е интересно,да го питат и да му дават да рисува или да пише неща които да го увличат,така и на другите деца може да им стане интересно и вместо да е единствен да ги дръпне напред.
Моето дете също не гледа детски филмчета а само животни и ги имитира,знае почти всяко животно какво прави и какво е.И като се върне с интерес разказва как някове дете не знае какво е дадено животно и това му се струва забавно и странно.
Виждам,че си много притеснена но не спирай детето нищо не си оплескала,и аз да бях и аз щях да уча детето си ако видех че проявява интерес.
Айде много усмивки от мен и пиши как се развиват нещата,вярвам че щом директорката е толкова заангажирана ще намерите решение

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 605
Майче, мисля, че си постъпила много добре като си се обърнала към директорката, а това, че тя откликва на проблема ви наистина е похвално.
Според мен проблемът е в методите на работа на учителките. Сега сигурно ще ги постегнат, а после и ти трябва да следиш да не занемаряват детето ти. Това отделяне настрана е много опасно. Така препатихме и с моето момченце - учителките не можеха да се справят с него, бил палав и все го наказваха и изолираха, което накара децата в групата да странят от него. Нашите проблеми започнаха след смяна на групата - това, което аз не прецених добре е, че смяната на група е голям стрес за детето.
Мисля, че щом ви е забавно да учите двамата заедно, не бива да лишаваш детенцето от това удоволствие.

# 26
  • Мнения: 1 425
Здравейте момичета ,ИЗВИНЯВАЙТЕ че не писах но интернета ми се беше скапал нещо и току що влизам във форума Twisted Evil.Снощи говорих с директорката и мисля ,че е успяла да разбере проблема на сина ми.Присъствала е на уроците и наистина на детето ми му било абсолютно безразлично,защото той наистина е бил доста напред с материала.Обаче досега не е било толкова голям проблем,защото неговата госпожа наистина го е деляля,но му е давала да се занимава с друго и на него му е било интересно.А от около месец неговата госпожа е в болнични и има заместничка,която буквално го оставяла настрана да си седи на столчето като наказан.И той за това не искало да ходи детето/ама кой да се сети,хем виждам че има заместница и хич не ми мина през ум/ Embarassed EmbarassedИ вчера директурката му е дала да прави нещо друго и той снощи беше много щастлив. LaughingТази сутрин стана рано-рано и гледам почна да се облича и ми каза ,че се готвел за градина Hug Hug.Бях шашната.Обаче миличкият ми си мисли ,че директорката пак ще е там/дано няма ново разочерование/Аз разбира се му обясних ,че тя няма да е там,но госпожата няма да го остави да скучае.Той каза-"Ще видим бе мамо,обаче ако пак ме накаже повече няма да ходя" #2gunfire/стоенето на страна от другите деца за него е наказание/Ще видим днес какво ще стане?

# 27
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Здравейте момичета ,ИЗВИНЯВАЙТЕ че не писах но интернета ми се беше скапал нещо и току що влизам във форума Twisted Evil.Снощи говорих с директорката и мисля ,че е успяла да разбере проблема на сина ми.Присъствала е на уроците и наистина на детето ми му било абсолютно безразлично,защото той наистина е бил доста напред с материала.Обаче досега не е било толкова голям проблем,защото неговата госпожа наистина го е деляля,но му е давала да се занимава с друго и на него му е било интересно.А от около месец неговата госпожа е в болнични и има заместничка,която буквално го оставяла настрана да си седи на столчето като наказан.И той за това не искало да ходи детето/ама кой да се сети,хем виждам че има заместница и хич не ми мина през ум/ Embarassed EmbarassedИ вчера директурката му е дала да прави нещо друго и той снощи беше много щастлив. LaughingТази сутрин стана рано-рано и гледам почна да се облича и ми каза ,че се готвел за градина Hug Hug.Бях шашната.Обаче миличкият ми си мисли ,че директорката пак ще е там/дано няма ново разочерование/Аз разбира се му обясних ,че тя няма да е там,но госпожата няма да го остави да скучае.Той каза-"Ще видим бе мамо,обаче ако пак ме накаже повече няма да ходя" #2gunfire/стоенето на страна от другите деца за него е наказание/Ще видим днес какво ще стане?
Браво на вас. Дано наистина нещата да се оправят.

# 28
Мами, кажете, какви са заниманията на три годишните деца в детската. Защото, като чувам за "отделянето" на по-напреднало дете, доста се поуплаших. Ние тръгваме септември на детска на 3,5 години, а дъщеря ми вече знае всички букви, за броене, познаване на цветове, фигури да не говорим.  може би трябва да я запиша в по-горна група. Но от това не следва ли, че трябва ад тръгне на училище на 6

# 29
  • Мнения: 22 908
Искам да питам нещо,не по темата.Моето дете от 4 дни е на градина.Първите 2 дни не плака,но вчера и днес-ужас,направо истерия.Аз така го оставям там/дере се откакто стане сутрин,до градината/ Давам го на госпожите и тръгвам,но го чувам как крещи до портала на двора.Супер гадно се чувствам,той така ме умолява да не го водя.Госпожите казаха,че е нормално и ще свикне за 10-ина дена.Там слушал и взимал участие в игрите.Но за мен е ад да го виждам как страда.Кажете как да го преодолеем.

Общи условия

Активация на акаунт