Мартенчета 2017

  • 54 535
  • 720
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 275
Момичета, не се карайте Simple Smile Това са глупости... объркването идва от това, че двата прегледа като ехографска процедура са едно и също... И лекарите си ги наричат ги наричат ФМ  на плебейски език Simple Smile Но процедурно са еднакви, с първата бременност и аз се чудих какво става... Сега знам.. аз трябваше днес да съм БХС, но е станало струпване на часове и ме помолиха да е в понеделник Simple Smile
Благодаря за инфото на първа страница :*

# 691
  • Мнения: 6 548
Свикнах да чета много и от няколко източника, а също и да питам много, колкото и да съм досадна за лекарите (повечето се радват, за тях това значи, че се интересуваш), откакто в една известна репродуктивна клиника ни хвърлиха на вятъра хиляди, изгубиха ни една цяла година и ни похабиха нервите. И всичкото това от неинформираност и незнание какви въпроси да задавам. Защото тогава не четях - ако бях си направила труда нямаше изобщо да се ориентирам към тази клиника. Но нищо, беше ми за урок и вече се ровя много подробно за всичко важно за мен.
Инфото, което поствам тук е проверено и специално за предмета на " спора" съм говорила със специалист по прентална диагностика, а не с кварталното АГ. Радвам се, че съм била полезна на някого, това ми е целта.
Но малко ми стана обидно от тона и доста се натоварих, а влизам тук, за да постигна обратното и ако мога да помогна като споделя това, което аз съм научила.
Ще видя по- нататък дали ще следя новата тема, не ми се сърдете Simple Smile

# 692
  • Мнения: 1 800
Хормони, това е думата - правят ни по-заядливи и по-обидчиви Peace Електра, не се натоварвай, има по-груби хора, които не могат да общуват и оправдават липсата на това умение с откровеност и естествено поведение. Не е било към теб насочено, просто към всеки така би се обърнала, ако я подразни Simple Smile

# 693
  • София
  • Мнения: 855
Момичета, това е линк на официалната страница на националната генетична лаборатория където по долу може да видите какво представляват въпросните декларации за биохимичния скрининг:

http://genetika.maichindom.com/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%86%D … 0%B8%D0%BD%D0%B3/

Когато натиснете на горе " Резултати" излизат начините, по които могат да се проверят резултатите.

Стискам палци на всички! Simple Smile
 

# 694
  • Мнения: 5
Момичета, дайте по-ведро! Я кажете кой няма да спи днес? Освен, че по принцип будувам редовно, днес Луната направо се е облещила през прозореца!
Вие успявате ли да се наспите?
Аз имам проблеми и с яденето - гладна съм, а нищо не ми се яде...
И понеже шкембака ми е забележим вече леко си мисля да започвам с мазането. Вие какво ползвате? Мислех си за кокосово масло.... Ще прочета и скоро трябва да започна с нещо!
Лека нощ и да спите все пак! Ако не - отбележете се тук!

# 695
  • София
  • Мнения: 855
Още една сова Simple Smile И аз съм будна нощем, не мога да спя. А по принцип заспивах само като видех крайчето на възглавницата...дори това да стане в 3 сутринта Laughing

Взех си за продукта за мазане на Hipp. Още не мога да изградя навика да мажа всеки ден и има някои дни в които пропускам. Като свърши се чудя да заложа ли на натуралното (какаово, кокосово масло) или да си взема направо една Мустела. Знам че и супер-турбо-крем да си взема, ако не се слага редовно нещата ще свършат с " толкова пари дадох а не работи"  Laughing

# 696
  • Мнения: 131
Здравейте момичета,
Аз пак пропуснах да вляза и пак не мога да смогна да прочета. Не разбрах какъв е бил спора, но наистина няма нужда. Всеки има право на мнение, а и всички в момента имаме еднакви чувства и страхове. Не случайно използам думата "страх". Днес си взех резултата от БХС и в Майчин дом ми казаха, че риска е малък. Но моята лекарка ми писа, че има леки отклонения и всъщност тогава се загледах и съм вече много притеснена. Може ли някой, който си е правил това изследвания да ми каже кой точно риск за Даун се гледа, комбинирания или биохимичния? Защото комбинирания ми е 1:1200, но биохимичния -1:150 Sad
Много ми е притеснено, а ми казват че трябвало да изчакам месец за ново изследване. Не мога да си представя цял месец да се притеснявам Sad

# 697
  • Мнения: 509
Момичета, дайте по-ведро! Я кажете кой няма да спи днес? Освен, че по принцип будувам редовно, днес Луната направо се е облещила през прозореца!
Вие успявате ли да се наспите?
Аз имам проблеми и с яденето - гладна съм, а нищо не ми се яде...
И понеже шкембака ми е забележим вече леко си мисля да започвам с мазането. Вие какво ползвате? Мислех си за кокосово масло.... Ще прочета и скоро трябва да започна с нещо!
Лека нощ и да спите все пак! Ако не - отбележете се тук!
Sisinche, аз по принцип заспивам късно и трудно си намирам поза, която да ми е удобна, а какво ще стане като ми порасне корема не знам! Thinking
Почнах да се мажа с Мустела, опитвам се по 1 път на ден, но и аз малко трябва да поработя върху изграждането на навика.. Лека! Simple Smile

# 698
  • Мнения: 319
до всички които не могат да спят и аз имах доста такива нощи въпреки че по принцип съм си пън и все си спя, та тази седмица си купих възглавница за бременни и съм най-щастливия човек. Голяма е и много удобна формата е като подкова, едната част поддържа гърба а на другата си слагам сгънат крака. Мислех че мъжа ми може да е недоволен че се барикадирам с нея обаче и на него много му хареса и той като спим се намества на нея само че от другата страна, а после мисля за бебчо да си я ползвам, та който иска да опита.

# 699
  • Мнения: 509
до всички които не могат да спят и аз имах доста такива нощи въпреки че по принцип съм си пън и все си спя, та тази седмица си купих възглавница за бременни и съм най-щастливия човек. Голяма е и много удобна формата е като подкова, едната част поддържа гърба а на другата си слагам сгънат крака. Мислех че мъжа ми може да е недоволен че се барикадирам с нея обаче и на него много му хареса и той като спим се намества на нея само че от другата страна, а после мисля за бебчо да си я ползвам, та който иска да опита.
Kalfova, подкрепям те! Аз и преди бях писала за това. Моята е от органичен памук, а вътре все едно е пълна с хиляди малки топченца и се изливат и наместват по твоята форма и желание  Heart Eyes Еххх, много ми липсва, чакам да ми я пратят по колет  Laughing И за детето я ползвах много дълго - при кърмене, той да полягва или сяда, да го обграждам. Заслужава си разхода Wink

# 700
  • Мнения: 231
Здравейте, може би пиша малко късно относно с пътуването със самолет. С първата си бременност пътувах европейски полети до 6 месец и нямах никакъв проблем, но нещо много важно , което в Германия лекари  го казват на бременните  е при проверката за сигурност, кажете че сте бременна и да ви проверят отстрани, в никакъв случай да не се минава под металния детектор, защото той е нещо като рентген и облъчвал. Когато аз пътувах и казвах ,че съм бременна ми казваха да изчакам в една кабинка отстрани, викат  жена секюрити и тя ме проверява т.е. опипват за опасни предмети, събувам си обувките, ако съм с жилетка или дебел или широк пуловер се събличам по тънка блузка и така.

# 701
  • Мнения: 5
Възглавницата изглежда супер удобна.... И си спомних, че спях с поне 5 възглавници предния път - за главата две, за гърба, за корема, между краката... Леле!  ooooh!
Почетох малко за кокосовото масло и май ще взема един буркан да пробвам. На Хип ми беше едното предния път, но вече ми беше голям корема и много трудно се разнасяше. Може да е било някакво различно, не знам. Другото, с което се казах беше на Палмърс. Почти нямам стрии...

# 702
  • Мнения: 18 562
Аз пътувах в началото,не знаех,че съм бременна.Летях три часа до Лондон.В началото не е опасно.Повече да се внимава в напреднала бременност.Това с ренгена нямаше как да го знам.Както казах не знаех,че е станало бебето.Но пък съм била едва в 1г.с.
Аз само две три нощи не въм спала.Много ми се.спи на мен и никак ама никак не се наспивам.Лягам в 22,23 и ставам в 7.Това е защото още вървя на работа.

# 703
  • Мнения: 31
http://m.rozali.com/semeistvo/bremennost-calendar/kakvo-predstav … e-predimstva.html - ето малко полезно инфо за мамите дето не могат да спят.

Ето и сайт с цени:
http://www.minimod.bg/за-майката/възглавници-за-кърмене
И ако има мами,които са използвали такива нека споделят малко лично мнение

Последна редакция: пт, 19 авг 2016, 09:07 от Nani04

# 704
  • Мнения: 319
то още е рано, но като практичен човек да попитам някой дали вече се оглежда за бебешко легло и количка, аз мислех към края на годината да гледам, но видях сега в емаг са пуснали някаква промоция на 50% колички и столчета за кола и си казах какво да чакам като сега мога да си взема неща на добра цена дори си харесахме количка 3в1 обаче се оказа че столчето за колата не можело да се монтира директно в колата било някаква друга система и трябвали приставки, аз изобщо не съм на ясно и мислех че всички са стандартни още повече че количките са италиански все в ЕС и си мисля дали мъжа ми нещо не се бърка вие имате ли наблюдения за тази марка, това сме избрали - http://www.emag.bg/kombinirana-kolichka-3v1-synchro-pop-neonato- … 886/pd/D3JHT2BBM/

Общи условия

Активация на акаунт