Мартенчета 2017

  • 54 422
  • 720
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 204
Ох, тези болки са кошмарниии. Нямам търпение да отида на лекар и да попитам дали е нормално, и дали всичко е наред.

myrcheta, аз съм пушачка, 1 кутия за 2 дни си пушех по принцип (на моменти 1 кутия на ден). Откакто видях втората чертичка ги намалих на 1-2 макс. на ден, а както и често ми се гади не си и помислям за тях цял ден, но когато ми е добре ... все за това мисля  Sad Не пия и кафе вече, защото пия ли и автоматично ми се допушва. Ти пушачка ли си? Как се справяш?
Пушачка съм по повече от кутия на ден,сега уж съм ги намалила много,но знам че трябва да са нула.Без кафе не мога да функционирам, поне сутрешното, но проблемът е че с кафе без него,все ми се пуши и се чувствам адски виновна.Не ми прилошава от нищо още.


Хич и не разчитай да почне да ти се гади и така да ги спреш. Аз с миналата бременност ги спрях от раз ( пушех по кутия и половина на ден), когато разбрах,че съм бременна и нямам намерение да ги започвам отново. Не ми се е гадило изобщо от нищо през цялата бременност. Необходимо е само и единствено воля!
О,не разчитам на гаденето,споделям само че не ми се гади.

# 31
  • Мнения: 152
Здравейте и от мен! Казвам се Ивелина, имам си едно момиченце на 4г и 10м. и с нетърпение чакаме второто си дете термина е 14.03.2017г. Бях в понеделник по спешност на преглед зареди непрестанните  болки в корема, първо отидох в 1 аг Света София там ми казаха че плоден сак няма и най- вероятно е извън маточна бременност.. и от там един рев.. добре че дойде една приятелка и ме заведе в Щерев там установиха бременност в 5г.с. изписаха ми нош-па 3х2 и фолиева киселина 2х1. Имам час за 20.07. надявам се да се чуе сърчице. Лека и без проблемна бременност на всички!  bouquet bouquet bouquet

# 32
  • Мнения: 5
Здравейте бъдещи мами и от мен!
И аз скоро видях две чертички на теста, въпреки че бях сигурна в резултата много преди закъснението на цикъла ми (на лице бяха всички симптоми). В петък ми предстои първият преглед и съм доста притеснена, защото не зная какво да очаквам, как преминава въпросният първи преглед! Ще бъда благодарна на запознатите вече, да разкажат малко  по-подробно .
Иначе по мои изчисления с помощта на Интернет, терминът ми се пада на 17март Simple Smileно да видим и какво ще каже докторът.

# 33
  • Мнения: 275
Здравейте,
И ние видяхме 2 чертички и отидохме на лекар. За сега сме в 7ма седмица, а терминът ми е на 03.03.2017! За мен това е втора бременност - имам дъщеря на 2год. 6месеца Simple Smile ! Първият преглед е вагинален и така до БХС и ФМ в 12 седмица. Консултациите са едномесечни- ако не се налага нещо извънредно! Simple Smile Желая ви лека е безпроблемна бременност и пухкав финал! :*

# 34
  • Мнения: 31
При мен първия преглед беше само видеозон и ми каза да изследвам щитовидната жлеза. В петък пак съм на преглед да погледне резултатите.

# 35
  • Мнения: 275
Здравейте,
То пак е видеозон, само че вагинален Simple Smile т.к. бебето е много мъничко и не може още да се чуе ритъм Simple Smile и така прегледа е по- обстоен. Но всеки лекар си има практика как да процедира Simple Smile

# 36
  • Варна
  • Мнения: 210
С вагинален видеозон гледат само, ако отидеш много рано, от 7-8 седмица нататъка с коремен. Мен две бременности нито веднъж не са ме гледали с вагинален, а и не предпочитам.
 sanshiela, на първия преглед най-важното, което гледат лекарите е дали не е извънматочна бременност. След около две седмици пак ще си на преглед и след 10-та седмица някъде те записват на женска консултация.

# 37
  • Мнения: 85
При мен АГ първо опита с коремен, но каза, че е много рано за него и ме попита дали съм съгласна за вагинален и се съгласих, тогава се видя и сакчето, от следващия път вече само с коремен. Много е вълнуващо и нямам търпение да дойде 19.07 - тогава ми е втория преглед, че да видя на къде се движат нещата и дали ще си видя точицата, че миналия път нищо не видяхме в сака  Cry

Nani04, защо те изпраща да си изследваш щитовидната жлеза? Просто профилактично ли? Аз имам проблем от дете с щитовидната жлеза и след прегледа, ако вече на 100% се види, че сака е пълен и има ембрионче ще се започват безкрайните ми прегледи и при ендокриноложката ми, нооо няма как  Simple Smile

# 38
  • Мнения: 5
Много благодаря на всички за подробната информация, вече съм една идея по-спокойна. Simple Smile

# 39
  • Мнения: 218
Здравейте.
Моя термин е на 11.03.2017 Simple Smile
При първия преглед видяхме само плоден сак сега на 22 отново съм на преглед и се надявам вече да видим ембрион.Заради болки ми изписаха но шпа и утрогестан заради това,че плодния сак е ниско в матката.
Забременях след стимулация с клостилбегит и се надявам всичко да е наред. Simple Smile

# 40
  • Мнения: 31
При мен АГ първо опита с коремен, но каза, че е много рано за него и ме попита дали съм съгласна за вагинален и се съгласих, тогава се видя и сакчето, от следващия път вече само с коремен. Много е вълнуващо и нямам търпение да дойде 19.07 - тогава ми е втория преглед, че да видя на къде се движат нещата и дали ще си видя точицата, че миналия път нищо не видяхме в сака  Cry

Nani04, защо те изпраща да си изследваш щитовидната жлеза? Просто профилактично ли? Аз имам проблем от дете с щитовидната жлеза и след прегледа, ако вече на 100% се види, че сака е пълен и има ембрионче ще се започват безкрайните ми прегледи и при ендокриноложката ми, нооо няма как  Simple Smile

Просто профилактично, защото до сега не съм се изследвала.

# 41
  • Мнения: 21
Здравейте и от мен. И аз видях двете чертички. Още не съм ходила на преглед, но според калкулаторите термина ми е на 10 март. Имам момченце на година и девет месеца.
Леко бременеене на всички и здрави бебчета на финала!

# 42
  • Мнения: 22
Здравейте бъдещи мами... и при мен се показа втората черта на теста ( след  една година чакане  Laughing ) Понеделник ще ходя на лекар..но според това кое си сметнах трябва термина да е 17.03 2017.
Нова съм в тези форуми и ще ми бъде много приятно да си споделяме мнения..  Grinning Laughing Crazy

# 43
  • Мнения: 135
Привет отново! При мен нещата се развиха неблагоприятно.. за съжаление.. А може би рано съм се зарадвала? Както споделих, работя в тежка среда с физически труд и психическо напрежение. Вчера изкървях първоначално оскъдно, след което-като при МЦ.Правих кръвен тест - 13,80. Посетих АГ по спешност, на ехографа се видя единствено удебелена маточна стена . АГ каза че кървенето не било от там.... ? Изписа ми куп лекарства, каза ми да ги пия 2 дни и в събота-отново кръвен тест. Но снощи се засили и е направо като МЦ. Спирам всякакви лекарства и не смятам да правя каквито и да е тестове. Живот и здраве , когато се решим отново,  бих изчакала повечко време и бих спряла веднага работа, не че и това е гаранция, знаем, но поне ще знам, че съм направила всичко, зависещо от мен  Wink Защото сега разочарованието е огромно ..
Лека и безпроблемна бременност на всички!

# 44
  • Мнения: 31
Привет отново! При мен нещата се развиха неблагоприятно.. за съжаление.. А може би рано съм се зарадвала? Както споделих, работя в тежка среда с физически труд и психическо напрежение. Вчера изкървях първоначално оскъдно, след което-като при МЦ.Правих кръвен тест - 13,80. Посетих АГ по спешност, на ехографа се видя единствено удебелена маточна стена . АГ каза че кървенето не било от там.... ? Изписа ми куп лекарства, каза ми да ги пия 2 дни и в събота-отново кръвен тест. Но снощи се засили и е направо като МЦ. Спирам всякакви лекарства и не смятам да правя каквито и да е тестове. Живот и здраве , когато се решим отново,  бих изчакала повечко време и бих спряла веднага работа, не че и това е гаранция, знаем, но поне ще знам, че съм направила всичко, зависещо от мен  Wink Защото сега разочарованието е огромно ..
Лека и безпроблемна бременност на всички!

Много съжалявам,че ти се е случило! Разбирам те много добре как се чувстваш в момента... Пожелавам ти следващия път всичко да е наред. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт