Фентъзи и фантастика -Тема 7

  • 31 556
  • 728
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 4 910
И "Орла" на Мопасан.  Laughing Лъвкрафт твърди, че се е вдъхновил от него за "Зовът на Ктхулу".
Оооо! Това не го знаех. Благодаря ти  bouquet

# 661
  • Мнения: 19 114
  След рекламата, която спретнахте на Дан Симънс, днес почнах Ужас, вече съм до средата - евалрка,  слагам го до Клайв Баркър и Лъвкрафт. Много готин е Корзиър.

Лъвкрафт съм му чел Шептящият в тъмнината, Сянка над ИНсмут, Безименният град, Цветът от Космоса, Дагон, Азатот, Кошмарът в дънуич, Зовът на Ктулху. Гледал съм и филма  "некрономикон", чел съм и книга-ирата на Колин Уоломбъри Гримоар - по мотиви от "некрономикона" на Лъвкрафт.

записвам си да прочета споменатите книги на Лъвкрафт и Мопасан


Мечът на истината - Кара ми е любимката - не само защото Табрет Бетел е яка мацка, но и заради хумора които влага в образа.(още книжната Кара много ми харесваше заради този хумор) Мрачния Рал също доста ме кефи, доста добре е развит образа на интилигентния злодей. В книгите му е отделено доста по-малко място, основно в първите книги. Калан според книжната поредица съвсем не е такава моделка, освен това не облича нищо друго освен бяло, а тук се размотава най-вече с лилаво и черно - тук са се изложили малко, но нейсе. Зедикус е голямата излагация, той изглежда сякаш е пътник за онзи свят, въобще не е достолепен, но предполагам, че са нямали пари да наемат някого който да изглежда достолепно като Шон Конъри или Йън маккелън. Освен това за няколкостотин години живот е нормално Зед да не е първи красавец, свиква се. Морещиците, много ме кефят, а снощните епизоди бяха повече от добри, макар значително да се отклоняван от поредицата - Камъкът на Сълзите го търсят във втора книга, а тази която е изтрита от спомените на другите,
Скрит текст:
не е Кара, а Калан. Джаданг, който замества Пазителя я пленява, променя спомените й и я изличава от спомените на останалите с помощтта на Сестрите на Мрака
- но това става чак в последните книги.

П.С€ сега ви оставям че ми почна "От здрач до зори" - сериала а имам да чета и Ужас, стигнах дотам където
Скрит текст:
Корзиър спа със София.

изчетох вече "Ужас" много хубава книга, но от "Хиперион" се отказах на средата пак добих чувството, че чета Ериксън. сега почнах "Лешоядите", много по-близки са като  стил до Ужасу вихрено начало, браво.

Последна редакция: пт, 02 сеп 2016, 14:38 от Джон Сняг

# 662
# 663
  • Майничка
  • Мнения: 12 702
14/15. Що за тъп въпрос: "Коя страница... бля-бля?"! Sick

# 664
  • София
  • Мнения: 4 910
14/15. Що за тъп въпрос: "Коя страница... бля-бля?"! Sick
+1
Със същия резултат съм точно заради този въпрос.

# 665
  • Мнения: 36 948
Аз съм с 12/15 ; вярно, че първият въпрос е много глупав - дори някой да е пълен маняк и да знае отговора, нали има няколко издания на книгите (с различни корици, илюстрации и т.н.) - няма ли да се пада на различна страница?..

# 666
  • София
  • Мнения: 44 377
Аз в такъв тип викторини никак не съм добра дори за книги, които много обичам. Едтествено имам 7/15 т.е. ужасен резултат, ама нищо Simple Smile пак е нещо за анти-фен Simple Smile

# 667
  • Вестерос
  • Мнения: 38 398
хаха като гледала филмите 1 милион пъти нямам грешки , за страницата бях 100% сигурна

# 668
  • София
  • Мнения: 3 581
Аз се провалих на жената на Арагог, той бил женен?

# 669
  • Мнения: 19 114
аз винаги съм се чудил на такива тестове, ако някой е чел книгите в Читанка като мен отъкде да знае страницата - хартиените и електронните страници не си съответстват. newsm78

# 670
  • Вестерос
  • Мнения: 38 398
Нееее във филма и в книгата Снейп им казва да отворят на еди коя си страница, а не къде е написано.

За жената във филма нямаше, но в книгата се споменава.

# 671
  • Мнения: 36 948
Да, бе - вярно, и аз се заблудих, че питат за страницата в "Затворникът от Азкабан".. Но и да бях прочела правилно въпроса, пак нямаше да мога да отговоря  Laughing

# 672
  • София
  • Мнения: 3 581
Това за страницата беше когато Снейп им обясняваше за разликата между върколаците и анимаговете, доколкото помня.

# 673
  • Вестерос
  • Мнения: 38 398
Да Simple Smile

# 674
  • Мнения: 48 231
Спомням си, че съм чела книгата за градът Ембър, че и продълженията
Но сега не ги намирам, дори като заглавия...помощ, ако някой се сеща?

Общи условия

Активация на акаунт